1 zł
2 600 000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Fotografia ze spektaklu Szewcy, 1971 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier RC, 50 x 52,7 cm (arkusz)
opisany na odwrociu: 'STARY TEATR | "SZEWCY" | 1971 | WOJCIECH PLEWIŃSKI'
Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Kraków, Stanisław Ignacy Witkiewicz, reż. Jerzy Jarocki

cena wywoławcza: Wykup abonament

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Fotografia ze spektaklu Puste pole, 1965 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier RC, 40,7 x 50,8 cm (arkusz)
datowany i opisany na odwrociu: 'BOLESŁAW SMELA | TEATR LUDOWY N.H 1965 | T.HOŁUJ "PUSTE POLE' | reż. i scen. JÓZEF SZAJNA' nalepka autorska na odwrociu: 'FOT. WOJCIECH PLEWIŃSKI | [adres] | © Wszelkie prawa zastrzeżone’
Teatr Ludowy, Kraków, Tadeusz Hołuj, reż. Józef Szajna

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Beata Tyszkiewicz, 1958/2018 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 43 x 32,89 cm (arkusz)
opisany, sygnowany i datowany na odwrociu: '1958/2018 | BEATA TYSZKIEWICZ | 1958'
na odwrociu pieczęć autorska: 'WOJCIECH PLEWIŃSKI ORGINAL PRINT ODBITKA AUTORSKA | NR ODBITKI PRINT NO. 2 | EDITION NAKŁAD 10'
sucha pieczęć autorska
ed. 2/10

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Beata Tyszkiewicz, 1957/2018 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 35 x 33 cm (arkusz)
opisany, sygnowany i datowany na odwrociu: '1957/2018 | BEATA TYSZKIEWICZ 1957'
sucha pieczęć autorska
ed. 2/10

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Anna Dymna, 1970/2018 r.

wydruk pigmentowy/papier archiwalny, 48,5 x 33 cm (arkusz)
opisany, sygnowany i datowany: 'Wojciech Plewiński 1970 | ANNA DYMNA 1970 | 1/30'
na odwrociu pieczęć autorska: 'WOJCIECH PLEWIŃSKI ORGINAL PRINT ODBITKA AUTORSKA | NR ODBITKI PRINT NO. 1 | EDITION NAKŁAD 30'

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Anna Seniuk, 1968/2018 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 39,6 x 34 cm (arkusz)
opisany, sygnowany i datowany na odwrociu: '1968/2018 | ANNA SENIUK 1968'
na odwrociu pieczęć autorska: 'WOJCIECH PLEWIŃSKI ORGINAL PRINT ODBITKA AUTORSKA | NR ODBITKI PRINT NO. 1 | EDITION NAKŁAD 20'
sucha pieczęć autorska
ed. 1/20

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jerzy Bińczycki w 'Jaskini filozofów', 1992/2018 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 36,5 x 33,3 cm (arkusz)
opisany, sygnowany i datowany na odwrociu: '1992/2018 | JERZY BIŃCZYCKI | 1992 | STARY TEATR "JASKINIA FILOZOFÓW"'
na odwrociu pieczęć autorska: 'WOJCIECH PLEWIŃSKI ORGINAL PRINT ODBITKA AUTORSKA | NR ODBITKI PRINT NO. 1 | EDITION NAKŁAD 10'
sucha pieczęć autorska
ed. 1./10

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Fontanna di Trevi, 1957/2016 r.

odbitka autorska, nr 2, 47 x 43 cm, sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Akt

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 21,5 x 17,5 cm
na odwrociu pieczęć autorska

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

FONTANNA DI TREVI, 1957

fotografia srebrowa / baryta, papier, 23.40 x 22.80 cm

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wiesia, 1960

fotografia czarno-biała, vintage print
19,5 x 17, 5 cm
na odwrocie pieczęć artysty oraz opis: "1960, WIESIA / KRAKÓW" oraz pieczęć: "COLLECTION & ARCHIVES | Andrzej Kenda"

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Arezzo, 1957 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 17,2 x 23 cm,
opisany na odwrociu: 'AREZZO 1957'

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Arezzo, 1957

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 17.2 x 23 cm
described on the reverse: 'AREZZO 1957'

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Fontanna di Trevi, 1957 r.

fotografia srebrowa / baryta papier, 23,4 x 22,8 cm, sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57 - Wenecja IV, 1957/2016

odbitka autorska, 1/20, 43 x 32 cm, sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Akt

