1 zł
2 600 000 zł

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Ściana, 1958 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 30 x 40 cmopisany, sygnowany i datowany na odwrociu: 'Stefan Wojnecki | Ściana | 1958'

cena wywoławcza: Wykup abonament

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Krzywa przepuszczalności filtru, 1963/2012 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 39 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany na odwrociu: 'Stefan Wojnecki | Krzywa przepuszczalności | filtru 1963/2012'

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

A curve of the permeability of the filter, 1963/2012

gelatin silver print on photographic paper, 39 x 30 cm (without frame)
signed and described on the reverse: 'Stefan Wojnecki | Krzywa przepuszczalnosci | filtru 1963/2012'

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Wymiana lamp

1965
odbitka żelatynowo-srebrowa, 30 x 40 cm,
sygn. "Stefan Wojnecki", tytuł i adres autora na odwrocie
vintage

Jerzy Busza zaliczył Wojneckiego do prekursorów technologicznego wątku w sztuce polskiej ("Fotografia", nr 1, 1983). Zajmuje się on bowiem od samego początku swojej twórczej ścieżki eksperymentami polegającymi na wizualnym przedstawieniu naukowych działań. We wszystkich jego pracach widać akcenty ścisłego związku pomiędzy sztuką a techniką.
Wystawa: Stefan Wojnecki. Doświadczanie (w) fotografii, Galeria Piekary, Poznań (2012).

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Pod powierzchnią

1958/2012
odbitka żelatynowo-srebrowa, 30,8 x 40 cm (33,9 x 43,3 cm),
naklejka autorska na odwrocie oprawy

Bardzo często efektem wizualnym eksperymentów artystycznych Wojneckiego jest iluzja. Rejestruje on bowiem zjawiska niemożliwe do uchwycenia okiem ludzkim. Widzimy na jego fotografiach rzeczy, które w rzeczywistości są procesem zachodzącym pod wpływem różnych czynników, takich jak: ciepło, ruch, fale elektromagnetyczne itp.
Publikacje: Stefan Wojnecki. Pęknięcia ku symulacji (Galeria Miejska Arsenał, 1999), Stefan Wojnecki. Doświadczanie (w) fotografii (Fundacja 9/11 Art Space, 2015).

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Replacement of Lamps

1965
gelatin silver print, 30 x 40 cm,
signed "Stefan Wojnecki," titled and artist’s address on the reverse
vintage

Jerzy Busza ranks Wojnecki among the pioneers of technological art in Poland (Fotografia, No. 1, 1983), because from the very start, Wojnecki was committed to experiments involving the presentation of scientific phenomena by visual means. All his works show accents indicative of the close relationship between art and technology.
Exhibition: Stefan Wojnecki: Experience in(of) Photography, Piekary Gallery, Poznań (2012).

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Under the Surface

1958/2012
gelatin silver print, 30.8 x 40 cm (33.9 x 43.3 cm),
artist’s label on the reverse of the frame

Illusion is a visual effect Wojnecki eagerly explores in his art, capturing phenomena unseen to the human eye. His photographs show things which are, in fact, a process driven by a range of factors, such as heat, motion, electromagnetic waves, etc.
Publications: Stefan Wojnecki: Cracks towards Simulation (Galeria Miejska Arsenał, 1999), Stefan Wojnecki: Experience in(of) Photography (Fundacja 9/11 Art Space, 2015).

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Fragment telewizora, 1965 r.

fotografia czarno-biała, odbitka bromowa/papier fotograficzny,vintage print
30,6 x 40,2 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'STEFAN WOJNECKI | "FRAGMENT TELEWIZORA" | Poznań Armii Czerwonej 29 m 34'

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Korzeń spichrzowy, 1962-2012 r.

fotografia czarno-biała, odbitka bromowa/papier fotograficzny
43,8 x 33,7 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Stefan Wojnecki | Korzeń spichrzowy | 1962/2012'

- kolekcja prywatna, Poznań
- Stefan Wojnecki. Doświadczenie (w) fotografii, red. M. Piłakowska, Fundacja 9/11 Art Space, Poznań 2015, s. 195 (il.)

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Z cyklu: Społeczeństwa sieci, Sieć Internetu z wplecioną fotografią termowizyjną, 2009 r.

fotografia wektorowa na papierze archiwalnym, 32 x 46 cm, sygn.

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Rozkład energetyczny

1962/2012
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 40,2 x 30,7 cm (43,6 x 34 cm),
sygn., dat. i opis na odwrocie,
nakład: 1/1

Wojnecki od początku zainteresowany był ujawnianiem związków między nauką a sztuką. Jako fizyk z wykształcenia interesował się eksperymentami, w których badał możliwość niekonwencjonalnego myślenia i przedstawienia w fotografii. Uważał, że fizyka daje koncepcje widzenia świata niemożliwe do osiągnięcia w humanistyce czy nauczaniu artystycznym.
Wystawa: Doświadczanie (w) fotografii, Galeria Piekary, Poznań (2012).
Publikacja: Stefan Wojnecki. Pęknięcia ku symulacji (Galeria Miejska Arsenał, 1999).

