1 zł
2 600 000 zł

MIANOWSKI Lucjan (1933 Strzemieszyce - 2009 Poznań)

Akt na tle morza, 1974

litografia barwna, papier; 73 x 47 cm (wymiar odbitki), 93,2 x 62,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p. d.: Lucjan Mianowski 74 (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu; "Akt na tle morza" (ołówkiem); napis mówiący o odbitce autorskiej l. d.: Epr. d'a. (ołówkiem).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zestaw 2 grafik

1. Akt na tle nieba - litografia barwna, papier; 71,5 x 43,5 cm (wymiar odbitki), 78 x 53 cm (wymiar arkusza); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 73 (ołówkiem); napis mówiący o odbitce autorskiej wraz z tytułem l. d.: Epreuve d'a. "Akt na tle nieba" (ołówkiem);
2. Spacer na różowej łące - litografia barwna, papier; 70 x 49,7 cm (wymiar arkusza); sygn. p. d.: Lucjan Mianowski (ołówkiem); tytuł pośrodku u dołu: "Spacer na różowej łące" (ołówkiem); napis mówiący o odbitce autorskiej l. d.: Epr. d'a (ołówkiem).

Akt na tle morza

litografia barwna, gwasz, papier,
72,5 × 41 cm (kompozycja), 76 × 46 cm w świetle passe-partout'
w l. d. ołówkiem: „Epr. d’a” „Akt na tle morza” (ołówkiem), p. d.: Lucjan Mianowski 73 (ołówkiem)

Prywatna plaża panny Niny, 1979 r.

litografia barwna, papier,
72,5 × 47,2 cm (kompozycja), 77,5 × 51 cm w świetle passe-partout
w l. d: „Epr. d’a”, pośrodku: „Prywatna plaża panny Niny” (ołówkiem), p. d.: Lucjan Mianowski 79 (ołówkiem)

KATEDRA XII, 1962 r.

litografia barwna/papier, 78 x 55,5 cm w świetle passe-partout
opisana oł. l.d.: epreuve d’artiste, śr. „Katedra XII”, p.d.: Lucjan Mianowski 62
(odbitka autorska)

Lustro, 1977 r.

autooffset/papier, 61 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lucjan Mianowski 77' oraz opisany ołówkiem l.d.: '4/15 autooffset "Lustro"'

Spacer, 1974 r.

litografia barwna/papier, 82 x 55,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: ' Epr. d'a. "Spacer" Lucjan Mianowski 74'

Uśmiech, 1969 r.

litografia barwna/papier, 50 x 38 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Epr. d'artiste "uśmiech" Lucjan Mianowski 69'

Spacer w Suchedniowie, 1978

serigrafia/papier, 76 x 44,5 cm w świetle passe – partout
sygnowany i datowany p.d.: "Lucjan Mianowski 78" oraz opisany l.d.: "Epr. d'a. "Spacer w Suchedniowie"

Bieg przez płotki, 1974

serigrafia/papier, 38,5 x 52 cm w świetle passe – partout
sygnowany i datowany p.d.: "Lucjan Mianowski 74" oraz opisany l.d.: "Epv. d'a. "Bieg przez płotki"

Kula (Sfera), 1972

litografia barwna, papier; 76 x 53,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 72, l. d.: Epr. d'artiste.

Akt we wnętrzu, 1974

litografia barwna, papier; 73 x 44 cm (wymiar odbitki),
81 x 51,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 74 (ołówkiem), tytuł pośrodku u dołu: "Akt we wnętrzu" (ołówkiem); napis l. d.: Epreuve d'a (ołówkiem).

