1 zł
2 600 000 zł

KREÜTZ-MAJEWSKI Andrzej (1936 Brdów - 2011 Warszawa)

Martwa natura

olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. p.g.: Kreutz-Majewski

cena wywoławcza: Wykup abonament

Para projektów kostiumów do baletu Petrushka Igora Stravinskyego, 1969 r.

akwarela, kolaż/papier, 69,5 x 49 cm [x2]
każdy z projektów sygnowany i datowany p.d.: '1969 | A. Majewski'; na odwrociu opisany: 'Andrzej Majewski | VI 1969 | "Petrushka" von Strawiński | Opera Cologne'

Bez tytułu,2001

olej, płótno, 50x70 cm

Martwa natura

olej, tektura, 50 x 70 cm,
sygn. p.g.: Kreutz-Majewski

Pierrot

miedzioryt/papier, 19 x 15 cm (zadruk)
sygnowany ołówkiem l.d.: 'AMajewski'
36,5 x 33 cm (w świetle oprawy)

Kwiaty w wazonie

olej/papier, 28 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: [nieczytelne]

Kwiaty

olej/tektura, 41 x 19,5 cm
sygnowany p.d. [nieczytelny]
sygnowany i datowany na odwrociu: '1999 | Andrzej Kreütz Majewski'
na odwrociu autorska naklejka z notatką: '10 lipca 99 | Szanowny Drogi Panie | Macieju | mam nadzieję, że | obraz znajdzie uznanie w | pańskich oczach| Andrzej Kreütz Majewski', stempel autorski oraz stempel Galerii Jędrysiak w Zakopanem wraz z podpisem: '10.07.1999 Jędrysiak'

olej/papier, 42 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem l.g.: 'Kreutz Majewski | [nieczytelnie]'

Projekt scenografii do przedstawienia teatralnego, 1955 r.

piórko, tusz, papier, 29, 5 x 42 cm,
sygn. i dat. p.d.: AM 1.I.1955

Pajac, 1960 r.- projekt kostiumu do opery

tech. mieszana, papier, 45 x 35 cm,
dat. l.g.: 20.IX.60

Akt przed lustrem, 1957 r.

tusz, papier, 30, 5 x 21 cm,
dat.p.d.: 22.IV.57, na odwrocie sygn.ołówkiem Andr. 19.IV. 1967

Pejzaż z trzema postaciami, 1956 r.

litografia, papier, 30,5 x 34,5 cm,
datowana na odwrocie ołówkiem 1956

Pejzaż fantastyczny, 1975 r.

akwarela/papier, 28 x 19,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Andrzej Majewski | I. 1975'

Mechaniczny ptak

sygn. śr.d.
technika mieszana, tektura
100x70 cm

Tragedia szkocka, Lady Macbeth

sygn. p.d.
technika mieszana, papier
69.5x49.5 cm

Klaun, 2003 r.

olej/tektura, 28 x 20,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany u góry 'A. Kreutz Majewski' i datowany p.d.: '2003'
na odwrociu dedykacja: 'Kochanej Danusi z Nowym | 2004 rokiem | Andrzej | Andrzej Kreutz Majewski | 2003 | Zakopane' oraz pieczęć autorska

Owoce, 1998 r.

olej/karton, 36 x 48.50 cm, oprawiony, sygnowany i datowany l.g: 'Andrzej Kreutz Majewski' | 1998' na odwrocie autorska dedykacja oraz sygnatura, miejsce i czas powstania: 'Zakopane, lato 1998' oraz pieczęć artysty

- Galeria ARTEMIS, 2013

*opłata droit de suite

Pejzaż oniryczny, 1980 r.

akwarela/gwasz/papier, 70 x 50 cm,oprawiony w ramę autorską, sygnowany i datowany p.d: 'Andrzej Majewski 80'

- Galeria ARTEMIS, 2012
- wystawa indywidualna w krakowskim Biurze Wystaw Artystycznych
w 1984 roku

