1 zł
2 600 000 zł

SIKORA Tomasz (ur. 1948, Warszawa)

ZAKONNIK, 2009

Fotografia, transfer na papier do akwareli; 29,7 x 21 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: z cyklu: Chopin. Nastroje kompozytora w fotograficznych obrazach Tomka Sikory „Zakonnik” T.Sikora 2/10

cena wywoławcza: Wykup abonament

Z cyklu: Symbiosis, 2003 r.

wydruk laserowy/papier fotograficzny, 48 x 70 cmsygnowany l.d.: 'T.Sikora 1/5'
opisany, sygnowany i datowany na odwrociu: 'T.Sikora 2003 no 8 | z cyklu "Symbiosis" | 1/5'
ed. 1/5

z cyklu Cztery poru roku

fotografia, transfer na papier akwarelowy edycja 1/10, 33x48 cm

Fotografia z cyklu Cztery poru roku

fotografia, transfer na papier akwarelowy edycja 4/10, format 33x48 cm

Cztery pory roku

fotografia wydruk / papier, 32,5 x 46,5 cm, sygn.

Z cyklu Nostalgia Chopina

fotografia, ed. 3/10, 66 x 100 cm, oprawiona, sygnowana na odwrociu: 'T. Sikora',

* praca podlega opłacie Droit de suite

157 wiosna, z cyklu: Cztery pory roku

fotografia, wydruk na papierze, 27 x 42 cm
na odwrocie sygn. i numer. ołówkiem: 4/10 i napis "Cztery Pory Roku" 157 wiosna i 157
nakład: 4/10

Cztery pory roku-zima

wydruk / papier, 25 x 38 cm, sygn.

Jesień z cyklu Cztery pory roku, 2009

druk na papierze akwarelowym 1/10
29 x 42 cm

Alicja w krainie czarów, 1983

przestrzenna makieta autorska, montaż odbitek żelatynowo-srebrowych, wym. 24,5 x 26,7 x 16 cm

bez tytułu,

fotografia, techn. własna / papier, 26 x 38 cm, sygn.

Zima 121, z cyklu Cztery pory roku

fotografia barwna
transfer na papier artystyczny
33 x 48 cm
sygn. i opis na odwrocie
nakład: 4/10

Z cyklu Symbiosis, ed. 1/5

wydruk laserowy/ papier fotograficzny, 50 x 70 cm

Z cyklu Symbiosis, ed. 1/5

wydruk laserowy/papier fotograficzny, 50 x 70 cm

Z cyklu Symbiosis, ed. 1/5

wydruk laserowy/papier fotograficzny, 48 x 70 cm

Ziemia Obiecana z cyklu Ziemia Obiecana

2003/2015
wydruk pigmentowy, papier Ilford Ultra White Pearl 260 g, laminowany, naklejony na piankę, 93 x 150 cm,
sygn., dat. i opis na odwrocie,
nakład: 1/3 + 1 a.p.

Ziemia Obiecana jest opowiadaniem o australijskim krajobrazie, o otwartej przestrzeni, o pomnikach zbudowanych przez człowieka w formie domów, chat, słupów elektrycznych, torów kolejowych. Jak sam autor zauważa "są to pomniki kruche i ulotne. Są jeszcze jednym dowodem naszej arogancji wobec potęgi przyrody".
Na cykl składają się impresje z długiej, 18 000 kilometrowej podróży artysty przez Ziemię Obiecaną.
Wystawy: Promised Land, Skulpture Hus, Sztokholm, Szwecja (2004); Ziemia Obiecana, Fabryka Trzciny, Warszawa (2004).

Promised Land from the Promised Land series

2003/2015
pigment print, Ilford Ultra White Pearl 260 g, laminated, mounted on board, 93 x 150 cm,
signed, titled and described on the reverse,
edition: 1/3 + 1 a.p.

The Promised Land is a story about Australian landscape, about open spaces and man-made monuments, such as houses, cabins, utility poles, railway tracks. As the artist himself points, "they are vulnerable and ephemeral monuments, and one more proof of human arrogance vis-a-vis the power of nature."
Sikora recorded his impressions that make up the series on his 18,000-km-long trip across the Promised Land.
Exhibitions: Promised Land, Skulpture Hus, Stockholm, Sweden (2004); Promised Land, Fabryka Trzciny, Warsaw (2004).

bez tytułu

fotografia, tech. własna / papier, 38 x 26 cm, sygn.

NYC 21, 1998

edycja 2/30, negatyw 1998 r., wydruk na papierze kolekcjonerskim 2014 r., 60,5 x 94 cm (w świetle passe-partout), opisana i sygn. na passe-partout oraz na odwrocie: l.d.: NYC 19 1998 R., p.d.: T. Sikora 1998 r.

NYC 19, 1998

edycja 2/30, negatyw 1998 r., wydruk na papierze kolekcjonerskim 2014 r., 62,5 x 94 cm (w świetle passe-partout), opisana i sygn. na passe-partout oraz na odwrocie: l.d.: NYC 19 1998 R., p.d.: T. Sikora 1998 r.

NYC 18, 1998

Julia 4, 2013

fotografia barwna, papier błyszczący, 29,5x21 cm, nakład 1/8
opisana na odwrocie: Tomek Sikora "Julia 4" 1/8
Fotografia pochodzi z teki "Tribute to Moda Polska" wydanej przez ArtBazaar do wystawy w Lookout Gallery, w nakładzie 30 egzemplarzy.