"Zachód słońca 9", 1967 r.

litografia barwna/papier, 60 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Epr. d'artiste "Zachód słońca 9" Lucjan Mianowski 67'

"Deszcz", 1968 r.

litografia barwna/papier, 76,3 x 54 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Lucjan Mianowski 68', opisany wewnątrz kompozycji: 'deszcz' oraz l.d.: 'Epr. d'artiste'

"Tête-disque", 1968 r.

litografia barwna/papier, 50,5 x 36,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Epr. d'artiste „tête-disque”' Lucjan Mianowski 68'

Pejzaż księżycowy, 1964/1989 r.

litografia barwna/papier, 46 x 61 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lucjan Mianowski 89', opisany p.d.: 'Épreuve d'artiste "Pejzaż księżycowy" 1964'

Bieg przez płotki, 1974 r.

litografia barwna/papier, 39 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Lucjan Mianowski 74', opisany l.d.: 'Epr. d'a. "Bieg przez płotki'

Głowa - głowa, 1968 r.

litografia barwna/papier, 51 x 36 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Epr. d'artiste "głowa - głowa" Lucjan Mianowski 68'

Lekcja uśmiechu sentymentalnego

litografia barwna/papier, 51,5 x 35 cm w świetle passe - partout
sygn. p.d.: „Lucjan Mianowski” oraz opisany d.śr.; „Lekcja uśmiechu sentymentalnego”

litografia barwna/papier, 79,5 x 35 cm
sygn. i opisany przy dolnej krawędzi: Epr. d.a./ Lucjan Mianowski

Ochrona środowiska naturalnego 1979 -> 89 - Las, 1991 r.

autolitografia/papier, 51 x 47 cm
sygnowany p.d.: 'Lucjan Mianowski 91' oraz opisany l.d.: 'Epreuvre d'artiste "Ochrona środowiska naturalnego'

Kroki we mgle, 1971, 1971 r.

litografia barwna/papier, 61,5 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'Lucjan Mianowski 71' oraz opisany l.d.: 'Ep. d’artise "Kroki we mgle"'

Głowa 7, 1967 r.

litografia barwna/papier, 51,5 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'Lucjan Mianowski 67' oraz opisany l.d.: 'Epreuvre d'artise'

Dziewczyna, 1957

Drzeworyt na papierze żeberkowym; wym.: 510 x 1770 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 57, odbitka autorska. Egzemplarz po konserwacji (usunięcie rozdarcia z prawej strony), lekkie naddarcie w dolnej części bez szkody dla kompozycji.

Płyta gramofonowa

litografia barwna/papier, 64 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Epr. d'artiste "płyta gramofonowa" Lucjan Mianowski 68'

Ochrona środowiska naturalnego, 1979 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 60 x 68 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Epreuve d`artiste Ochrona środowiska naturalnego 1977-89 Lucjan Mianowski 79'

Don Kichot

litografia (?), papier; 65 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: E. A. (ołówkiem), śr. d.: "Don Kichot" (ołówkiem) p. d.: Lucjan Mianowski 57 (ołówkiem); na odwrocie nalepka z drukowaną informacją: PREZYDIUM RADY NARODOWEJ / w m. KRAKOWIE / WYDZIAŁ KULTURY / MIEJSKI KONSERWATOR ZABYTKÓW poniżej nieczytelny podpis i nr / 2134 / 59 (?).

Kobieta na tle morza

litografia, papier; 71 x 41,5 cm (wymiar kompozycji),
65 x 47,5 cm (wymiar arkusza);
sygn., dat. i opisana u dołu l. d.: Epreuve d'a "Akt na tle morza" (ołówkiem), p. d.: Lucjan Mianowski 73 (ołówkiem).

Ptak, 1958

Drzeworyt, wym.: 530 x 370 mm, sygn. i dat. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 58, l.d.: Epr. d’a., śr. d. tyt. Lit.: Katalog wystawy: Lucjan Mianowski, grafika i malarstwo, Kraków 2002/2003, Galeria Pod Rejentem, il. s. 17.

Urzędnik, 1960

Litografia; wym.: 780 x 475 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 60; śr.d. tytuł, l.d. Epr d art. Praca znana też jako "Urzędnik-kacyk". Cykl "Urzędnicy" powstawał w latach 1958­1960. Lit.: "Przegląd artystyczny", 1962, s. 98.