*opłata droit de suite

Projekt scenograficzny do sztuki

technika mieszana, collage, karton; 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Edyp XI. 67.
Projekt scenografii do sztuki wg Sofoklesa, wystawionego w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w 1968 r. (data premiery 06.04.1968 r.) w reżyserii Lidii Zamkow.

sygn. p. d.: XI. 1967 - A. Majewski;
tytuł p. g.: "Król Edyp"

MAKI, 1998

akryl, olej, płótno, 70 x 50 cm
sygn. p.d.: Andrzej Kreutz-Majewski

REPRODUKOWANY:
Andrzej Kreutz-Majewski. Malarstwo, Warszawa, 1999, il. 36.

Don Juan - Molier, 1993

gwasz, collage, papier; 27 x 69 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: A. Kreuz Majewski;
na odwrocie napis autorski: Don Juan / Molier. 1993 r. oraz nalepka wystawiennicza z 2012 roku;
Praca prezentowana na wystawie: Andrzej Kreuz Majewski. Wspomnienie. Dialog Majewski-Dejmek, Muzeum Miasta Łodzi, 2012.

Kompozycja - Maszyna

olej, płótno; 92 x 100 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Majewski.

Kompozycja, 1980 r.

akwarela, gwasz/papier, 50,5 x 38,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'A.Majewski 80'
na odwrociu pieczęcie Biura Wystaw Artystycznych w Nowym Sączu i Krakowie

- Biuro Wystaw Artystycznych w Nowym Sączu, Biuro Wystaw Artystycznych w Krakowie, 29.05.84-17.06.84

Mężczyzna z lustrem

ołówek/papier, 32,5 x 23 cm
sygnowany p.d.: 'a.m'
na odwrociu sygnowany 'A. Majewski'

Łódź

olej/płótno, 120,5 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'A. Kreutz Majewski'
opisany na odwrociu ołówkiem: 'Andrzej Kreutz ŁÓDŹ | Majewski'

Abstrakcja czerwona

olej, płótno; 114 x 86,5 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Kreutz Majewski

Projekt scenografii do przedstawienia baletowego

akwarela, tusz, papier naklejony na tekturkę; 36,5 x 52 cm (wymiar tektury);
sygn. i opis dlugopisem p. d.: słabo czytelnie

Projekt dekoracji do przedstawienia baletowego “Otello Giuseppe’a Verdiego, 1963

tusz, akwarela, papier naklejony na tekturę; 50 x 72 cm;
sygn. i dat. ołówkiem p. d.: Andrzej Majewski 1963

Łódź

olej/płótno, 120,5 x 100 cm

Projekt scenograficzny do sztuki Król Edyp I, 1967

sygn. p. d.: Edyp XI. 67.

Projekt scenograficzny do sztuki Król Edyp II, 1967

tytuł p. g.: "Król Edyp"

Tondo, 1998 r.

kolaż, technika mieszana , olej/papier, 68 x 98 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany u góry: 'A. Kreutz | 98'
na odwrociu stempel autorski: 'ANDRZEJ VON KREÜTZ MAJEWSKI | FECIT'

Maska

olej/tektura, 99 x 69 cm (w świetle oprawy)

Projekt kostiumu

sygn. p.d.
gwasz, papier
32x23 cm

Gruszki

sygn. p.d.
olej, tektura
18x24 cm

Wiatrak, 2001

olej, płyta, 70 x 70 cm
sygn. l.d.: Andrzej Kreutz Majewski
opisany na odwrocie: "WiATRAK" / Andrzej Kreutz Majewski / 2001

sygn. p. d.: Edyp XI. 67.
Projekt scenografii do sztuki wg Sofoklesa, wystawionego w zakopiańskim Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w 1987 r. w reżyserii Andrzeja Dziuka.

sygn. p. d.: XI. 1967 - A. Majewski; tytuł p. g.: "Król Edyp"

