1 zł
2 600 000 zł

KRÉMEGNE Pinchus (1890 Zaloudok – 1981 Céret)

Martwa natura w z bukietem kwiatów w wazonie i owocami

olej/płótno, 49 x 57 cm
sygnowany p.d.: 'Krémegne'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Martwa natura z dzbanem i talerzem z owocami

olej, płótno, 37,5 × 45,5 cm
napis na odwrocie: Kremegne

Martwa natura

olej, płótno, 33 × 41 cm
sygn. l. d.: Kremegne
na odwrocie napis: N morte

Domy wśród drzew

olej, płótno, 39 × 46 cm
sygn. l. d.: Kremegne

Martwa natura z bakłażanem i karczochami

olej/płótno, 33 x 41 cm
sygnowany p.d.: 'Kremegne'
na odwrociu dedykacja autorska: 'a Marguerite | P. Kremegne | Paris (nieczytelnie)'

Martwa natura

litografia barwna/papier, 42,3 x 72 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p.d.: 'P. Kremenge' i opisany l.d.: 'E.A'

Martwa natura na stole

olej/płótno, 33 x 41 cm
sygnowany p.d.: 'Kremegne'

Composition a la théiere

olej, płótno
81 x 65 cm
sygn. p.d.: Kremegne

Bouquet de fleurs

olej, płótno
61 x 46,5 cm
sygn. l.d.: Kremegne

Composition au violon

olej, płótno
46,4 x 55,5 cm
sygn. l.d. Kremegne

Paysage du midi, 1957

olej, płótno
sygn. i dat. p.d.
60 x 73 cm

Nature morte aux pommes 1937

olej, płótno
sygn. l.d.
38 x 46 cm

wystawiany na: Pavillon des Arts ŤKrémegne 1890-1981ą, Paris, 1993 (reprodukowany w katalogu)

Nature morte

olej, płótno
sygn. p.d.
55 x 46 cm

PAYSAGE

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
54 x 65 cm

NATURE MORTE

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
38 x 55 cm

NU BLEU, 1940

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
81,30 x 54,30 cm
pochodzenie: kolekcja D.A., Paris

VASE DE FLEURS, ok. 1940

olej, płótno
sygn. na odwrocie: "Kremegne"
55,50 x 38,50 cm

FLEURS, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
46 x 38 cm

NU ROUGE,1920

olej, płótno
sygn. l.g.: "KREMEGNE"
81 x 40 cm
wystawiany: Trévarez, "Peintres de l`Ecole de Paris", 19 juin - 30 aout 1993, reproduit au catalogue p.24
bibliografia: Alain Bosquet, "Trois peintres russes a Paris", Paris, reprodukowany s. 101 (titré "Moura")

NATURE MORTE AU VIOLON, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d.: "KREMEGNE"
56,50 x 73,50 cm

LE CHASSEUR, 1928

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
81 x 60 cm

VILLAGE DE BOURGOGNE, ok. 1940

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
38 x 45,50 cm

PAYSAGE DE CERET, ok. 1950

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
65 x 81 cm

VASE DE FLEURS

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
46 x 38,50 cm
obiekt importowany do UE (+ 7%)

PORTRAIT DE MADAME KOTZIEBRODSKY, 1918

olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
61 x 38 cm
pochodzenie: Galerie Zak

Martwa natura

druk artystyczny, papier; 44 x 71,5 cm (wymiary obrazu),
63 x 88 cm (wymiar arkusza);
sygn. na płycie l. d.: Kremegne;
poniżej obrazu sygn. p. d.: P. Kremegne (ołówkiem), l. d.: A/E. (ołówkiem).
Na odwrocie stempel: REPRR. EN/LITHOGRAPHIE.

Les oliviers

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. l.d.

Village

olej, płótno
50 x 73 cm
sygn. l.d.

A la croisée des chemins

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. l.d.