Akt na tle morza, 1973

Litografia barwna; wym. komp.: 790 x 460 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 73, l.d.: Epruve d’a, tyt. śr.d. Praca z cyklu "Akt na tle morza". W 2012 "cykl był prezentowany (wraz z in­nymi: "Katedra", "Zachód słońca", "Pejzaż księżycowy", "Kroki we mgle", "Spacer") na wystawie monograficznej W kręgu pop-ar­tu. Lucjan Mianowski (1933-2009), zorganizowanej w 2012 r. przez Muzeum Narodowe w Krakowie. Lit.: "Lucjan Mianow­ski 1933-2009", kat. nr 164, il. s. 65; A. Kępińska, Nowa Sztuka. Sztuka polska w latach 1945-1978, Warszawa 1981, s. 133.

Gorąca plaża, 1971

Litografia barwna; wym.: 540 x 740 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 71; l.d.: Epr. D’artiste. Praca z cyklu "Akt na tle morza". Lit.: "Lucjan Mianowski 1933-2009" MN w Krakowie.

Akt na tle morza (Venus), 1981

olej, płótno naklejone na blachę, 57 x 54,5 cm;
dat. p. d.: 81;
na odwrocie opis autorski: Lucjan Mianowski / "Akt na tle morza" (Venus) / 1981 r / 56 x 53 cm
oraz stempel z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie wraz z numerem.

Portret podwójny, 1957

Olej na płótnie / blacha aluminiowa; wym.: 48 x 63,5 cm; sygn. i dat. p.d.: Lucjan Mianowski 57.Lit.: Lucjan Mianowski - Grafika i malarstwo, Kraków 2002, il. s. 64.

* opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Akt

olej/ceramika, wys.: 4,5 cm, śr.:36,5 cm
opisany na odwrociu: 'Lucjan Mianowski'

- T. Sowińska, Misy malowane, "Zwierciadło", nr 8, 22.02.1979
- Misy pełne sztuki, "Kurier polski", nr 15, 22.01.1979

Akt

olej/ceramika, wys.: 5 cm, śr.:29 cm

- Janusz Eysymont, Talerze zidentyfikowane, "Projekt" 1977, nr 6(121), s. 26
- Kalendarz na rok 1980, opracowanie graficzne Hubert Hilscher, Krajowa Agencja Wydawnicza, Warszawa 1979

Kardynałowie, 1963 r.

litografia, 75 x 50 cm,
sygn.l.d.15,p.d.: "Kardynałowie"

Słowiański kicz, 1987

Litografia barwna, papier; 560 x 410 mm; sygn. oł. p.d., śr. tyt. Grafika znana także pod tytułem "Słowiańska pogoda" i "Tęcza" (ta odbita w technice litoffsetu). Płyty w zbiorach MNK.

Przeprowadzka, 1957

Litografia; wym: 175 x 335 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 57, ś.d. tytuł, l.d.: Epreuve d,artiste.

Mieszkanie anioła w Paryżu, 1960

Litografia barwna; wym.: 247 x 510 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski` 60; tyt. śr. d.; l.d.: Epreuve d`artiste.

DZIEWCZYNA RÓŻOWA, 1960 R

litografia barwna/papier, 61,7 x 49 cm
sygnowana i opisana u dołu: "Dziewczyna różowa",
Lucjan Mianowski 1960

WYSTAWIANA:
Pięć wieków grafiki polskiej, Muzeum Narodowe w Warszawie 1997 r.

Pięć wieków grafiki polskiej, katalog wystawy, [red.] I. Jakimowicz, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1997, poz. kat. 338, s. 140, repr. s. 216

Nago i w ubraniu

Litografia, 90 x 60 cm,
sygn. p.d.: Lucjan Mianowski 74

Weekend

Litografia, 56 x 38,5 cm,
sygn. p.d.: Lucjan Mianowski 68

Błękit nieba i gorąca plaża

Litografia, 53 x 39 cm,

Most

Litografia, 61 x 43,5 cm,
sygn. p.d.: Lucjan Mianowski 88

ANIMAL, 1961

Litografia, papier; 60 x 44 cm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "animal" | 7/10 epr d`art Lucjan Mianowski 61
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

