1 zł
2 600 000 zł

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Cztery obrazy

- Mielnik na Grabowcu, 1979
olej, tektura; 19 x 25,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy nalepka z opisem obrazu;
-Mielnik latem III, 1975
- Mielnik cerkiew na górze, 1978
- Mielnik przez burzę, 1977
olej, tektura; 19 x 25.5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie oprawy nalepka z opisem obrazu.

cena wywoławcza: Wykup abonament

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Cztery obrazy

-) Wiosna nad Świdrem I, 1976: olej, płótno naklejone na tekturę; 19 x 25 cm (w świetle oprawy); na odwrocie opis obrazu z autorem, tytułem i techniką.
-) Wiosna nad Świdrem VII, 1976: ojej, płótno naklejone na tekturę; 19 x 25 cm (w świetle oprawy); na odwrocie opis obrazu z autorem, tytułem i techniką.
-) Wiosna w Świdrze VI, 1974: olej, karton; 19 x 25 (w świetle oprawy); na odwrocie opis obrazu z autorem, tytułem i techniką.
-) Wiosna w Świdrze IV, 1974: olej, karton; 19,5 x 27 cm; na odwrocie opis obrazu z autorem, tytułem i techniką.

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Para obrazów: Zima w Świdrze

-) Zima w Świdrze II, 1972: olej, karton; 19 x 25 (w świetle oprawy); na odwrocie opis obrazu z autorem, tytułem i techniką.
-) Zima z Świdrze VII, 1973: olej, karton; 19 x 25 (w świetle oprawy); na odwrocie opis obrazu z autorem, tytułem i techniką.
sprawnego kompetentnego artystę. Zmarł w 1992 roku.

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Martwa natura z butelką Chianti

olej, płótno; 92 x 65 cm (w świetle oprawy);
obraz opisany na odwrocie: l. g.: J. KRAJEWSKI / / ”MARTWA NATURA / Z BUTELKĄ CHIANTI”; p. g. CBWA 6955/85 / podpis; na górnym krośnie: nalepka BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH „ZACHĘTA”.

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

ODPOCZYNEK ŻNIWIARZY, 1958/59

Olej, sklejka; 66,5 x 82,5 cm
Sygnowany na odwrocie: 184 J.Krajewski, Odpoczynek żniwiarzy, 1958/59

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

NIEDZIELA NA WSI, 1963

Olej, płótno; 72 x 100 cm
Sygnowany l.d.: J.Krajewski, opisany na odwrocie
Na odwrocie nalepka wystawy: 30-tu malarzy realistów, CBWA Warszawa, 1963, z opisem pracy

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

SPÓR O SZEROKI SIEW, 1963

Olej, płótno; 90 x 120 cm

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Portret Dr. W.S., 1984 r.

olej/płótno, 73 x 60 cm
sygnowany p.d.: 'J. KRAJEWSKI'
opisany na odwrociu, na papierowej naklejce autorskiej: 'JULIUSZ KRAJEWSKI | "PORTRET Dr. W. S. | 1984 73 x 60'

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Drzewa nad wodą, 1985 r.

olej/płótno, 60 x 81 cm
sygnowany l.d.: 'J. KRAJEWSKI.'
opisany na odwrociu, na papierowej naklejce autorskiej: 'JULIUSZ KRAJEWSKI | "DRZEWA NAD WODĄ" (Własność Dr. Wiesława | Siwka | 1985 60 x 81'

- kolekcja dr. Wiesława Siwka

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Martwa natura z chryzantemą, 1963 r.

olej/płótno, 74 x 50 cm
Sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘J.KRAJEWSKI|MARTWA NATURA Z CHRYZANTEMĄ|1963, ol.pł. 74 x 50’

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Stodoła w Dwikozach, 1948 r.

olej/tektura, 34,5 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ' 19 [przekreślone] | 1351 | J. Krajewski | Stodoła w Dwikozach, 1948, ol. tekt. 35 x 46'

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Dwie kobiety w polu

olej/płótno, 55 x 46,5 cm
sygnowany l.d.: `J.KRAJEWSKI`

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Pejzaż wilanowski VI, 1953 r.

olej/płótno, 50 x 60 cm
sygnowany l.d.: `J. KRAJEWSKI`
na odwrociu opisany autorsko

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Portret doktora , 1984 r.

olej/płótno, 73 x 60 cm
sygnowany p.d.: `J. KRAJEWSKI`
na odwrociu nalepka własnościowa

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Martwa natura z zegarem

olej/płótno, 53 x 78 cm
sygnowany p.d.: `J.KRAJEWSKI`

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Rzeźbiarz przy pracy

olej/płótno, 131 x 96 cm
sygnowany p.d.: `J.KRAJEWSKI`
z tyłu nalepka aukcji w Agra-Art

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Drzewa nad wodą, 1985 r.

olej/płótno, 60 x 81 cm
sygnowany l.d.: `J. KRAJEWSKI.`

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

olej/tektura, 24 x 34 cm
sygnowany p.d.: "J.Krajewski."

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

olej/płótno, 74 x 50 cm
sygnowany p.d.: `J. KRAJEWSKI.`
na odwrociu opis autorski.