Głowa

technika własna, wys.: 41,5 cm;
sygnatura flamastrem: A. KM oraz pieczęć autorska.
Praca wystawiana: Andrzej Kreu¨tz-Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek, 28 luty - 29 kwietnia 2012, Muzeum Miasta Łodzi

W teatrze, 1991

olej, płyta, 79 x 99 cm
sygn. p.d.: Kreutz Majewski

Bez tytułu, 1976 r.

gwasz, tusz/papier, 32,5 x 23 cm
na odwrociu sygnowany i datowany: 'malował Andrzej Krajewski (1976 r.)'
na odwrociu wycinek z gazety 'Musée des Beaux Arts'

AJAKS i ULISSES, 1962

Projekty kostiumów do opery Hectora Berlioza "Trojanie”,
collage, tusz, gwasz, 35 x 50 cm,
sygnowany monogramem artysty

KASANDRA, 1962

Projekt kostiumu do opery Hectora Berlioza "Trojanie”,
collage na papierze, 32 x 32 cm,
sygnowany p.d. monogramem artysty.

PRZY WINIE, 1956

litografia, 27 x 37 cm na arkuszu 30,5 x 40 cm, sygnowana ołówkiem pod kamieniem p.d. "And. F. Majewski” oraz l.d. "1956”, na odwrocie, ołówkiem, autorskie "IX. 1956”.

CZYTAJĄCA, 1957

litografia, 32,5 x 22 cm na arkuszu 43 x 30,5 cm, na odwrocie ołówkiem, ręką artysty "II 1957”.
Praca z okresu studiów.
Z pracowni artysty.

KOCHANKOWIE, lata 50-te XX w.

tusz na papierze, 30,5 x 22 cm,
niesygnowany
Praca z czasów studiów.
Z pracowni artysty.

WĘDROWIEC POD DRZEWEM, 1982

Gwasz, papier; 50 x 40 cm
Sygnowany p.d.: Andrzej Majewski 82

Czerwony latawiec

akwarela, gwasz, papier,
73,5 x 53,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: l. d. - A. Majewski oraz pieczątka autorska A. M (w owalu); ołówkiem l. g.: Andrzej Majewski

Mechaniczny ptak I

akwarela/papier, 86 x 61 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'A. Majewski'
na odwrociu nalepka muzealna Muzeum Miasta Łodzi z opisem obrazu

- "Andrzej Kreutz-Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek", Muzeum Miasta Łodzi, Łódź, luty - kwiecień 2012

Bażant

akwarela/papier, 70 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'A. Majewski'
na odwrociu opisany: 'Das Ring der Nibelungen' oraz nalepka muzealna Muzeum Miasta Łodzi z opisem obrazu

- "Andrzej Kreutz-Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek", Muzeum Miasta Łodzi, Łódź, luty - kwiecień 2011

Hekate

sygn. p.d.
technika mieszana, papier
35.5x26.2 cm

Czerwony latawiec

sygn. l.d.
akwarela, gwasz,papier
75.5x55 cm

Projekt dekoracji do Aidy

sygn. p.d.
technika mieszana
49.5x69.5

Projekt dekoracji do Elektry

sygn. p.d.
technika mieszana
53.5x99

Ptak - motyw scenograficzny, 1998

gwasz, papier; 68 x 97,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u góry: AKM 98; na odwrocie pieczątka autorska.

Ptak Skrzydło (2007)

sygn. p.g.dat. na odwrociu
olej, tektura
100x70

Ptaki z Faros

olej, płótno; 130 x 149,5 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Kreutz Majewski;
na odwrocie na płótnie napis autorski: Faros oraz nalepka na krośnie z Muzeum Miasta Łodzi z 2012 r.: Obrazy typowane do wystawy pt.: Andrzej Kreu¨tz-Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek.

Projekty do kostiumów teatralnych

technika mieszana, papier, 50 x 38 cm,
sygn. AM, 7 sztuk.