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Energy Disintegration

1962/2012
gelatin silver print, 40.2 x 30.7 cm (43.6 x 34 cm),
title, dated and described on the reverse,
edition: 1/1

From the very start, Wojnecki was interested in exploring the relationship between science and art. Being a physicist by education, he was keen on experiments, in which he investigated non-conventional thinking and the representation of reality in photography. He believed that physics provides a conceptual vision of the world that cannot be achieved through humanist studies or artistic education.
Exhibition: Experimentation (in) Photography, Galeria Piekary, Poznań (2012).
Publication: Stefan Wojnecki. Cracks Leading to Simulation (Galeria Miejska Arsenał, 1999).

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Dachy

1958
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 30 x 40 cm,
vintage print

Przedstawiona fotografia jest efektem powojennej kontynuacji tzw. fotografiki artystycznej - jak pisał Jerzy Busza (Wobec Fotografów, COMUK, 1990) - "z neutralnym ideologicznie pejzażem (...)".
Wystawy: Stefan Wojnecki, Galeria Miejska Arsenał, Poznań (1999); Doświadczanie (w) fotografii, Galeria Piekary, Poznań (2012).

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Roofs

1958
vintage print

The photograph is an effect of Wojnecki`s post-war continuation of his artistic photography featuring "ideologically neutral landscape (…).", as Jerzy Busza put it (About Photographers, COMUK, 1990). Exhibitions: Stefan Wojnecki, Arsenał Gallery, Poznań (1999); Experience of(in) Photography, Piekary Gallery, Poznań (2012).

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Społeczeństwa sieci 3, 2009

Fotografia wektorowa przy użyciu programu komputerowego i Corel Draw X4 PL. Powiększenie cyfrowe, papier Archiwal Matte Papier, Epson Stylu Photo R 2400, 32,9 x 48,3 cm,
Sygn. dat., opisana na odwrocie l.g. wydruk autorski, nakład nieokreślony

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Społeczeństwa sieci 2, 2009

Fotografia wektorowa przy użyciu programu komputerowego i Corel Draw X4 PL. Powiększenie cyfrowe, papier Archiwal Matte Papier, Epson Stylu Photo R 2400, 48,3 x 32,9 cm,

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Społeczeństwo sieci 4, 2009/2010

fotografia wektorowa, barwna, przy użyciu programu komputerowego Corel Draw X4 PI, papier Archival Matte, 48,3 × 32,9 cm; sygn., dat., opisana na odwrocie ołówkiem; wydruk autorski, nakład: nieokreślony

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Społeczeństwo sieci 3, 2009/2010

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Społeczeństwo sieci 3, 2009

fotografia wektorowa przy użyciu programu komputerowego i Corel Draw X4 PL. Powiększenie cyfrowe, papier Archival Matte Paper, Epson Stylu Photo R 2400, 32,9 x 48,3cm; sygn. dat., opisana na odwrocie w lewym górnym rogu; wydruk autorski, nakład: nieokreślony

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Społeczeństwa sieci 2, 2009

fotografia wektorowa przy użyciu programu komputerowego i Corel Draw X4 PL. Powiększenie cyfrowe, papier Archival Matte Paper, Epson Stylu Photo R 2400, 48,3 x 32,9 cm; sygn. dat., opisana na odwrocie w lewym górnym rogu; wydruk autorski, nakład: nieokreślony

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Krzywe Beziera 2 wariant, 2009

fotografia barwna, papier Archival Matte Paper-Heavyweight, 48,3 x 32,9 cm (wymiar odbitki); sygn., dat. i opisana (ołówkiem) na odwrocie; wydruk autorski (atrament: Epson TO 592do TO 500, drukarka: Epson Stylus Photo R 2400) z nośnika cyfrowego (300 dpi); nakład: nieokreślony

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Społeczeństwa sieci 1, 2009

fotografia barwna, papier Archival Matte Paper-Heavyweight, 32,9 x 48,3 cm (wymiar odbitki); sygn., dat. i opisana (ołówkiem) na odwrocie; wydruk autorski (atrament: Epson TO 592do TO 500, drukarka: Epson Stylus Photo R 2400) z nośnika cyfrowego (300 dpi); nakład: nieokreślony

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Krzywe Beziera 2, 2004

fotografia barwna, technika własna, papier Archival Matte Paper, zapis cyfrowy dokonany przy użyciu programów komputerowych,
33 x 46,5 cm (odbitka);
sygn., dat. i opisana (ołówkiem) na odwrocie;
wydruk autorski (Epson Stylu Photo R 2400),
nakład: 2/20

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Krzywe Beziera 1, 2004

33 x 46,5 cm (odbitka);
nakład: 2/20

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Wybuch,1971

fotografia barwna, 32 x 39,5 cm (arkusz); 38,5 x 32 cm (wydruk);
papier Epson Super A3 Archival Matte Paper - Matte Paper for your long lasting image;
opisana ma odwrocie ołówkiem: Stefan Wojnecki / tytuł: Wybuch; wydruk autorski,
nakład nieokreślony; powiększenie aukcyjne: 2007 r.

WOJNECKI Stefan (ur. 1929)

Rzeczywistość wyimaginowana, 1966

fotografia barwna, 32,7 x 44 cm (arkusz); 31,7 x 43 cm (wydruk);
opisana ołówkiem na odwrocie: Stefan Wojnecki / tytuł: Rzeczywistość wyimaginowana;
wydruk autorski, nakład nieokreślony; powiększenie aukcyjne: 2007 r.

liczba obiektów: 26