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

MARTWA NATURA, 1946

rysunek ołówkiem, 21,5 x 30,5 cm,
sygnowany i datowany p.d. "J. KRAJEWSKI 1946"

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Jeździec bajkalski, 1969 r.

olej/płótno, 90 x 120 cm
sygnowany i opisany na odwrociu na blejtramie: `J. Krajewski, Jeździec bajkalski, 1969`

Estymacja: 16 000 - 19 000 zł

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Demokratka II, 1969

olej, płótno, 90 x 130 cm;
sygn. na odwrocie, na blejtramie: J. Krajewski, Demokratka II, ol. pł 1969, 90 x 130

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

gen. Berling

akwarela, papier, 29,3 x 42 cm;
datowany p.d.: 1974
opisany na odwrocie: gen. Berling

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Przesilenie, 1947

akwarela, papier, 37,9 x 26,4 cm; sygn. p.d.: J.K.
opisany u dołu: Juliusz Krajewski, Przesilenie 1947 J.K

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Chłopska Nike, 1965

akwarela, tusz, papier, 24,3 x 32,5 cm;
sygn. p.d.: J.K / CHŁOPSKA NIKE 1965

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Praca chleb pokój!

rysunek węglem podmalowany akwarelą, 30,7 x 21,8 cm;
sygn. p.d.: J. Krajewski

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

O Polskę wolną i sprawiedliwą - szkic plakatu propagandowego

ołówek, węgiel, akwarela, papier, 63 x 44,7 cm; sygn. p.d.: J A K

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Ludzie pracy - zestaw 5 rysunków

ołówek, papier, 30 x 21 cm (każdy);
jeden rysunek sygn. na odwrocie: rys. J. Krajewski

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Potwór czyli ochrona środowiska człowieka, 1973 r.

olej/płótno, 90 x 120 cm
na odwrociu na blejtramie napis: `Godło "Pax", Puławskie Azoty - fundamenty`, naklejka autorska z opisem

Estymacja: 16 000 - 19 000 zł

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Poeta, 1947

olej, płótno; 60 x 72 cm;
sygn. na odwrocie: J Krajewski
Na odwrocie napisy:
1204 (w kółku) 1947 /, ol. pł. 60 x 72

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Niedziela na wsi, 1963 r.

olej/płótno, 72 x 100 cm
sygnowany p.d.: `J. Krajewski`
opisany na odwrociu: `Niedziela na wsi, 1963, ol. pł. 72 x 100`
na odwrociu nalepka wystawowa CBWA "Zacheta" Warszawa

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Odpoczynek żniwiarzy, 1958/59 r.

olej/dykta, 66 x 82 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `184 J.KRAJEWSKI, Odpoczynek żniwiaży, 1958/59 | ol/dykta, 66 x 82`

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Spór o szeroki siew, 1963 r.

olej/płótno,
90 x 120 cm
sygnowany l.d.: `J.KRAJEWSKI`
na odwrociu na blejtamie naklejka z opisem CBWA Warszawa (Zachęta)
na odwrociu opisany i sygnowany: `J.Krajewski | Spór o szeroki siew, 1963, ol. pł. | 90/120`

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Nosiwoda w getcie, 1948 r.

olej/płótno,
73 x 54 cm
opisany na blejtramie: `J.KRAJEWSKI, Nosiwoda w getcie, 1948, ol pł, 75 x 54`

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Pejzaż ze snopami

olej, tektura, 26,4 x 36,5 cm;
Na odwrocie napis autorski: 1015 / J. Krajewski / Kaliszany I, 1954, il. tekt, ..., 26 x 36

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Pejzaż wiejski

Na odwrocie napis autorski: 866 / J. Krajewski / Kaliszany XL, 1956, ol. gaza tekt, 26 x 36

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Wiejska droga

Na odwrocie napis autorski: 848 - J. Krajewski - Kalisyanz XXIII, 1956, ol. ... tekt, 26 x 36

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Pejzaż wiejski

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Wiejska droga

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Pejzaż ze snopami

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

olej, tektura, 26,5 x 36 cm;
sygn. p.d.: J. KRAJEWSKI

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Pejzaż ze strumieniem, 1956

olej, tektura, 26 x 34,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. KRAJEWSKI 56

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Kopki siana 1956 r.

olej/płótno, 46 x 65 cm
sygnowany na odwrocie

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Mężczyzna z laską, 1957

tusz lawowany, 29,5 x 21 cm,
sygn. p.d.: "J. Krajewski 1957."

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

olej na tekturze, 24 x 34 cm
sygn. p.d.: "J.Krajewski."

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

olej na tekturze, 24 x 34 cm
sygn. p.d.: J.Krajewski."

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Kobieta w chuście, 1960

rysunek ołówkiem, 25 x 19 cm,
sygn. pod spodem: "J. Krajewski 1960", na odwrocie podpis autora

KRAJEWSKI Juliusz (1905-1992)

Mężczyzna z laską, 1957

tusz lawowany, 29,5 x 21 cm,

liczba obiektów: 48