Katedra, 1961 r.

litografia barwna/papier, 79,5 x 49 cm
u dołu ołówkiem: `/15 | "Katedra" | Lucjan Mianowski 61`

Katedra XIII, 1962 r.

litografia barwna/papier, 80 x 52,5 cm
u dołu ołówkiem: `epreuve d`artiste | "Katedra XIII" | Lucjan Mianowski`

Katedra XII, 1962 r.

litografia barwna/papier, 79 x 57 cm
u dołu ołówkiem: `epreuve d`artiste | "Katedra XII" | Lucjan Mianowski 62`

Zachód słońca VI, 1966 r.

litografia barwna/papier, 64,5 x 64 cm
u dołu ołówkiem: `Epre. d`artiste | "Zachód słóńca VI" | Lucjan Mianowski 66 | dla Jerzego Olkiewicza`

Zachód słońca II, 1965 r.

litografia barwna/papier, 50 x 65,3 cm
u dołu ołówkiem: `Epr. d`artiste | "Zachód słońca II" | Lucjan Mianowski 65`

Most, 1989

Litografia barwna; wym. komp.: 468 x 400 mm (plansza: 640 x 530 mm);
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 89, śr.d. tytuł, p.d. E/A.

Przed lustrem B, 1976

Litografia barwna; wym. komp.: 686 x 465 mm (plansza: 800 x 600 mm);
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 76, l.d. tytuł, E/A.

Animal, 1961 r.

litografia/papier, 64 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana u dołu ołówkiem: `"Animal" | épreuve d`artiste 1961 Lucjan Mianowski`

Dziewczyna pod mostem, 1957

Litografia; wym.: 200 x 360 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 57; l. d. tytuł. Lit.: "Lucjan Mianowski. Grafika i malarstwo", Kraków 2003. Piękna, czysta odbitka z lat 50.

Urzędnik-kacyk, 1960 r.

litografia/papier, 78 x 47,5 cm
sygnowana i opisana śr.d.: `"Urzędnik-kacyk" Lucjan Mianowski`

Estymacja: 1 000 - 1 500 zł

Spacer, 1973

Litografia barwna; wym. komp.: 790 x 460 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 73, l.d.: e/a, tyt. śr.d.

Kroki, 1971

Litografia barwna; wym.: 920 x 610 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 71; e/a.

Podróż do Finlandii, 1981

Autooffset, szablon barwny; wym.: 410 x 432 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 81, l.d.: epr. d`a auto-offset-szablon, tyt. śr.d. Lit.: "Galeria 72. Kolekcja sztuki współczesnej 1972-2002", Chełm 2002, s. 93, poz. 5.

Podróż do Finlandii, 1981

Katedra - wykopalisko, 1961

Litografia barwna; wym. planszy: 700 x 505 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 61, śr.d. tytuł, l.d.: 10 epreuve d`artiste.

Krajobraz księżycowy, 1964

litografia, papier; 54,5 x 68,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 64 oraz napis l. d.: 129/360
Na odwrocie nalepka z informacjami o pracy w języku niemieckim.

Spacer, 1973

Litografia barwna; wym. komp.: 790 x 460 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 73, l.d.: e/a, tyt. śr.d. Lit.: "Lucjan Mianowski 1933-2009", Kraków 2011, kat. nr 164, il. s. 65.

Dziewczyna pod mostem, 1957

Litografia; wym.: 200 x 360 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski, l.d.: 1957; tyt. śr.d.; egzemplarz autorski. Lit.: "Lucjan Mianowski. Grafika i malarstwo", Kraków 2003; Lucjan Mianowski 1933-2009, Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu, Muzeum Narodowe w Krakowie, 2011, kat. grafik nr 23, il. s. 74. kat

100 metrów, 1976

Litografia;
wym.: 650 x 500 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 76; e/a.

Kroki we mgle, 1971

Litografia barwna;
wym.: 765 x 540 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 71; e/a.