Makbet

sygn. p.d.
tusz, akwarela, papier
63.5x41.5 cm

Ptak fantastyczny

olej, płótno; 82 x 89 cm;
sygn. l. d.: A Majewski
Obraz wystawiany Andrzej Kreütz Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek, Muzeum Miasta Łodzi, 2012

Czarnoksiężnik

olej, gwasz,papier, 100 x 70 cm
sygn. p.d.: A. Kreutz - Majewski

Estymacja:9 000 - 12 000 zł

Postać w kostiumie teatralnym

olej i gwasz, papier; 100 x 70 cm
sygn. p.d. A. Kreutz-Majewski

Obraz wystawiany "Andrzej Kreutz Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek", Muzeum Miasta Łodzi, 2012

Estymacja: 10000 - 12000 PLN

Lady Makbet - Wspomnienie

gwasz, tusz, technika mieszana/papier, 68 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `A. Kreutz Majewski`

- 2012, Łódź, Muzeum Miasta Łodzi, "Andrzej Kreutz Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek"

Estymacja: 4 000 - 6 000 zł

Postać, przed 1960

olej, deska;
28,5 x 20 cm.
Na odwrocie prostokątny stempel z nazwiskiem artysty oraz pod spodem napis ołówkiem: oraz Kaz. Wiśnicki/ 1960

Postać w kostiumie teatralnym

olej, karton; 100 x 70 cm
sygn. p.d. A.Kreuz-Majewski

estymacja: 11000 - 13000 zł

Ikar

olej/papier, 68,5 x 99,5 cm
sygnowany p.d.: `Andrzej Kreutz Majewski`

Estymacja: 10 000 - 12 000 zł

Projekt scenografii

ołówek, gwasz, tusz, papier;
25,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. K. Majewski
na odwrocie napis ołówkiem: Andrzej von Kreütz-Majewski/-element scenografii

Głowa

technika własna, wys.: 41,5 cm
sygnatura flamastrem: `A. KM` oraz pieczęć autorska

Wystawiana: "Andrzej Kreutz-Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek", 28 luty - 29 kwietnia 2012, Muzeum Miasta Łodzi

Estymacja 15 000 - 25 000 zł

Mechaniczny ptak

technika mieszana, płótno;
120 x 82,5 cm;
sygn. p. d.: A. Majewski
Praca z wystawy w Muzeum Miasta Łodzi z 2012 r.: Andrzej Kreütz-Majewski (1934-2011) - Wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek

Hekate

sygn. p.d.
gwasz, tusz, karton
62x46 cm (w świetle passe-partout)

Kompozycja I, 1972

olej, karton; 100 x 70 cm
sygn. p.d. AKM 2.III.72

Estymacja: 10000-12000 zł

OWOCE, 1998

Olej, tektura 36 x 49 cm
Sygnowany l.g.: Andrzej Kreutz Majewski | 1998

Partytura

technika własna/papier, 31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `A. Majewski`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

Postać, z cyklu: Stwory, 1999

olej, płyta;
61 x 122,5 cm;
sygn. l. d.: Andrzej Kreutz Majewski

Wyrywacz serc

sygn. p.d.
collage, tusz, papier
71x50 (w świetle passe-partout)

Apo

olej, płyta;
72 x 82 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Majewski oraz tytuł l. d. : "Apo"
Praca z wystawy w Muzeum Miasta Łodzi z 2012 r.
Andrzej Kreüz-Majewski. Wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek (na odwrocie obrazu nalepka)

Projekt plafonu

gwasz, papier;
63 x 65,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: Andrzej Kreutz-Majewski 9.X ?
Na odwrocie napis autorski: projekt plafonu na fuer TW. W-wa 18
Praca z wystawy w Muzeum Miasta Łodzi z 2012 r.: Andrzej Kreütz-Majewski (1934-2011) - wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek

Elektra - projekt scenografii do opery Richarda Straussa w Teatrze Wielkim w Warszawie, 1971

piórko, tusz, akryl, papier;
56 x 104 cm;
sygn. p. d.: A. Majewski; napis l. d.: Elektra
Praca z wystawy w Muzeum Miasta Łodzi z 2012 r. pt.: Andrzej Kreutz-Majewski. Wspomnienie. Dialog Majewski - Dejmek.

