ROSSINI Luigi (1790-1857)
akwaforta/papier, 62 x 48,5 cm
opis topograficzny u dołu: '"Veduta degli Avanzi del Sepolcro della famiglia Plauzia, sulla Via Tiburtina vicina al Ponte Lucano tre miglia lontano da Tivoli | d'apre Nature' oraz 'Rossini dis. e inc' (Widok na ruiny grobowca rodziny Plaucjuszów, na Via Tiburtina blisko mostu Lucano, w odległości trzech tysięcy od Tivoli | z natury’)
cena wywoławcza: Wykup abonament
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Avanzi del Portico del Tempio della Pace, 1821 r.
akwaforta/papier, 36 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'Rossini dis et inc', opisany śr.: 'Avanzi del Portico del Tempio Della Pace; dat.' oraz datowany p.d.: 'Roma 1821 | T 21'
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Veduta di Ponte Cestio dal vulgo Ponte ferrato, 1822 r.
akwaforta/papier, 35,5 x 54 cm
sygnowany l.d.: 'Rossini dis et inc', opisany śr.: 'Veduta di Ponte Cestio | A. Ponte Rotto, B. Chiesa della Bocca della Verita, C. Fabbriche di Trasterere, D. Molin' oraz datowany p.d.: 'Roma 1822'
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Veduta dell’Arco dei Consoli Silano, 1817
Akwaforta; 265 x 193 mm; sygn. pł. l.d: Rossini feca Roma 1817. Pod kompozycją opis w języku włoskim: Veduta dell'Arco dei Consoli Silano, e Dolabella, e degl'avanzi del Castello dell'acqua... Lit.: Luigi Rossini incisore, Roma 1982, poz. 14.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
ROSSINI Luigi (1790-1857)
miedzioryt, papier; 43 x 53,5 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: Rossini dis. e. Inc. p. d.: Roma 1825
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Simone POMARDI (1760-1830) - według
miedzioryt, papier; 36 x 46,5 cm (odcisk płyty);
praca opisana l. d.: Pomardi dis, l. d.: Rossini inc. Roma 1820
ROSSINI Luigi (1790-1857)
akwaforta, papier; 46,7 x 37 cm (wymiar odbitki); 57 x 47 (arkusz);
sygn. l. d.: Rossini dis. e inc.; p. d.: Roma 1819
praca opisana u dołu
ROSSINI Luigi (1790-1857)
sygn. na płycie l.d.dat. p.d.
akwaforta
40x55 cm
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Columna Dell Imperatore Fora, 1819 r.
miedzioryt/papier, 46 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany. l.d.: `Rossini`, datowany p.d.: `Roma 1819`
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Veduta del Tempio di Vesta, 1820 r.
sygnowany: l.d.: `Rossini inc.`, datowany p.d.: `Roma 1820`
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Gli Archi trionfali onorari e funebri degli antichi romani, 1836
Zestaw 11 plansz w akwaforcie
wym. planszy: 760 x 545 mm
sygn. pł. l.d.: Rossini Arch. Dis. E incise. Detale architektoniczne, widoki, przekroje i rzuty starożytnych rzymskich łuków triumfalnych (m.in. Augusta, Druzusa, Septymiusza Sewera, Gallena), mapa antycznego Rzymu etc. z dzieła "Gli Archi trionfali onorari e funebri degli antichi romani", Roma 1836 (plansze [z 73]: 14, 27, 31, 32, 33, 34, 54, 56, 58, 66); wyjątkowo precyzyjne, a przy tym dekoracyjne, grafiki architektoniczne; pełne plansze, stan bardzo dobry. (il. s. 28)
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Veduta di Fianco dei Portici d'Ottavia
Akwaforta
wym. komp.: 462 x 363 mm
sygn. pł. l.d.: Rossini dis. e inc.; p.d.: Roma 1819; śr. d. tytuł; grafika z teki "Le Antichita Romane...", Rome 1823 (pl. nr 93); praca po konserwacji, ślad złożenia.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Veduta Dell Interno Dell Arco di Giano [Wnętrze Łuku Janusa], 1820
Akwaforta
wym. komp.: 475 x 378 mm
sygn. pł. l.d.: Rossini dis. e inc.; p.d.: Roma 1821; śr. d. tytuł; grafika z teki "Le Antichita Romane...", Rome 1823 (pl. nr 56); praca po konserwacji, ślad złożenia. (il. s. 20)
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Veduta degli Avanzi della Rupe Tarpeja [Widok na Skałę Tarpejską], 1822
Akwaforta
wym. komp.: 544 x 398 mm
sygn. pł. l.d.: Rossini dis. e inc.; p.d.: Roma 1821; śr. d. tytuł; grafika z teki "Le Antichita Romane...", Rome 1823 (pl. nr 62); praca po konserwacji, ślad złożenia.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Akwaforta
wym. komp.: 460 x 388 mm
sygn. pł. l.d.: Rossini dis. e inc.; p.d.: Roma 1821; śr. d. tytuł; grafika z teki "Le Antichita Romane...", Rome 1823 (pl. nr 90); praca po konserwacji, ślad złożenia. (il. s. 20)
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Veduta di fianco Dell Arco di Giano [Widok Łuku Janusa], 1820
Akwaforta
wym. komp.: 457 x 362 mm
sygn. pł. l.d.: Rossini dis. e inc.; p.d.: Roma 1820; śr. d. tytuł; grafika z teki "Le Antichita Romane...", Rome 1823 (pl. nr 55); praca po konserwacji, ślad złożenia. (il. s. 20)