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 21,6 x 17,9 cm
sygnowany na odwrociu: 'Wojciech Plewiński'

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Nude

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 21.6 x 17.9 cm
described on the reverse: 'Wojciech Plewinski'

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Łańcut, powozownia, 1958 r.

fotografia , wydruk archiwalny / papier, 35 x 35 cm, sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Zofia i Krzysztof Komedowie, 1958/2011

odbitka żelatynowo-srebrowa, 22 x 17 cm, podpisana i sygnowana na odwrocie

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Beata (Tyszkiewicz), 1958

odbitka żelatynowo-srebrowa, 22,7 x 16 cm, sygnowana na odwrocie, vintage print

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Portret przyjaciela (Wacław Nowak), 1963

odbitka żelatynowo-srebrowa, 23,5 x 29 cm, sygnowana na odwrocie, vintage print

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Bez tytułu (Monika Dzieniszewicz, Grażyna Hase, Daniel Olbrychski), 1965

odbitka żelatynowo-srebrowa, 22,7 x 17,7 cm, sygnowana na odwrocie, edycja 1/1, vintage print

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Bez tytułu (Grażyna Hase), 1961

odbitka żelatynowo-srebrowa, 17,5 x 13 cm, sygnowana na odwrocie, vintage print

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Anna Dymna 1970 / 2016 r.

fotografia, wydruk archiwalny / papier, 35,7 x 35,7 cm, sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Roman Polański, 1959/2014 r.

lifetime print, 5/20, fotografia czarno-biała/papier barytowy, 41,5 x 29,5 cm
na odwrociu opisana ołówkiem: `ROMAN POLAŃSKI | JAZZ CAMPING KALATÓWKI | 1959/2014` oraz pieczęć z numerem edycji i sygnaturą: `WOJCIECH PLEWIŃSKI | ODBITKA AUTORSKA | 5/20 | Plewiński`

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Anna Dymna, 1970/2014 r.

lifetime print, 2/10, fotografia czarno-biała/papier barytowy, 50 x 36,5 cm
na odwrociu opisana ołówkiem: `ANNA DYMNA III | 1970/2014` oraz pieczęć z numerem edycji i sygnaturą: `WOJCIECH PLEWIŃSKI | ODBITKA AUTORSKA | 2/10 | Plewiński`

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Piotr Skrzynecki, 1976/2014

lifetime print, 3/20, fotografia czarno-biała/papier barytowy, 34 x 35 cm
na odwrociu opisana: `PIOTR SKRZYNECKI | 1976 | 2014` oraz pieczęć z numerem edycji i sygnaturą: `WOJCIECH PLEWIŃSKI | ODBITKA AUTORSKA | 3/20 | Plewiński`

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Zofia i Krzysztof Komedowie, 1958/2014

lifetime print, 3/20, fotografia czarno-biała/papier barytowy, 45 x 30 cm
na odwrociu opisana: `ZOFIA I KRZYSZTOF KOMEDOWIE I | ZAKOPANE 1958/2014` oraz pieczęć z numerem edycji i sygnaturą: `WOJCIECH PLEWIŃSKI | ODBITKA AUTORSKA | 3/20 | Plewiński`

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przedwiośnie: I, II, III z cyklu Przedwiośnie 2002

2002/2015
trzy odbitki żelatynowo-srebrowe, papier, I - 35,8 x 23,5 cm (39,3 x 26,7 cm), II - 35,7 x 24 cm (39,3 x 27,4 cm), III - 35,8 x 24,5 cm (39,3 x 28 cm),
sygn., dat, opis i pieczęć autorska na odwrocie,
nakład: 1/10

Fotografie Plewińskiego kojarzą się przede wszystkim z portretami gwiazd polskiej sceny kulturalnej lub wybitnymi ujęciami teatralnymi. Ma on jednak w swoim artystycznym dorobku także i krajobraz. Przedstawiony tryptyk jest fotograficzną adoracją wiosny i choć kieruje się w swej estetyce w stronę obrazów abstrakcyjnych, wiemy dokładnie, że przedstawiony jest na nim potok Wołosaty w bieszczadzkiej miejscowości Procisne.
Prace z tego cyklu wystawiane na indywidualnej ekspozycji artysty Wojciech Plewiński - szkice z kultury / szkice z natury w Muzeum Narodowym w Krakowie w 2011 r.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Early Spring: I, II, III from the Early Spring 2002 series