Bouquet de fleurs, ok. 1915/1920

olej, karton
48,5 x 36,5 cm
sygn. l.d.

Nature morte au rideau rouge

olej, płótno
65 x 50 cm
sygn. l.d.

Martwa natura z wazonem kwiatów

akwarela/papier, 29 x 46 cm
sygnowany p. d.: `Kremegne`

Estymacja: 10 000 - 15 000

VILLAGE SOUS LA NEIGE, ok. 1940

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
54 x 65 cm
pochodzenie:
kolekcja I.B. Frydman, Paris
Autentyczność pracy potwierdzona przez Jeannette Kremegne

POT DE FLEURS, ok. 1925

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
41,50 x 27,50 cm
pochodzenie:
kolekcja I.B. Frydman, Paris

AUTOPORTRAIT

akwarela, gwasz, papier
sygn. p.g.: Kremegne
46,30 x 30 cm
pochodzenie:
kolekcja I.B. Frydman, Paris
literatura:
Nadine Nieszawer, Marie Boyé, Paul Fogel, Peintres juifs de l`École de Paris, 1905-1939 , Paris, 2000, reprodukowany s. 201

INTERIEUR AU BOUQUET DE FLEURS

olej, papier
sygn. p.d.: Kremegne
50 x 65 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

zestaw 4 prac na papierze

CUISINE
gwasz, papier, sygn. p.d.: Kremegne

PAYSAGE
akwarela, gwasz, papier, sygn. p.d.: Kremegne 50 x 65 cm

INTERIEUR A LA FENETRE OUVERTE
technika, mieszana, papier, sygn. p.d.: Kremegne 50 x 65 cm

PAYSAGE
kredka, akwarela, papier, sygn. p.d.: Kremegne 47,70 x 62 cm

pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

zestaw 6 prac na papierze

FEMME COUSANT
ołówek, tusz papier sygn. p.d.: Kremegne 60,5 x 45,60 cm

PAYSAGE
ołówek, tusz papier sygn. l.d.: Kremegne 50 x 65 cm

NU ASSIS
ołówek, węgiel, papier sygn. p.d.: Kremegne 64 x 47,5 cm

NU ALLONGE
ołówek, kredka, papier sygn. l.d.: Kremegne 23,70 x 31 cm

NU ALLONGE DE DOS
ołówek, kredka, papier sygn. l.d.: Kremegne 24,10 x 31,60 cm

PAYSAGE
tusz, papier sygn. l.d.: Kremegne 48 x 63 cm

pochodzenie:
kolekcja Jean Miller
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, reprodukowany s.67 (Femme cousant) Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, reprodukowany s.73 (Nu assis)
Pinchus KREMEGNE
(Zaloudock, Biélorussie, 1890 - Céret, 1981)

zestaw pięciu prac na papierze

PAYSAGE
akwarela, gwasz, papier sygn. p.d.: Kremegne 50 x 64,50 cm

NATURE MORTE AU POT ET A LA COUPE DE FRUIT
gwasz, papier, sygn. p.d.: Kremegne 49,80 x 65 cm

PAYSAGE
gwasz, papier, sygn. p.d.: Kremegne 47,70 x 62 cm

PAYSAGE
kredka, akwarela, papier 33 x 41,50 cm

ASSIETTE DE FRUITS ET BOUQUET DE FLEURS
kredka, akwarela papier 32,60 x 29,50 cm

pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

NATURE MORTE A LA CHAISE, THEIERE ET COUPE DE FRUITS

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
60 x 72,50 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

THEIERE ET PANIER DE FRUITS, ok. 1945

olej, deska
sygn. p.d.: Kremegne
53,50 x 64,50 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

LES ANEMONES, 1936

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
38,40 x 46,50 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°49, reprodukowany
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, s.180 reprodukowany s.181

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
46,40 x 55 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°42, reprodukowany

LE VASE DEVANT LA FENETRE OUVERTE, ok. 1950

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
65 x 91,50 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