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Rzym Grobowiec Plaucjuszów przy Via Tiburtina, 1824
Akwaforta;
wym. komp.: 620 x 496 mm (plansza: 710 x 500 mm; z pr. i. l. grafika przycięta do granic kompozycji);
sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta degli Avanzi del Sepolcro Della familia Plauzia, Sulla Via Tiburtina vicino al Ponte Lucano tre miglia lontano da Tivoli / d`apres nature; dat. p.d.: Roma 1824; grafika z teki "Antichita dei contorni di Roma, ossia le piu famose citta del Lazio: Tivoli, Albano, Castel Gandolfo, Palestrina Tuscolo, Cora, Ferentino", Rome 1824-26.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Rzym Brama na Forum Nerwy, 1823
Akwaforta;
wym. komp.: 435 x 530 mm;
sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta della parte posteriore degl` avanzi del Foro Nerva da altri Erario publico; dat. p.d.: Roma 1823; grafika z teki "Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica", Rome 1823.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Akwaforta;
wym.: 395 x 475 mm;
sygn. na pł. l.d.: Rossini dis. e inc.; p.d.: Roma 1820; w obrębie kompozycji skromny kartusz: Avansi della Curia Ostilia suc Monte Celio; grafika z teki "Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica", Rome 1823.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Rzym Świątynia Deus Ridiculus, 1823
Akwaforta;
wym. komp.: 350 x 605 mm;
sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta del Tempio delle Camene, da altri del Dio Ridicolo- furio di Porta Latina nella Valle Della Caffarella; dat. p.d.: Roma 1823; grafika z teki "Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piuinteressante Vedute di Roma Antica", Rome 1823.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Akwaforta;
wym. komp.: 360 x 535 mm (plansza 510 x 690 mm);
sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta di Ponte Cestio [obok opisy ważniejszych obiektów: A. Ponte Rotto, B. Chiesa della Bocca della Verita, C. Fabbriche di Trasterere, D. Molini]; dat. p.d.: Roma 1822; grafika (tablica 43) z teki "Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica", Rome 1823.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Rzym Portyk Świątyni Pokoju, 1823
Akwaforta;
wym. komp.: 360 x 460 mm (plansza 495 x 620 mm);
sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Avanzi del Portico del Tempio Della Pace; dat. p.d.: Roma 1821; grafika (tablica 72) z teki "Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica", Rome 1823.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Tempio di Romolo in oggi S. Teodoro, 1819
Akwaforta;
wym. komp.: 364 x 644 mm, planszy: 520 x 644 mm,
sygn. l.d.: Rossini dis e inc / Aranzi del Palazzo di Cesari, i dat. p.d.: Roma 1819. Grafika z dzieła "Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica", Rzym 1822.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Veduta dell` Interno del Tempio di Claudio, in oggi S. Stafano, sul Monte Celio, 1822
Akwaforta;
wym. komp.: 355 x 484 mm, planszy: 520 x 638 mm,
sygn. l.d.: Rossini dis e inc, i dat. p.d.: Roma 1822. Grafika z dzieła "Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica", Rzym 1822.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Rzym. Świątynia Deus Ridiculus, 1823
Akwaforta;
wym. komp.: 350 x 605 mm;
sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta del Tempio delle Camene, da altri del Dio Ridicolo _ furio di Porta Latina nella Valle Della Caffarella; dat. p.d.: Roma 1823; grafika z teki "Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica." Rome 1823.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Rzym. Brama na Forum Nerwy, 1823
Akwaforta;
wym. komp.: 435 x 530 mm;
sygn. l.d.: Rossini dis et inc, śr.: Veduta della parte posteriore degl` avanzi del Foro Nerva da altri Erario publico; dat. p.d.: Roma 1823; grafika z teki "Le Antichita Romane, ossia Raccolta della piu interessante Vedute di Roma Antica." Rome 1823.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Miedzioryt;
wym.: 395 x 475 mm;
sygn. na pł. l.d.: Rossini dis. e inc.; p.d.: Roma 1820;
ROSSINI Luigi (1790-1857)
degl` avanzi del Foro Nerva da altri Erario publico?, 1823
Akwaforta; wym. komp.: 350 x 530 mm, planszy: 514 x 771 mm; sygn. l.d.: Rossini dis et inc, i dat. p.d.: Roma 1823.
ROSSINI Luigi (1790-1857)
Przedsionek świątyni Westy w Rzymie (1819)
sygn. na płycie l.d. akwaforta 46.8x37
ROSSINI Luigi (1790-1857)
WNĘTRZE VILLI MECENASA w TIVOLI, 1824
miedzioryt, 60 x 45 cm,
sygnowany u dołu "Rossini dis. e inc. Roma1824". Z serii Starożytności z okolic Rzymu, 1826