2002/2015
three gelatin silver prints, I - 35.8 x 23.5 cm (39.3 x 26.7 cm),
II - 35.7 x 24 cm (39.3 x 27.4 cm), III - 35.8 x 24.5 cm (39.3 x 28 cm),
signed, dated, described and artist`s stamp on the reverse,
edition: 1/10

Although Wojciech Plewiński`s photography usually brings to mind portraits of Polish artists or memorable theatrical scenes, his work also comprises landscape. The triptych presented here is
a photographic adoration of spring, and even though its aesthetics incline towards abstract photography, we know that it depicts the Wołosaty Spring in the town of Procisne, the Bieszczady Mountains.
The works from the series were shown at the artist`s solo show Wojciech Plewiński - Sketches from Culture / Sketches from Nature in the National Museum in Cracow in 2011.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

z cyklu Italia 57, “Fontanna di Trevi, 1957/2014

fotografia , wydruk archiwalny / papier, 36,5 x 40 cm, sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Anna Kwiatkowska

1970
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 17,5 x 23 cm,
na odwrocie naklejka autorska oraz opis dotyczący sposobu publikacji zdjęcia na okładce Przekroju w tym uwagi: "kobieta opalona, światła ładne na włosach",
vintage print

Anna Kwiatkowska wielokrotnie pozowała Wojciechowi Plewińskiemu. Jej zdjęcia kilka razy ukazały się na okładkach Przekroju - prezentowana praca w roku 1970 w nr 1320 (26 VII).

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Anna Kwiatkowska

1970
gelatin silver print, 17.5 x 23 cm,
on the reverse: artist`s label and tips for the reproduction of the photograph in Przekrój, including the following comment: "the woman is suntanned, nice lights on her hair",
vintage print

Anna Kwiatkowska used to pose for Plewiński on multiple occasions. Her pictures appeared on Przekrój covers several times - the work featured here was printed in Issue 1320 (26 July 1970).

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

AKT Z DŁONIĄ, 1965

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa, papier barytowy; obraz: 30 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

AKT Z RĘKĄ, 1971

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

GRECJA I, 1980

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 26,3 x 40 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

AKT W RUCHU, 1971

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

GRECJA II, 1980

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 41,5 x 28 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PRZENIKANIA Wiosna VII, 1965

lifetime print, 2014; odbitka 2/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 34,4 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PRZENIKANIA Na Kazimierzu VIII, 1969

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 42,5 x 40 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PRZENIKANIA Obidowa IV, 1967

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 37 x 40 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

ANNA DYMNA IV, 1970

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

ANNA DYMNA II,1970

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

ANNA DYMNA III, 1970

lifetime print, 2014; odbitka 2/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 40 x 34,5 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

WIESŁAW DYMNY, 1964

vintage print, 1965; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 40 x 36,5 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

ZOFIA I KRZYSZTOF KOMEDOWIE, 1958

lifetime print, 2014; odbitka 1/20; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 27,8 x 40 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

JANINA IPOHORSKA, MARIAN EILE, 1959 Jazz Camping, Kalatówki

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 35 x 23 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

SŁAWA PRZYBYLSKA, 1959, Jazz Camping, Kalatówki

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 31 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

JAZZ CAMPING, 1959 Kalatówki

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

ROMAN POLAŃSKI, 1959, Pyjama Party, Jazz Camping, Kalatówki

lifetime print, 2014; odbitka 2/20; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 40 x 28,4 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

KRZYSZTOF KOMEDA, 1958

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

ZADUSZKI JAZZOWE, 1958, Jan Ptaszyn Wróblewski, Wojciech Karolak

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 29,7 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

DAVE BRUBECK, 1958

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PAUL DESMOND, 1958

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 34,5 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

KRZYSZTOF KOMEDA, 1958

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30 x 31 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

DAVE BRUBECK QUARTET, 1958

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 27,5 x 40 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

TADEUSZ KANTOR, 1967

lifetime print, 2014; odbitka 2/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

TADEUSZ KANTOR, 1965, happening Linia podziału

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

JERZY BEREŚ, 1967

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 34 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

SŁAWOMIR MROŻEK, 1960, ulica Kanonicza w Krakowie

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 31,5 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