Don Juan / Molier, 1993

gwasz, papier;
26,6 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: A. Kreuz Majewski
Na odwrocie napis autorski: Don Juan / Molier. 1993 r. oraz pieczątka:
MUZEUM MIASTA ŁODZI (...)

PRZYSZPILONY, ok. 2000

akwarela, gwasz,
25 x 15,5 cm w świetle passe-partout,
sygnowana p.d "A. K. Majewski"
Malarz, wybitny scenograf. Studia w krakowskiej ASP i w Rzymie. Od 1962 r. współpracował z Warszawskim Teatrem Wielkim. Wystawy indywidualne m.in. w Londynie i Nowym Jorku.

Głowa, 1993

olej, płótno naklejone na tekturę,
46 x 22 cm;
na odwrocie napis autorski: A. Kreutz / Majewski / ... 93 r

Kwiat w wazonie

sygn. p.d.
olej pilśnia
75.5x55.5

Owoce (1998)

sygn. dat. l.g.
olej, tektura
36x48.7

Projekt dekoracji do opery Straussa Die Frau Ohne Schatten (Kobieta bez cienia), 1990 r.

technika mieszana/płyta, collage/płyta,
42,5 x 72 cm
sygnowany i datowany l.d..: `Andrzej Majewski 1990`
na odwrociu opis autorski z datowaniem: `1990 | Bonn`

olej, papier,
20 x 28,5 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Majewski;
na odwrocie pieczątka autorska

Salome

gwasz, papier,
48,5 x 66 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nalepka z Biennale w Wenecji 1986
Szkic scenograficzny do opery "Salome" Richarda Straussa.

Projekt dekoracji do opery

Straussa "Die Frau Ohne Schatten" ("Kobieta bez cienia"), 1990
technika własna, płyta,
42,5 x 72 cm;
sygn. i dat. l. d.: Andrzej Majewski 1990;
na odwrocie opis autorski z datowaniem 1990 / Bonn

Ptaki, 1980 r.

akwarela/papier, 33,5 x 24 cm
sygn. i dat. p. d.: `Majewski 1980`
na odwrocie stempel BWA w Nowym Sączu z 1984 r

Projekt dekoracji do opery Richarda Straussa

"Die Frau Ohne Schatten" ("Kobieta bez cienia")
technika własna, płyta,
42,5 x 72 cm;
sygn. i dat. l. d.: Andrzej Majewski 1990; na odwrocie opis autorski z datowaniem 1990 / Bonn

Ptaki, 1980

akwarela, papier,
33,5 x 24 cm;
sygn. i dat. p. d.: Majewski 1980
na odwrocie stempel BWA w Nowym Sączu z 1984 r.

PROJEKT SCENOGRAFII DO ELEKTRY

Z POPRAWKAMI AUTORSKIMI DO INSCENIZACJI LONDYŃSKIEJ, 1977
tusz lawowany, długopis,
28,3 x 41,1 cm w świetle ramy,
sygnowany p.d. "Elektra 1977 A. Majewski"

Ptaki, 1980 r.

akwarela, gwasz/papier, 33,5 x 24 cm
na odwrocie pieczątki BWA w Krakowie i Zakopanem

Ptaki 1980

akwarela, gwasz, papier, 33,5 x 24 cm;
sygn. p.d. i dat: Majewski 1980

Kompozycja przestrzenna

tusz pędzel, gwasz, papier,
59 x 99 cm

Zdarzenie

olej, tektura, 36 x 45,9 cm
sygn. p.d. oraz opis na odwrocie, 2002

Zakopane

olej, tektura, 49,7 x 22,2 cm
sygn. l.d., dat. 1999 oraz opis na odwrocie

Mechaniczny ptak 1984

akwarela, gwasz, papier, 73 x 54 cm; sygn. i dat. p. d.: Andrzej Majewski 1984

liczba obiektów: 103