Cztery pory roku

Z cyklu: Miejsce magiczne, 2006

fotografia barwna,
63,5 x 58,5 cm (w świetle oprawy);
transfer na ściankę gipsową (zdjęcie opracowane autorsko);
sygn. p. d. ołówkiem: T. Sikora, nakład: 1/1, odbitka autorska

Zjawy 2004 r.

transfer/papier,
41 x 27,5 cm,
sygn.

z cyklu Maroko, 2006

fotografia, 1/20, 66x100 cm

Zjawy

transfer/papier,
41 x 27,5 cm,
sygn.

z serii Maroko, 2006

transfer na papierze czerpanym
42 x 56 cm

Praca z cyklu Miejsce Magiczne.

Zdjęcie opracowane autorsko, metoda transferu
Format zdjęcia 29.7 x 42 cm (format arkusza 43 x 56 cm)
Nakład 2/20
Praca sygnowana
Life time print

Z cyklu Taki pejzaż, 2008

fotografia barwna, technika własna, papier czerpany, 23,5 × 41 cm (wym. obrazu); sygn., dat., opisana na przodzie ołówkiem; odbitka autorska, nakład: 1/20

Z cyklu Taki pejzaż, 2008

"Miejsce magiczne 6?

transfer / papier, 41 x 27,5 cm, sygn.

Ateny 1 z cyklu Dzieje się, 2007

fotografia barwna, papier Traditional Foto Paper, 43 x 76 cm; sygn i opisana (tuszem) p.d.: T. Sikora 1/10; wydruk autorski, nakład: 1/10, vintage print

Ateny 2 z cyklu Dzieje się, 2007

fotografia barwna, papier Traditional Foto Paper, 43 x 76 cm; sygn. i opisana (tuszem) p.d.: T. Sikora 1/10; wydruk autorski, nakład: 1/10, vintage print

z cyklu Miejsce magiczne, 2006

transfer na ściankę gipsową
65x65 cm
nakład: 1 z 1

z cyklu Miejsce magiczne 78`-06

Transfer na papier czerpany
oprawiona

Bez tytułu z cyklu Zjawy, 2003

fotografia barwna, papier
90 x 60 cm (arkusz);
u dołu l.d.: T. Sikora 1/10, na odwrocie sygn., dat., oraz opis(ołówkiem); wydruk autorski, nakład: 1/10, vintage print

fotografia barwna, papier
90 x 60 cm (arkusz);
u dołu p.d.: T.Sikora 1/10, na odwrocie sygn., dat., oraz opis (ołówkiem); wydruk autorski, nakład: 1/10, vintage print

Bez tytułu, 2006

fotografia barwna, papier fotogra?czny,
68,5 x 49 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na odwrocie i na odwrocie oprawy;
odbitka autorska, nakład: 1/5
Praca oprawiona autorsko w ramę z tui marokańskiej.

Bez tytułu, 2006

odbitka autorska, nakład: 1/10

Kochani, 1978/2005

fotografia, 2/20,
56x41,5 cm

Morocco

fotografia barwna,
68 x 100 cm,
sygnowana na odwrocie,
wydruk autorski,
nakład: 4/20

Morocco

fotografia barwna,
68 x 100 cm,
sygnowana na odwrocie
wydruk autorski,
nakład: 2/20

Jocelyn z cyklu Przejrzystość rzeczy

Nakład: 2/20, odbitka autorska, fotografia barwna, technika własna, papier światłoczuły, 55x79,5 cm

Arkadius - z cyklu Przejrzystość rzeczy

fotografia barwna, technika własna, papier światłoczuły,
70 x 50 cm (odbitka);
odbitka autorska, nakład: 2/20

Jocelyn - z cyklu Przejrzystość rzeczy

50 x 70 cm (odbitka);

Portret dziewczynki z Birmy

fotografia, technika mieszana
27 x 41 sygn.1/20

z cyklu Symbiosis

Format: 48 x 70 cm
Edycja: 1/5
Wydruk laserowy na papierze fotograficznym
Zdjęcie sygnowane

z cyklu Symbiosis

Format: 50 x 70 cm
Edycja: 1/5
Zdjęcie sygnowane

z cyklu Symbiosis

Format: 50 x 70 cm
Edycja: 1/5
Zdjęcie sygnowane

Z cyklu Ziemia Obiecana 1/10 2003

fotografia barwna, laminowana satynowo, 77 x 117 cm;
sygn. cienkopisem na odwrociu oprawy: Tomasz Sikora z cyklu "Ziemia Obiecana" 2003 / 1/10

Z cyklu Ziemia Obiecana 1/3 2003

sygn. cienkopisem na odwrociu oprawy: Tomek Sikora z cyklu "Ziemia Obiecana" 2003 1/3

Z cyklu Ziemia Obiecana

transfer,
26, 5 x 41 cm;
sygn. p.d.: T. Sikora 1/1,
oprawa autorska

Szpital, z cyklu Ziemia Obiecana

transfer,
27 x 41 cm;
sygn. p.d.: T. Sikora 1/1
oprawa autorska

Droga, z cyklu Ziemia Obiecana

transfer,
27 x 41 cm;
sygn. p.d.: T. Sikora 1/1
oprawa autorska

z cyklu Ziemia obiecana, Australia Georgetown Autos

technika własna transferowa, 2/5
29 x 41 cm
sygn. p.d. TSikora

Fotografia z serii Promised Land, Australia 2004

wydruk cyfrowy,
20x30 cm,
sygn.

Z cyklu Ziemia obiecana – Australia

technika własna – transwerowa, papier 1/10, 39 x 57 cm
sygn. p.d.: T. Sikora

Z cyklu Symbiosis, 2002

fotografia cz-b
40 x 60 cm

Z cyklu Symbiosis, 2002

fotografia cz-b
60 x 40 cm

liczba obiektów: 62