JAN NOWICKI, 1977 jako Rogożyn, Nastazja Filipowna, Stary Teatr w Krakowie

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30 x 28 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

WISŁAWA SZYMBORSKA, 1980

lifetime print, 2014; odbitka 2/20; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

KORA JACKOWSKA Z SYNEM, 1971

tka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 31,8 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PIOTR SKRZYNECKI, 1976

lifetime print, 2014; odbitka 2/20; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 34 x 36 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

MARYLA RODOWICZ, 1974, huta Katowic

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 40 x 27,5 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

LEOPOLD TYRMAND, 1958

lifetime print, 2014; odbitka 2/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 33,6 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

STANISŁAW RADWAN, 1993

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

JÓZEF SZAJNA, 1970

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30 x 32,8 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

GRAŻYNA HASE, ANDRZEJ KURYLEWICZ, 1964, moda dla Przekroju

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 37,5 x 26,8 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

okładka Przekroju, nr 905

vintage print, 1962; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 23,5 x 17,5 cm; pieczęć + opis grafików Przekroju

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

okładka Przekroju, nr 1370

vintage print, 1971; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 23,5 x 17,9 cm; pieczęć + opis grafików Przekroju

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

okładka Przekroju, nr 1437

vintage print, 1972; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 17,5 x 23 cm; pieczęć + opis grafików Przekroju

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

okładka Przekroju, nr 707

vintage print, 1958; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 23,5 x 17,9 cm; pieczęć + opis grafików Przekroju

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

okładka Przekroju, nr 1373

vintage print, 1971; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 17,7 x 23,4 cm; pieczęć + opis grafików Przekroju

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

okładka Przekroju, nr 958

vintage print, 1963; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 22,5 x 17,8 cm; pieczęć + opis grafików Przekroju

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

okładka Przekroju, nr 1327

vintage print, 1969; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 23,5 x 17,6 cm; pieczęć + opis grafików Przekroju

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

BARBARA NAZAR, 1966

vintage print, 1967; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 39 x 49,8 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

BEATA TYSZKIEWICZ, 1958

lifetime print, 2014; odbitka 2/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 34,5 x 39,5 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

BEATA TYSZKIEWICZ, 1957, plaża w Sopocie

lifetime print, 2014; odbitka 2/20; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 28 x 36,5 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

MAJA WODECKA, 1968

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

MAJA WODECKA, 1967

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30 x 33,7 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

MAJA WODECKA, 1967

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

DOROTA TERAKOWSKA, 1962

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

MAJA WODECKA, 1967

vintage print; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 40 x 50 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

ANDRZEJ WAJDA 1978, próba Z biegiem lat, z biegiem dni, Stary Teatr w Krakowie

vintage print, 1981; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 33 x 40 cm; sygnowane: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

KRZYSZTOF GLOBISZ, 1991

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 40 x 38 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PIOTR SKRZYNECKI, 1957

lifetime print, 2014; odbitka 2/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 43 x 28 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PIWNICA POD BARANAMI, 1957

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 26 x 40 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PIWNICA POD BARANAMI, 1957

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 40 x 27 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

JERZY NOWOSIELSKI, 1987

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 26,5 x 40 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

JERZY NOWOSIELSKI, 1987

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 27,4 x 40 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

HUTA KATOWICE I, 1974

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

HUTA KATOWICE II, 1974

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

HUTA KATOWICE III, 1974

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 33 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

WYBORY, 1970

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30 x 36 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

SŁUPSK, 1957

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

DAR POMORZA, 1974, Operation Sail `74

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 32 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 39,5 x 40 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 40 x 27,7 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

KUŹNICA, 1960

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30,5 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

LEOPOLD STOKOWSKI, 1960, Morskie Oko

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30,8 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

KONKURS SAMÓW, 1959

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

KONKURS SAMÓW, 1959

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

KONKURS SAMÓW, 1959

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PARYŻ, 1961

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30 x 30,5 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PARYŻ, 1961

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PARYŻ, 1961

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30,3 x 30 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PARYŻ, 1961

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 23,5 x 35,5 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

LUWR, 1961

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 35 x 24,5 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

WATYKAN, Italia 1957

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

WENECJA, Italia 1957

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 26,4 x 40 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

CAPRI, Italia 1957

lifetime print, 2014; odbitka 1/10; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; obraz: 30,5 x 29,5 cm; sygnowana na odwrocie: W Plewiński + pieczęć