Kroki, 1971

Litografia barwna;
wym.: 920 x 610 mm;

Bramkarz III, 1966

Litografia barwna;
wym.: 860 x 605 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 66.

Zachód słońca, 1965

Litografia barwna;
wym.: 406 x 657 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 65, tyt. śr.d., l.d.: Epreuve d`a.

Mecz, 1964

Litografia barwna;
wym.: 410 x 575 mm,
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 64; e/a.

Bieg przez płotki, 1972

Litografia;
wym.: 500 x 650 mm,
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 72, e/a.

Katedra - wykopalisko, 1961

Litografia barwna;
wym. planszy: 700 x 505 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 61, śr.d. tytuł, l.d.: /10 epreuve d`artiste.

Ochrona środowiska naturalnego , 1977-89

mezzotinta/papier,
60 x 68 cm
sygnowany i datowany p. d. ołówkiem: `Lucjan Mianowski 79`, l. d.: `Epreuve d`artiste`, śr. d.: `Ochrona środowiska naturalnego 1977-89`

Estymacja: 1 200 - 2 000 zł

Kula, 1972;

Litografia barwna;
wym.: 765 x 535 mm;
sygn. oł. p.d. Lucjan Mianowski 72, śr. d. tyt., l.d. Epr. d`artiste. Na odwrocie naklejka wystawiennicza III Biennale Internazionale Della Grafica, Florencja 1972.

Mecz, 1964

Litografia barwna;
wym.: 305 x 505 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 64, l.d.: E.A., śr.d.: Mecz.

Fonctionnaire, 1961

Litografia;
wym.: 570 x 390 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 61; p.d.: epreuve d`artiste 7/15; śr.d. tytuł.

Le Roi, 1959

Drzeworyt;
wym.: 500 x 210 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 59; śr. d. tytuł; grafika po konserwacji; egzemplarz autorski. Lit.: "Lucjan Mianowski. Grafika i malarstwo", Kraków 2003.

Dziewczyna, 1957

Drzeworyt;
wym.: 630 x 357 mm;
sygn. oł. śr.d.: Lucjan Mianowski 57; grafika po konserwacji; egzemplarz autorski. Lit.: "Lucjan Mianowski. Grafika i malarstwo", Kraków 2003.

Dziewczyna pod mostem, 1957

Litografia ;
wym.: 200 x 360 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski, l.d 1957; śr. d. tytuł; egzemplarz autorski. Lit.: "Lucjan Mianowski. Grafika i malarstwo", Kraków 2003.

Spacer, 1973

Litografia barwna;
wym. komp.: 790 x 460 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 73, l.d.: e/a, tyt. śr.d.

Kroki we mgle 1, 1971

Serigrafia, drzeworyt barwny;
wym. pl.: 740 x 480 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 71, l.d.: e/a, tyt. śr.d.

Fonctionaire, 1961

Cellografia;
wym. planszy: 790 x 570 mm;
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 61, tyt. śr.d., e/a.

Fonctionnaire, 1965

Tech. mieszana, akwarela, tusz, papier;
wym.: 64,5 x 50,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Lucjan Mianowski 65.

Katedra - z cyklu Wykopalisko XII, 1962 r.

litografia/papier,
71 x 48 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: `Lucjan Mianowski 62`
na odwrociu autorski opis (do druku)

Fonctionnaire, 1961

Litografia;
wym.: 570 x 390 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 61; p.d.: epreuve d`artiste 7/15; śr.d.: tytuł.

Spacer, 1973 r.

litografia, e/a, 76 x 44 cm, sygn.
Dar Galerii pod Rejentem

Dziewczyna pod mostem, 1957

Litografia
wym.: 200 x 360 mm
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 57; śr. d. tytuł
egzemplarz autorski.
Lit.: Lucjan Mianowski. Grafika i malarstwo, Kraków 2003.

Dziewczyna, 1957

Drzeworyt
wym.: 630 x 357 mm
sygn. oł. śr.d.: Lucjan Mianowski 57
grafika po konserwacji; egzemplarz autorski.

