PIOTROWICZ Jerzy (1943 Przedświt - 1999 Poznań)
akwatinta/papier, 20 x 29 cm (w świetle oprawy)
każda z prac sygnowana, datowana i opisana
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, pastel/papier, 49,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JPiotrowicz 90'
na odwrociu naklejka z opisem pracy: '"Karnawał" | Jerzy Piotrowicz'
akwaforta, akwatinta/papier, 15,5 x 21 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Lekcja 4/50 Jerzy Piotrowicz 1989'
Martwa natura z butelkami, 1995 r.
olej/płótno, 65 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy | Piotrowicz | 1995'
powyżej numer inwentarzowy: 'PM 978' powtórzony na blejtramie
na blejtramie dwie papierowe nalepki z opisem pracy oraz nalepka z AGRA-ART z aukcji 15 kwietnia 2007
- kolekcja instytucjonalna, Polska
- Dom Akcyjna Agra-Art
- Dom Aukcyjny Desa Unicum
olej/płótno, 79 x 88 cm
opisany na odwrociu: 'PEGAZ | Jerzy Piotrowicz | 1987'
- zakup bezpośrednio od artysty (1987)
- "Piotrowicz i Goście", Muzeum Narodowe w Poznaniu, 19.02-2.04.2017
- "Jerzy Piotrowicz", Galeria Miejska Arsenał, Poznań, 5.11-5.12.1999
- Maria Gołąb, Jerzy Piotrowicz. Malarz (1943-1999). Katalog dzieł wszystkich obrazów olejnych, katalog wystawy "Piotrowicz i Goście" w Muzeum Narodowym w Poznaniu, 2017, poz. kat. 216, s. 159 (il.)
- katalog wystawy indywidualnej w Galerii Miejskiej Arsenał, Poznań, 1999, poz. kat. 40, s. 55 (il.)
Picasso w pracowni z faunem, 1994
olej, płótno, 74 × 92 cm
sygn.. p. d.: J. Piotrowicz oraz na odwrociu: Picasso w Pracowni |z Faunem |J. Piotrowicz 1994
Van Gogh maluje cyprysy, 1993 r.
gwasz/papier, 50 x 30 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J PIOTROWICZ 93', opisany p.d.: 'Van Gogh | maluje cyprysy'
na odwrociu opisany: 'Pani Danucie | od Jurka Piotrowicz | 2 VI 95'
tusz/papier, 28,5 x 41 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Jerzy Piotrowicz 75'
akwatinta, akwarela, papier;
27 x 31,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis u dołu ołówkiem: Historia Infantki akwatinta 3/30 Jerzy Piotrowicz 1986
olej/płótno,
65 x 80 cm
sygnowany i datowany l. d.: `J. Piotrowicz 95`
ODWROCIE: opis autorski
POCHODZENIE: aukcja Dom Aukcyjny Agra-Art.
LITERATURA: katalog aukcji z dnia 15.04.2007 r., dom aukcyjny Agra-Art., poz. kat. nr 34
`Walka dobra ze złem`, 1986 r.
olej/płótno,
90 x 120 cm
ODWROCIE: opis autorski
LITERATURA: katalog aukcji z dnia 28.10.2007 r., dom aukcyjny Agra-Art.
olej, sklejka
31 x 34 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Porwanie / EUROPY/ J. Piotrowicz / 96
gwasz, 35x50 cm
olej, płótno,
92,5 x 73 cm;
na odwrocie napisy autorskie
olej, płótno,
90 x 120 cm
Na odwrocie na płótnie napis l.g.: Jerzy | Piotrowicz | 1986;
p.g.: Walka Dobra ze Złem
gwasz, akwarela, pastel, papier,
33,8 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: DANAE, p.d.: JP | 97
na odwr. dwukrotnie napis flamastrem PM 684 i nalepka (wydruk) z danymi pracy
MARTWA NATURA Z BUTELKAMI, 1995
olej, płótno,
65 x 80 cm
sygnowany l.d.: Piotrowicz 95
Na odwrocie na płótnie napis: Jerzy | Piotrowicz | 1995
sygn. dłg. p.d.: LEBENSTEIN 56
gwasz, papier
33.8 x 48.3 cm
sygn. p.d.: J Piotrowicz | 98
Commedia del arte III - Colombina, 1991
olej, płótno, 100 x 140 cm;
sygn. i dat. p.d.: J Piotrowicz 91;
na odwrocie napisy autorskie
olej, sklejka, 31 x 34 cm;
na odwrocie napisy autorskie:
Porwanie EUROPY/ J. Piotrowicz 96
olej, płótno, 92,5 x 73 cm;
na odwrocie napisy autorskie
akwaforta/papier, 31 x 36 cm,
dar Galerii Piano Nobile
gwasz, akwarela, ołówek, papier,
29 x 41 cm,
sygn. i dat. p.d.: JP 991. Jerzy Piotrowicz
Gwasz, papier, 32 x 48 cm;
Sygn. p.d. oraz na odwrocie