1 zł
2 600 000 zł

DZIEMAŃSKI Stanisław (1897-1962)

Morskie Oko

olej, tektura, 34 × 48,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: ST.DZIEMAŃSKI

cena wywoławcza: Wykup abonament

Morskie Oko, 1937

akwarela, papier; 35,2 x 49,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI / 1937;
na odwrocie tektury pieczęć sklepu z przyborami malarskimi: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH / ALEKSANDROWIC / KRAKÓW, BASZTOWA 11.

Pod Łomnicą

olej/tektura, 17 x 33 cm
sygnowany p.d.: 'St. Dziemański'

Mnich w Tatrach

sygn. p.d.
akwarela, papier
49x69 cm

Tatry w śniegu

akwarela, papier; 48,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI.

Kościół Mariacki w Krakowie

akwarela, papier, 34 x 24 cm,
sygn. i dat. p.d.: ST. DZIEMAŃSKI / KRAKÓW 1939

Zmarzły staw, 1938 r.

akwarela/papier, 34 x 49 cm (w świetle ramy)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: 'ST. DZIEMAŃSKI | ZMARZŁY STAW 1938.'

Krajobraz górski ze strumieniem, 1934 r.

akwarela/papier, 34 x 48 cm (w świetle ramy)
sygnowany i datowany p.d.: 'ST. DZIEMAŃSKI | 1934'

Pejzaż górski

akwarela, papier, 34 x 49 cm,
sygn. p.d.: St. Dziemański

Pejzaż górski, 1927 r.

akwarela, gwasz/papier, 19 x 28 cm
sygnowany i datowany l.d.: `St. Dziemański 1927`

PEJZAŻ ZIMOWY Z GIEWONTEM, 1931

Gwasz, tektura; 19 x 35 cm
Sygnowany p.d.: ST. DZIEMAŃSKI 1931

W dolinie Białej Wody

Olej, tektura, 24 x 32 cm,
sygn. p.d.: St. Dziemański 1929

Szałasy na Hali Gąsienicowej, 1931

gwasz, akwarela, karton; 17 x 33 cm;
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI;
na odwrocie odręczny napis autora ołówkiem: Na Halli Gąsienicowej / 1931/ St Dziemański oraz napis na papierze zaklejającym odwrocie: Na Hali Gąsienicowej (Szałasy) Stan Dziemański

Staw Smreczyński

olej/tektura, 31 x 35 cm
sygnowany l.d.: `ST DZIEMANSKI | STAW SMRECZYŃSKI`

Estymacja: 2 500 - 4 000 zł

Potok górski

akwarela, papier, 34x 48 cm,
sygn. p.d.: st. Dziemański

Ważec

akwarela, tektura, 34 x 48,5 cm;
sygn. p. d.: ST. DZIEMAŃSKI / VAŻEC 1931.

Plaża w Karwi, 1946

olej, tektura, 35,5 x 49 cm;
sygn. p.d.: ST. DZIEMAŃSKI
Na odwrocie napis: Plaża w Karwi ku Jastrzębiej Górze 1946 / ST. Dziemański

SZAŁASY NA HALI GźSIENICOWEJ, 1931

Gwasz, akwarela, karton
17 x 33 cm
Sygnowany p.d.: ST. DZIEMAŃSKI
Na odwrocie odręczny napis autora: Na Halli Gąsienicowej | 1931 | St Dziemański oraz napis na papierze zaklejającym odwrocie: Na Hali Gąsienicowej (Szałasy) Stan Dziemański

Widok z Nosala, 1933

tempera, tektura
18 x 34 cm
sygn. l.d.: St. Dziemański
Na odwrocie napis autorski: "Widok z Nosala / 1933 St. Dziemański".

Czarny Staw

olej na tekturze, 35 x 49 cm,
sygn. p.d.: St. Dziemański / 1929

Widok na Wawel

olej, płótno, wym.: 45 x 49 cm, sygn. p.d.: St. Dziemański

TATRY Z MAGURY SPISKIEJ

Akwarela, papier naklejony całą powierzchnią na tekturę;
35,3 x 49,5 cm
Sygnowany p. d.: St. DZIEMAŃSKI
Na odwrocie odręczny napis
Tatry z Magury Spiskiej [podpis nieczytelny artysty].
Stanisław Dziemański był członkiem ZPAP od 1950.

Morskie Oko

akwarela, papier, wym.: 48 x 68 cm
sygn. p.d.: St. Dziemański Morskie Oko 1941

Widok znad Sekwany, 1928

olej na tekturze, 16,5 x 23,5 cm
sygnowany p.d.: "St. Dziemański/ Paryż 1928"
na odwrocie słabo czytelne napisy zieloną kredką

liczba obiektów: 24