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

RAWENNA, Italia 1957

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

WENECJA, Italia 1957

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

TOSKANIA, Italia 1957

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

okładka Przekroju

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

okładka Przekroju

vintage print, 1964; fotografia czarno-biała, srebrowa; papier barytowy; 17,5 x 11 cm; pieczęć + opis grafików Przekroju

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jagiellońska 1 z cyklu Przenikania

1967/2014
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 39,5 x 44 cm (45,5 x 48 cm),
sygn., dat., opis i pieczęć autorska na odwrocie,
nakład: 2/20

Cykl Przenikania powstawał w latach 60. i 70. i jest jednym z najważniejszych w dorobku artysty. Był prezentowany m.in. na słynnej wystawie Fotografia subiektywna (1968). Prace zostały wykonane metodą tzw. sandwicha fotograficznego, która polega na wykonaniu odbitki z dwóch złożonych pod powiększalnikiem negatywów.
Praca wielokrotnie wystawiana i publikowana. Inna odbitka znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu - publikowana także w katalogu kolekcji z 2007 r. pod tytułem Pejzaż miejski z aktem.

estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jagiellońska 1 from the Interpenetrations series

1967/2014
gelatin silver print, 39.5 x 44 cm (45.5 x 48 cm),
edition: 2/20

The Interpenetrations series originated in the 1960s and 1970s and is among the artist`s most appreciable works. It was presented at the famous Subjective Photography exhibition in 1968. The works were made by what is referred to as the photographic sandwich technique, which involves making a print from two negatives, one placed on top of another.
The work has been widely exhibited and reproduced. The National Museum in Wrocław owns another print of the photograph, which was reproduced in the Museum`s catalogue of its photographic collection entitled City Landscape with a Nude (2007).

estimate: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

bez tytułu, 1965/2014 r.

fotografia , wydruk archiwalny / papier, 40,5 x 40,5 cm, sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania - Wiosna VII, 1965

lifetime print, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 46 x 40 cm,
sygn. na odwrocie: Wojciech Plewiński

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania - Kołek V, 1968

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40 x 38,8 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania IX, 1969

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 45,4 x 40 cm ,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania I, 1967

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 41 x 42 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania - Jagiellońska I, 1967

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 42 x 42,5 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania - Obidowa IV, 1967

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40 x 42 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania VI, 1969

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 47 x 40 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania X, 1969

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 42, 5 x 42 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania- Pieskowa Skała III, 1969

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 47 x 42,8 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania - Na Kazimierzu VIII, 1969

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Przenikania - Kłódka XI, 1967

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 46 x 42 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57, Watykan

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 42,5 x 28,5 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Toskania

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40,3 x 38,3 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 27,5 x 42, 5 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40 x 40 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39,9 x 38,5 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Pejzaż z Toskanii, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40,5 x 38,8 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wenecja (gondole), 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40,3 x 33,2 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39 x 39 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40,3 x 39,3 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40,3 x 38,8 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57, Neapol, przekupka, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 28,5 x 42,4 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Fajerant

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy,40 x 41 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57, Fontanna di Trevi, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40,2 x 36,7 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 57, Wenecja - marynarz na Placu św. Marka, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 42,9 x 28,5 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wenecja, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 38,4 x 39,2 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Beata Tyszkiewicz, plaża w Sopocie, festiwal jazzowy, 1957

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 26 x 37,8 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 27 x 40 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 38,7 x 28,4 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 28 x 36,4 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Beata Tyszkiewicz, 1958

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 34,4 x 39,5 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Beata Tyszkiewicz, 1958

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40 x 39,6 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Moda w Przekroju, 1958, pozują: Daniel Olbrychski, Grażyna Hasse i Monika Dzienisiewicz

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 41 x 38 cm,

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Moda w Przekroju, 1958, pozują: Andrzej Kurylewicz, Grażyna Hasse i Krzysztof Litwin

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40 x 43,4 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Imagin, 1968

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 44,4 x 40,7 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Nina Sobota, pocz. l. 60-tych

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39 x 47,5 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Ewa Teutsch, 1977

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40,9 x 30 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wiesława Kropp, 1969

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39,9 x 40,6 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jolanta Rusnok, 1976

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 37,7 x 44,5 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Andrzej Strumiłło, 1989