PAYSAGE, ok. 1950

olej, płótno sygn. l.d.: Kremegne 65 x 81 cm (25,35 x 31,59 in.)
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

VUE DE L`ATELIER A CERET, 1962

olej, płótno
sygn. l.d.: Kemegne
65 x 81 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°67, reprodukowany
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, s.222, reprodukowany s.223

PAYSAGE DE CERET, ok. 1950

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
65 x 81 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

PAYSAGE DU MIDI, 1926

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
60 x 73,20 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°22, reprodukowany
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, s.130 reprodukowany s.131

PAYSAGE DE SOUS BOIS

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
73 x 60,10 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

VIOLON ET SAXOPHONE, 1956

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
46,50 x 65 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°65, reprodukowany
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, s.216, reprodukowany s.217

PAYSAGE

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
60 x 73 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

NATURE MORTE AU POT, 1955

olej, płótno
sygn. i dat. l.d.: Kremegne 1955
65 x 80,60 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

NU ROUGE, ok. 1920

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
46 x 65 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

LE PLAT BLEU, 1935

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
45,80 x 54,80 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°48, reprodukowany
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, s.178, reprodukowany s.179

LES MARGUERITES, 1948

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
45,60 x 38 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°60, reprodukowany
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, s.204, reprodukowany s.205

NATUE MORTE A LA BRIOCHE, 1928

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
50 x 65,50 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°29, reprodukowany
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, s.164, reprodukowany s.165

NATURE MORTE AU PANIER, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
46 x 61 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

COUPES DE FRUITS, ok. 1945

olej, deska
sygn. p.d.: Kremegne
52,50 x 72,70 cm
pochodzenie:
kolekcja Jean Miller

POT AUX FLEURS, ok. 1930

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
65 x 40,60 cm

NATURE MORTE AUX POIRES, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
33,40 x 46,20 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

NATURE MORTE AUX POMMES, ok. 1945

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
60 x 73 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

LE PIANO, 1955

olej, płótno
60,30 x 73 cm (
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

PAYSAGE DE CERET

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
50,50 x 65 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

PAYSAGE DE CERET

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
61,40 x 46,50 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

PAYSAGE

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
60 x 73 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

ATELIER A CERET

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
54 x 66 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

PAYSAGE DE CERET

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
54,20 x 73,30 cm
pochodzenie:
Paris, vente, Hôtel Drouot, Me Loudmer, 19 octobre 1997, lot N°161
kolekcja J-R.H

ATELIER A CERET

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
61,40 x 49,90 cm

PAYSAGE DE CERET

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
65 x 92 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

JERUSALEM, ok. 1950

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
60 x 73 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

NU DEBOUT, 1930

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
92,50 x 65,50 cm
pochodzenie:
Galerie du Carlton, Cannes
kolekcja J-R.H
wystawiany:
Paris, Galerie Durand-Ruel, Kremegne, 40 ans de peinture, 1 - 19 décembre 1959, n°36, reprodukowany Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°34, reprodukowany

L`ELEGANTE, ok. 1950

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
73 x 54 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

VASE DE FLEURS, ok. 1920

olej, płótno
sygn. l.d.: KREMEG
61,20 x 47 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

NATURE MORTE A LA THEIERE, ok. 1920

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
33,50 x 46,80 cm
pochodzenie:
Galerie Léopold Zborowski, Paris Paris, vente, Hôtel Drouot, Me Loudmer, 19 octobre 1997, lot n°121
kolekcja J-R.H

VASE DE TULIPES, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
73 x 50 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

LA RUCHE, ok. 1920

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
55 x 38 cm
pochodzenie:
Galerie Léopold Zborowski, Paris Paris, vente, Hôtel Drouot, Me Loudmer, 19 octobre 1997, lot n°122 kolekcja J-R.H

RUE DE VILLAGE, ok. 1920

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
61,30 x 50,90 cm
pochodzenie:
Galerie Léopold Zborowski, Paris Paris, vente, Hôtel Drouot, Me Loudmer, 15 octobre 1995, lot n°68
kolekcja J-R.H