Le Roi, 1959

Drzeworyt
wym.: 500 x 210 mm
sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski; l.d.: 1957, śr. d. tytuł
grafika po konserwacji
egzemplarz autorski.

Teatr, 1957

Litografia, gwasz
wym.: 200 x 360 mm
egzemplarz autorski.
Lit.: Lucjan Mianowski. Grafika i malarstwo, Kraków 2003, il. s. 23.

Ptak i nietoperze, 2000

technika mieszana, papier, 52,5 x 34 cm (kompozycja);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: Epr. d`artiste "Ptak i nietoperze " Lucjan Mianowski 2000 oraz pieczątka

Ptak na tle morza, 2001

technika mieszana, papier, 52,5 x 42 cm (kompozycja);
sygn. i opisany u dołu: Epr. d`a. "Ptak na tle morza" Lucjan Mianowski 2001
(ołowkiem) oraz pieczątka

Ptak i pies, 2000

technika mieszana, papier, 52,5 x 39 cm (kompozycja);
sygn. i opisany u dołu ołówkiem: Epr. d`artiste "Ptak i pies" Lucjan Mianowski 2000 oraz pieczątka

Ptak i nietoperze, 2000

Krajobraz księżycowy, 1991

litografia, papier, 22 x 31,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 91 (ołówkiem);
nakł. l.d.: 62/200

Ptak na tle morza, 2001

sygn. i opisany u dołu: Epr. d`a. "Ptak na tle morza" Lucjan Mianowski 2001 (ołowkiem) oraz pieczątka

Ptak i pies, 2000

Bez tytułu, 1970 r.

litografia,
e/a, 50 x 45 cm,
sygn.

Ptak na tle morza, 2001

(ołowkiem) oraz pieczątka

Krajobraz księżycowy, 1991

litografia, papier,
22 x 31,5 cm;
nakł. l.d.: 62/200

Dwie kompozycje, Paryż 1963

dwie litografie;
wym. 205 x 125 mm oraz 205 x 150 mm (na planszy 285 x 385 mm),
sygn. p.d.: Lucien Mianowski 63, l.d.: epreuve dartiste.
Wokół kompozycji życzenia świąteczne i noworoczne dla S. Wójtowicza, J. Panka i innych.

Most, 1988 r.

litografia, e/a, 61 x 43 cm, sygn.
Dar Galerii Pod Rejentem.

Droga II, 1983

druk offsetowy, papier, 39,5 x 46 cm (odbitka), 49 x 58 cm (arkusz); opisany ołówkiem u dołu: 8/47 "Droga II" Lucjan Mianowski

Urzędnik II, 1961

litografia barwna; wym.: 490 x 350 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 61, odbitka autorska 10/15.

Fonitionnaire, 1961

litografia; wym.: 570 x 390 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 61, odbitka autorska 7/15.

Cathedrale-ville, 1960

litografia barwna; wym.: 600 x 390 mm; sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 60, odbitka autorska.

Pejzaż księżycowy 1964, 1983 r.

litografia/papier, 42,5 x 58,5 cm
sygn. i dat. p. d.: `Lucjan Mianowski 83`, nr i tytuł l. d.: `6/37 "Pejzaż księżycowy 1964"

Akt we wnętrzu, 1974 r.

litografia/papier, 81 x 51 cm
sygn. i dat. p. d.: `Lucjan Mianowski 74`, tytuł śr. d.: "Akt we wnętrzu" oraz nieczytelny napis l. d.

Katedra V, 1961 r.

linoryt, e/a, 62 x 49,5 cm, sygn.

Status artysty B, 1993 r.

linoryt, e/a, 47,5 x 49,5 cm, sygn.

Bird, 2000

litografia, papier,
52,5 x 34 cm(w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Lucjan Mianowski 2000,
w l.d.: EA, śr.d.: ?Bird?(ołówkiem)

Nocny pejzaż, 1964

litografia, papier, 44,5 x 60 cm (odcisk kamienia); 55 x 69 cm
(w świetle oprawy); sygn. i dat. p.d.: Lucjan Mianowski 64 (ołówkiem); odbitka numerowana l.d.: 91/360

Nocny pejzaż, 1964

litografia, papier, 44,5 x 60 cm (odcisk kamienia);
55 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p.d.: Lucjan Mianowski 64 (ołówkiem);
odbitka numerowana l.d.: 91/360

litografia 8/37, 42,5 x 59 cm, sygn.