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 30 x 46,6 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Konrad Swinarski i Jerzy Nowak, 1972

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40 x 39,5 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Konrad Swiniarski, 1972

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40 x 30,5 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jezioro Rożnowskie, 1962

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 37 x 47 cm,

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wakacje, 1958

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 42 x 58 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jerzy Harasymowicz, 1980

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40 x 32,7 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wiesław Myśliwski, 1993

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 30 x 39 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Ludwik Jerzy Kern, 1977

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 37,7 x 39 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jacek Wo¼niakowski, 1980

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 30 x 40 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wiesław Dymny Skok z kontaktem, 1964

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 36,8 x 34 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wiesław Dymny, 1964

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 36,6 x 38,4 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Ewa Demarczyk

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 30 x 39 cm ,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Leopold Tyrmand, 1958

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40,3 x 41,8 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Leopold Tyrmand, 1958

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 42,2 x 37 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wisława Szymborska, 1980

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 41 x 40,2 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wisława Szymborska, 1980

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 37,7 x 35,8 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jerzy Bereś, 1972

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 34 x 40 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Tadeusz Brzozowski, 1958

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 28,4 x 40,3 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Aleksander Kobzej, 1962

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 37,2 x 40,3 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wiesława Kropp, 1969

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Barbara Hoff, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 28,6 x 37,4 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Krystyna Zachwatowicz, 1964

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Krystyna Zachwatowicz, 1964

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39 x 40,2 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Zofia Nasierowska, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40 x 28,5 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Zofia Nasierowska, Italia 57, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 41,3 x 40 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Roman Polański, Jazz Camping - pyjama party, Kalatówki, 1959

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 42 x 30 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wojciech Jerzy Hass, 1973

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Andrzej Wajda, 1971

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 31,5 x 40 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Juliette Greco i Lucjan Kydryński,1962

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39 x 39,3 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Maryla Rodowicz w Hucie Katowice, 1974

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39,3 x 47,7 cm,

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Krzysztof Komeda z żoną Zofią

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 45 x 30 cm,

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Krzysztof Komeda, 1960

lifetime print, 2013, 1/20, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 38,2 x 27,9 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Zbigniew Lengren, 1983

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 30 x 45 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Stanisław Czycz, 1980

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jerzy Turowicz, 1980

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 47,2 x 30 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jerzy Kosiński, 1989

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 28,7 x 38 cm,

Estymacja: 2000 - 3000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Suzy, 1968

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40,7 x 39,9 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Maja Komorowska, 1971

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 47 x 32,6 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Kobiety na starych rowerach, Łańcut powozownia, 1958

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 43 x 36,4 cm,

Estymacja: 5000 - 7000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Anna Dymna, 1970

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 45,9 x 45,6 cm,

Estymacja: 5000 - 7000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Anna Dymna, 1970

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39,4 x 40 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Anna Dymna, 1970

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 33 x 35,5 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Piotr Skrzynecki, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 43,4 x 28,2 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Piwnica pod Baranami, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 28 x 43,7 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Piwnica pod Baranami, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 28,4 x 43,8 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Piwnica pod Baranami, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 28,7 x 44 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Piotr Skrzynecki

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Piotr Skrzynecki, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 28,8 x 43 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Piotr Skrzynecki, 1957

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39,4 x 28,2 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Ewa Krzyżewska, 1961

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 38 x 34,6 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Teresa Folga, 1988

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 44,4 x 30 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Katarzyna Leszczuk, 1970

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 37 x 41,3 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Krystyna Dudzik, 1958

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 30 x 43 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Andrzej Mleczko, 1993

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Danuta Leszczyńska - Kluza, 1955

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39,2 x 25 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jerzy Nowosielski, 1987

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 30 x 43,5 cm,

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Jerzy Nowosielski, 1987

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 30 x 41,7,

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Tadeusz Kulisiewicz, 1963

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 40 x 41 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Tadeusz Kantor, Kraków, Galeria Krzysztofory, 1967

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Józef Szajna, 1964

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 35,8 x 40 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Piotr Potworowski z żoną, 1958

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 48 x 53,7 cm,

Estymacja: 5000 - 7000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Teresa Tuszyńska, Jazz Camping, Kalatówki, 1959

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 43 x 36 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Dziewczyna z okładki (fotel w paski), 1957

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 37,4 x 29,3 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wiesław Dymny z Barbarą Nawratowicz, 1957