LE VIOLON BLEU, 1914

olej, płótno
sygn. i dat. p.d.: Kremegne 1914
80 x 49 cm
pochodzenie:
kolekcja J-R.H

PAYSAGE DE CERET, ok. 1920

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
61 x 45,80 cm
pochodzenie:
Galerie Léopold Zborowski, Paris Paris, vente, Hôtel Drouot, Me Loudmer, 15 octobre 1995, lot n°67
kolekcja J-R.H

VUE DE NOTRE-DAME, ok. 1920

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
49,80 x 73 cm
pochodzenie:
Galerie Léopold Zborowski, Paris Paris, vente, Hôtel Drouot, Me Loudmer, 19 octobre 1997, lot n°97
kolekcja J-R.H

PAYSAGE DE CERET, ok. 1920

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
53,90 x 73,20 cm
pochodzenie:
Galerie Léopold Zborowski, Paris Paris, vente, Hôtel Drouot, Me Loudmer, 19 octobre 1997, lot n°109
kolekcja J-R.H

BORD DE SEINE, ok. 1920

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
32 x 52,30 cm
pochodzenie:
Galerie Léopold Zborowski, Paris Paris, vente, Hôtel Drouot, Me Loudmer, 19 octobre 1997, lot n°120
kolekcja J-R.H

LES PALMIERS A CERET, ok. 1920

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
50,70 x 65,50 cm
pochodzenie:
Galerie Léopold Zborowski, Paris Paris, vente, Hôtel Drouot, Me Loudmer, 19 octobre 1997, lot n°102 kolekcja J-R.H

LE HIBOU, 1916

akwarela, papier
sygn. l.d.: Kremegne
29,60 x 21 cm
pochodzenie:
kolekcja Fred Kremen kolekcja J-R.H
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°4, reprodukowany
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, s. 94, reprodukowany s.95

PAYSAGE, 1957

olej, płótno
sygn. p.d.: Kremegne
50 x 65 cm

NUE DANS L`ATELIER, 1957

olej, płótno
sygn. i dat. p.d.: Kremegne 1957
55 x 46 cm

CAGNES SOUS LE SOLEIL, 1927

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
52,20 x 71,60 cm
pochodzenie:
Kolekcja J. Feingolda
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, s.134, reprodukowany s.135

VILLAGE DU PERIGORD, 1930

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
52,20 x 70,90 cm
pochodzenie:
Kolekcja J. Feingolda
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°36, reprodukowany
literatura:
Gaston Diehl, Kremegne l`expressionnisme sublimé, Paris, 1990, s.156, reprodukowany s.157

VASE DE FLEURS

olej, płótno
sygn. l.d.: Kremegne
65,20 x 64,70 cm
pochodzenie:
Kolekcja J. Feingolda
wystawiany:
Paris, Pavillon des arts, Krémegne 1890-1981, 10 czerwiec- 5 wrzesień 1993, n°54, reprodukowany

Akt w pracowni

olej, płótno, 116,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Kremegne

Akt

olej, płótno
81 x 39,5 cm
sygn. l.g.: Kremegne

Bourgogne

olej, płótno 39 x 45,5 cm sygn. l.d.: Kremegne

Pejzaż z Céret

olej, płótno
65 x 81,5 cm
sygn. p.d.: Kremegne

Paysage

olej, płótno
78 x 94 cm
sygn. p.d.: 1922 / Kremegne

NATURE MORTEAUX ARTICHAUTS, ok. 1920

olej, płótno
na odwrocie pejzaż
sygn. l.d.: "Kremegne"
54,50 x 73,40 cm
proweniencja: Vente Loudmer
uwagi: autentyczność obiektu potwierdzona przez Jaenette Kremegne

PAYSAGE, ok. 1955

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
38 x 46 cm
uwagi :autentyczność obiektu potwierdzona przez Jaenette Kremegne