Ptak, 1965

tech. mieszana, akwarela, tusz, papier,
wymiary: 64 x 51 cm,
sygn. p.d.: Lucjan Mianowski 65.

Ziemia XVI

1962
litografia
35x65cm

Czarne wnętrze, 1958

tech. mieszana, olej, collage na blasze aluminiowej,
48,5 x 55,5 cm,
sygn. p.d.: Lucjan Mianowski 58

Słowiański kicz, 1987 r.

litografia/papier,
62 x 49 cm,
sygn.

Mieszkanie 1959

tech. mieszana, collage, wym.: 52 x 72 cm,
sygn. p.d.: Lucjan Mianowski

Katedra - miasto

litografia, 60 x 40 cm, sygn. p.d. 60

Pejzaż księżycowy

litografia, 45,5 x 60 cm, sygn. p.d. 89

Przed lustrem

litografia barwna, 67,5 x 45,5 cm, sygn. l.d. 76

Jeune fille a Paris 1959 Paris

litografia, wym. komp.: 495 x 255 mm,
sygn., dat., tyt. oł., odbitka nr: E.A. 11/17
Lit.: jw., il. s. 6

Ptak 1958

drzeworyt, wym.: 530 x 370 mm, sygn., dat., tyt. oł.
Lit.: Katalog wystawy: Lucjan Mianowski, grafika i malarstwo, Kraków 2002/2003, Galeria Pod Rejentem, il. s. 17

Teatr 1957

litografia, gwasz, wym.; 195 x 360 mm, sygn. dat. tyt. oł., egzemplarz autorski.
Lit.: Katalog wystawy: Lucjan Mianowski, grafika i malarstwo, Galeria Pod Rejentem, Kraków 2002/2003, il. s. 23

Akt we wnętrzu 1974

litografia, papier, 81,5 x 51,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i dat. p. d.: Lucjan Mianowski 74 (ołówkiem), napis l. d.: Epreuve d`artiste; u dołu pośrodku tytuł: Akt we wnetrzu

Kroki

litografia barwna, 69 x 49 cm
sygn. p.d., dat. 68

Most

litografia barwna, 47 x 39,5 cm
sygn. p.d., dat. 89

Czarne wnętrze

technika własna, 48,5 x 55,5 cm
sygn.p.d., dat. 58 cm

Ptak, 1997

technika mieszana, pleksi,
wymiary: 70 x 43 cm,
sygn.: Lucjan Mianowski 1997
Makieta - model do grafik za które Lucjan Mianowski i Cezary Paszkowski otrzymali nagrodę Prix-Europe na Międzynarodowym Triennale Grafiki w 1997 r. (Patrz poz. 154-156).

Portret podwójny, 1957

olej na płótnie/ blacha aluminiowa,
wymiary: 48 x 63,5 cm,
sygn. i dat. p.d.: Lucjan Mianowski 57.
Wyst.: Lucjan Mianowski, "Grafika i malarstwo", Galeria Pod Rejentem XII/ I 2002/2003 r. Kraków, il. w kat. str.64

Dziewczyna na tle morza

olej, płótno, 82 x 61 cm; sygn. p.d.: 67/ LUCJAN MIANOWSKI

Rozmowa, 1957

litografia, wymiary: 370 x 230 mm,
sygn. i dat. p.d., tytuł i tech. l.d.

Przeprowadzka, 1957

litografia, gwasz, wymiary kompozycji: 180 x 340 mm,
sygn., dat. i tyt. oł.

Mieszkanie anioła w Paryżu, 1960 r.

litografia barwna, wymiary kompozycji: 250 x 510 mm,
sygn., dat. i tyt. oł.

liczba obiektów: 136