1 zł
2 600 000 zł

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Ułan na koniu, 1919

akwarela, gwasz, tektura, 49 x 35,5 cm,
sygn. p.d.: Felix Franič / 1919

cena wywoławcza: Wykup abonament

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Polowanie, 1888 r.

olej/tektura, 26 x 18,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'F. Franić 1888'

- kolekcja prywatna, Kraków

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Bukiet polnych kwiatów, 1923

olej, tektura; 33,5 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisany l. d.: Z Lanckorony / sierpień 1923 / Felix Franić.

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Jontek, 1930

olej, tektura; 35 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Felix Franić / 1930.

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Dragon francuski

olej/płótno, 61,5 x 43 cm
sygnowany p.d.: 'Felix Franić'

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Strzelec konny gwardii napoleońskiej, 1903 r.

olej/płótno, 61,3 x 42,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Felix Franić | 1903'

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

DEFILADA W ŚWIĘTO 8 PUŁKU UŁANÓW KS. JÓZEFA PONIATOWSKIEGO W KRAKOWIE, 19 MARCA 1924 ROKU

olej, płótno
77,5 x 98,5 cm
sygn. l.d.: Felix Franić | 1924
Na listwach krosna cztery stemple krakowskiej firmy oferującej materiały malarskie: ISKRA & KARMAŃSKI | KRAKÓW

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

ZIMOWY PEJZAŻ

Olej, tektura, 33 x 26,5 cm,
na odwrocie: Autorem szkicu na odwrocie: "Feliks Franić 1871-1937. Uczeń Juliusza i Wojciecha Kossaków. Czchów 4 XII 2006. Wojciech Kubiczek".

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

TURNIEJ RYCERSKI NA WAWELU, 1932

Olej, płótno; 52 x 62,5 cm
Sygnowany l.d.: Felix Franić | 1932
Na krosnach prostokątna pieczęć: ISKRA KARMAŃSKI KRAKÓW

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

REKONESANS, 1928

Olej, płótno; 61,5 x 51,8 cm
Sygnowany l.d.: Felix Franić | 1928

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Hussard autrichien (1913)

olej, płótno,
41 x 35,5 cm;
sygn. i dat. l. d.

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

UŁANI PYTAJĄCY O DROGĘ, 1900

Olej, płótno;
41,5 x 62 cm
Sygnowany l.d.: Felix Franić 1900

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

STRZELCY KONNI I PUŁKU KRÓLESTWA KONGRESOWEGO, 1929

Olej, płótno;
52 x 70 cm
Sygnowany p.d.: Felix Franić |1929
Na krosnach w dwóch miejscach pieczęć: ISKRA KARMAŃSKI | KRAKÓW | 52

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Głowa konia

akwarela, karton, 12,5 x 8,2 cm;
sygn. p. d.: F. Franić / 11/II 1922.
Na odwrocie dedykacja: Pani Juli na pamiątkę / .... 11/II. 1922. / Maj.

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

UŁAN KSIĘSTWA WARSZAWSKIEGO, 1918

Akwarela, gwasz, papier;
40 x 28 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Felix Franić | 1918

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

PRZED KOŚCIOŁEM O.O. REFORMATÓW W KRAKOWIE, 1930

Olej, tektura;
37 x 46,5 cm
Sygnowany p.d.: Felix Franić | 1930

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

WESELE KRAKOWSKIE, 1930

Olej, płótno;
44,2 x 95,5 cm
Sygnowany l.d.: Felix Franić 1930

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

KSIĄŻĘ JÓZEF PONIATOWSKI NA SZUMCE, 1923

Olej, płótno; 100 x 71 cm
Sygnowany p.d.: Felix Franić 1923
Stan zachowania: do konserwacji.

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

REKONESANS, 1928

Olej, płótno;
61,5 x 51,8 cm
Sygnowany l.d.: Felix Franić 1928

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Olej, płótno;
52 x 62,5 cm
Sygnowany l.d.: Felix Franić 1932

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

PANCERNI PRZEPRAWIAJĄCY SIĘ PRZEZ BRÓD, 1933

Olej, płótno; 51,5 x 77 cm
Sygnowany p.d.: Felix Franić 1933

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Ułan na koniu,1898

olej, deska (paleta malarska), 23 x 15,5 cm
sygn. p.d.: Feliks Franić / 1898
deska uszkodzona

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Pytanie o drogę

olej, płótno naklejone na tekturę, 39,5 x 51 cm;
sygn. p.d.: Felix Franić / 1930

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Ułani na koniach

olej, płótno, 52,5 x 78,5 cm;
sygn. l.d.: Felix Franić 1919

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Ułani na koniach

Olej, płótno, 52,5 x 78,5 cm;
Sygn. l.d.- Felix Franić 1919

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

ZASADZKA (SCENA Z POWSTANIA STYCZNIOWEGO), 1893

olej, płótno,
38.2 x 58 cm
sygnowany p.d.: Felix Franić 1893.-

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

KRAKUS NA KONIU, 1901

olej na płótnie dublowanym, 51,2 x 38,5 cm,
sygnowany u dołu po lewej "Felix Franić 1901"

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Oficer dragonów austriackich na koniu

olej, płótno,
62 x 42.5 cm
sygnowany l.d.: Felix Franić | 903

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

KSIĄŻĘ JÓZEF PONIATOWSKI NA KARYM KONIU, 1890 r.

Olej, płótno; 41 x 42,5 cm
Sygn. l.d.: Franić Felix | 1890

FRANIČ Felix (1871 - 1937)

Kawalerzysta

olej, płótno,61,5 x 42,5 cm;
sygn. l.d. Feliks Franić / 903
Praca inspirowana obrazem Wojciecha Kossaka: Żandarm konny z 1890 r.

liczba obiektów: 30