VUE DE VILLAGE, ok. 1940

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
55 x 34 cm

NATURE MORTE, ok. 1920

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
46 x 55 cm
uwagi: załączony certyfikat autentyczności wystawiony przez Fred Kremenge
autentyczność obiektu potwierdzona przez Jaenette Kremegne

NATURE MORTE A LA CAFETIERE, 1917

olej, płótno
sygn. p.d.: "KREMEGNE", dat. i opisany na odwrocie: "1917, Pierre Brune"
54 x 73 cm
proweniencja: Ancienne collection Zborowski
Vente, Paris, Me Blache, 25 octobre 1976, lot 349
Collection européenne (acquis au cours de celle-ci)

VUE DE CERET, 1918

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
50 x 65 cm
proweniencja: Vente Loudmer
wystawiany : Musée des beaux-arts de Chartres, juin-novembre 1996, n°14
Musée de Ceret, juin-octobre 2009
uwagi : załączony certyfikat autentyczności wystawiony przez Fred Kremenge

PERSONNAGE DANS LES BOIS, 1914

olej, płótno
sygn. i dat. p.d.: "Kremegne 1914"
54,20 x 73,20 cm

PAYSAGE, 1955

olej, płótno
sygn. i dat. l.d. "Kremegne 1955"
46,50 x 60,50 cm

NATURE MORTE AUX FRUITS, ok. 1939

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
33 x 41 cm

BOUQUET DE FLEURS DANS L`ATELIER, ok. 1950

olej, płótno
sygn. p.d. "Kremegne"
46 x 38 cm

PETIT BOUQUET DE FLEURS, ok. 1950

olej, płótno
sygn. l.d.: "kremegne", tyt. na odwrocie: "le petit bouquet"
46 x 38 cm

NATURE MORTE AU POT, ok. 1950

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
33 x 41 cm

NATURE MORTE BLEUE, ok. 1940

olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
46 x 56 cm

NU ASSIS

węgiel, papier
sygn. l.d.: "Kremegne"
63 x 49 cm

olej, płótno,
46,5 x 55,5 cm;
sygn. l. d.: Kremegne

Still Life and Fruits

olej, płótno
33x41 cm
sygn.p.d.

Bukiet kwiatów

olej, płótno
33 x 46 cm
sygn. p.d. Kremegne

INTERIEUR A LA FENETRE OUVERTE, ok. 1920

Olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
68 x 50 cm
Proweniencja: Kolekcja Jean et Bluette Nordmann, Fribourg, Suisse
Autentyczność potwierdzona przez Jeannette Kremegne

LE BATEAU-LAVOIR, ok. 1918

Olej, płótno
sygn. p.d.: "KrEMEgnE"
50 x 61 cm
Proweniencja: Kolekcja Jean et Bluette Nordmann, Fribourg

NATURE MORTE AUX INSTRUMENTS DE MUSIQUE, ok. 1920

Olej, płótno
sygn., dat. p.d.: ""KrEMEgne" 192..."
54 x 65 cm

NATURE MORTE AU VIOLON, ok. 1918

Olej, płótno
sygn.: l.d.: "Kremegne"
46 x 55,50 cm
Proweniencja: Galerie Crane-Kalman, London
Galerie Chantepierre, Aubonne
Kolekcja Jean et Bluette Nordmann, Fribourg

PAYSAGE AUX MAISONS, ok. 1930

Olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
54 x 65 cm

PAYSAGE A CERET, ok. 1918

Olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
51 x 61,50 cm

POMMES ET SOUCIS, ok. 1950

Olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
45,50 x 38 cm
Proweniencja: Galerie Paul Vallotton S.A. , Lausanne, n° de stock 5183

NOGENT-LE-ROTROU, ok. 1935

Olej, płótno
sygn. p.d.: "kremegne"
27,50 x 41 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydman, Paryż