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 49,7 x 34,3 cm,

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Sławomir Mrożek na ul. Kanoniczej w Krakowie, 1960

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 47 x 47,5 cm,

Estymacja: 6000 - 8000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Stanisław Lem, 1995

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 29,4 x 40 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Kornel Filipowicz

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 39,8 x 34,3 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Danuta Pollesch, 1970

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 48 x 40 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Barbara Sokalska, 1960

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 43 x 40,4 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Roma Burzym, 1960

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 43,5 x 38 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Maja Husakowska, 1967

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 43,3 x 41,9 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Anna Seniuk, 1968

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 33 x 39 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Maja Wodecka, 1967

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 38,5 x 40 cm,

Estymacja: 2000 - 2500 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Barbara Nazar, 1966

lifetime print, 2013, 1/10, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 27 x 34,8 cm,

Estymacja: 1500 - 2000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Teresa i Wiesław Dymny

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 48,7 x 39,5 cm,

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Teresa Dymna

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 28,5 x 38,7 cm,

Estymacja: 3000 - 4000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wiesław Dymny, portret na krześle, 1964

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 48,5 x 38,8 cm,

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Teresa Dymna

vintage print, fotografia czarno-biała, srebrowa/ papier barytowy, 55,6 x 48 cm,

Estymacja: 4000 - 5000 zł

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Paryż, 1962/2013 r.

fotografia , wydruk archiwalny / papier, 38 x 50 cm,
sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Italia 1957

fotografia , wydruk archiwalny / papier,
51 x 50 cm,
sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Z cyklu Blok Żydowski, lata 70. XX w.

brom, papier, 23,5 x 17,4 cm,
nakład: nieokreślony
vintage print

Fotografia pochodzi z cyklu poświęconego zagładzie narodu żydowskiego zrealizowanego przez artystę w latach 70. w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wenecja 1957 r.

z cyklu "Tempo d Italia 1957r."
36 x 55 cm,
sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Pokojówki, 1960

fotografia czarno-biała, papier fotograficzny,
15,8 x 12 cm;
Na odwrocie stempel autorski Wojciecha Plewińskiego oraz odręczna adnotacja: "POKOJÓWKI" 1960 / CENTRALNIE / IRENA WOLLEN; (Teatr 38)

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Płaszczyzny sztuki

17,3 x 23,3 cm;
na odwrocie stempel autorski Wojciecha Plewińskiego
oraz odręczna adnotacja: "PŁASZCZYZNY SZTUKI" (ołówkiem)

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

z cyklu "Przenikania", 1967/2010 r.

fotografia, wydruk archiwalny / papier, 40 x 40 cm, sygn.

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Wanna Pani, 1956/2008

fotografia czarno-biała, papier Hanhnemuhle,
28 x 28 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na passe-partout (ołówkiem): W Plewiński; sygn., dat. i opisana na odwrocie;
wydruk autorski, nakład: 1/20

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Czekanie, 1967/2008

wydruk autorski, nakład: 1/20

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Grecja, 1980 / 2008

fotografia czarno-biała, papier Hahnemuhle Photo Rag 308 g,
39 x 58 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na odwrocie;
wydruk autorski (Epson, tusze ultra chrome K3),
nakład: 3/20

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Sabat, 1979/2008

58 x 45.5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. na odwrocie;
nakład: 2/20

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Las - mgła, 1999

fotografia czarno-biała, papier, 52 x 61 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: Wojciech Plewiński / las-mgła 1999 / 1/20; wydruk autorski, nakład: 1/20

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Fiakier, 1957

fotografia czarno-biała, papier, 50 x 60 cm; sygn., dat. i opisana na odwrocie: Wojciech Plewiński / "Fiakier" / Zakopane-Bystre 1957 / 2/20; wydruk autorski, nakład: 2/20

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Portret Jerzego Nowosielskiego, 1986

fotografia czarno-biała, wydruk na papierze, 37 x 49,5 cm;
opisana ołówkiem na odwrocie;
wydruk autorski, nakład: nieokreślony; negatyw: 1986

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

Portret Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, 1958

fotografia czarno-biała, wydruk na papierze, 49 x 38 cm;
sygn. i opisana ołówkiem na odwrocie;
wydruk autorski, nakład: otwarty; negatyw: 1958

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

PLEWIŃSKI Wojciech (ur. 1928)

liczba obiektów: 257