Olej, płótno
sygn. p.d.: "kremegne"
54 x 65 cm

NATURE MORTE, 1956

Olej, płótno
sygn., dat. p.d.: "Kremegne 1956"
73,50 x 60 cm

PLACE DU VILLAGE A CERET, ok. 1930

Olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
59,50 x 73 cm

TABLE AVEC VIOLONCELLE, ok. 1930

Olej, płótno
sygn. p.g.: "kremegne"
55 x 73 cm

LA MAISON DANS LES ARBRES, ok. 1940

Olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
60 x 73 cm

INTERIEUR AUX INSTRUMENTS DE MUSIQUE, ok. 1935

Akwarela, papier
sygn. p.d.: "kremegne"
45,50 x 60,50 cm

LE DEJEUNER DE L`ARTISTE, ok. 1930

Olej, płótno
sygn. l.d.: "kremegne"
70 x 81,50 cm

NATURE MORTE AU PLÂTRE, ok. 1920

Olej, płótno
sygn. l.d.: "kremegne"
92 x 73 cm

INTERIEUR A LA COUPE, ok. 1950

Olej, płótno
sygn. l.d.: "kremegne"
46,50 x 55,50 cm

NATURE MORTE AU PANIER ET AUX FRUITS, ok. 1948

Olej, płótno
sygn. p.d.: "Kremegne"
46,50 x 55 cm

VUE DE VILLE, ok. 1930

Olej, płótno
sygn. l.d.: "kremegne"
46 x 55 cm

POT DE FLEURS, ok. 1925

Olej, płótno
sygn. l.d.: "kremegne"
41,50 x 27,50 cm

FLEURS DANS UN VASE, ok. 1950

Olej, płótno
sygn. l.d.: "kremegne"
55 x 46,50 cm

NATURE MORTE A L`ASSIETTE, OK. 1918

Olej, płótno
sygn. p.d.: "kremegne"
50,50 x 65,50 cm

BOUQUET DE FLEURSNAPPE ROUGE, ok. 1950

Olej, płótno
sygn. l.d.: "Kremegne"
55,50 x 46,50 cm

olej, płótno
78 x 95 cm
sygn. i dat. p.d.: 1922 / Kremegne

Bukiet kwiatów

olej, płótno
42 x 33 cm
sygn. p.d. Krememgne

Martwa natura

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. p.d. Kremegne

Olej na kartonie
32 x 34 cm
sygn. p.d. Kremegne

Olej na kartonie
26 x 32 cm
sygn. p.d. Kremegne

Autoportret

Olej na płótnie
61 x 37,5 cm
sygn. p.d. Kremegne

Martwa Natura

Olej na płótnie
27 x 41 cm

Leżąca Kobieta

Olej na płótnie
50 x 61 cm
sygn. p.d. Kremegne

Martwa natura

Olej na płótnie
38 x 58 cm
sygn. p.d. Kremegne

Martwa natura na stole

olej, płótno;
54 x 73 cm
sygn. l.d. Kremegne

Martwa natura z kwiatami

akwarela, papier,
28,5 x 45 cm (w świetle oprawy),
sygn. p. d.: Kremegne

Martwa natura z kwiatami i owocami

litografia barwna, papier
49 x 75,5 cm; (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: P. Kremegne; nr odbitki l.d.: 47/150

Martwa natura z karczochami

olej, płótno, 65 x 50 cm;
sygn. p.d.: KREMEGNE

Martwa natura z dzbanem i owocami

olej, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. p.d.: Kremegne

Anemony w wazonie, 1928

olej, płótno,
50 x 60.5 cm
sygnowany l.d.: Kremegne
Na poprzeczce krosien napis atramentem: PINCHUS KREMEGNE /1928/

MARTWA NATURA Z DZBANEM I OWOCAMI

Olej na płótnie 50 x 61 cm
Sygnowany p.d. - "Kremegne"

liczba obiektów: 153