1 zł
2 600 000 zł

ARTYSTA nieokreślony

Akt

brąz patynowany, granit; rzeźba 11,5 x 9,7 x 7,2 cm, cokół 14 x 10 x 7 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.

cena wywoławcza: Wykup abonament

ARTYSTA nieokreślony

Akt

brąz patynowany, granit; rzeźba 12,5 x 8,2 x 6,8 cm; cokół 14 x 10 x 7 cm.

ARTYSTA nieokreślony

Bazylika Narodzenia NMP w Mariazell

akwaforta, papier, 7,8 × 12,4 cm (odcisk płyty),
18,5 × 25 cm (wym. arkusza)
sygn. ołówkiem p. d.: nieczytelnie,
opis. ołówkiem l. d.: Wallfahrtskirche

ARTYSTA nieokreślony

Ołtarz w Bazylice Narodzenia NMP w Mariazell

18,5 × 24,5 cm (wymiar arkusza)
opis. i
sygn. u dołu ołówkiem nieczytelnie

ARTYSTA nieokreślony

Widok na Bazylikę Narodzenia NMP w Mariazell

18,7 × 24,6 cm (wym. arkusza),
opis. ołówkiem l. d.: Mariazell

ARTYSTA nieokreślony

Pejzaż morski

olej, płótno; 65,5 x 96,5 cm;
sygn. l. d. nieczytelna.

ARTYSTA nieokreślony

Portret mężczyzny w smokingu, XIX

olej, płótno; 50,5 x 40 cm;
sygn. l. d. nieczytelna.

ARTYSTA nieokreślony

Rzeźba gabinetowa Narcyz

brąz patynowany, marmur; wys. 24,2 cm, szer. 14 cm, głęb. 12,4 cm.
Europa Zachodnia, lata 20-30. XX w.

ARTYSTA nieokreślony

Para żołnierzy, 1871 r.

2 sztuki, akwarela, papier, 22 × 14 cm w św. passe-partout
jedna akwarela sygn. p. d.: IB, obie dat. l. d.: 1871 April

ARTYSTA nieokreślony

Miasteczko, 1968 r.

ołówek, papier, 28,5 × 20 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p.g.: MKamiński (?) 1968 Jeruzalem (?)

ARTYSTA nieokreślony

Stanisław Wyspiański

brąz patynowany, podstawa drewniana; wys. 44 cm, szer. 24 cm, głęb. 24 cm.
Polska, 2 poł. XX w.

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

Portret konia

brąz, zielona patyna; marmur; wys. 20,5 cm, szer. 17,7 cm, głęb. 8 cm.
Europa Środkowa, Polska?; 2 poł. XX w.

ARTYSTA nieokreślony

Dziewczynka z chartem

kompozycja metali, marmur; wys. 26 cm, podstawa 28 x 12 cm.
Niemcy?; lata 30. XX w.

ARTYSTA nieokreślony

Figura - akt kobiety

marmur różowo-fioletowy, z białymi i szarymi żyłkami; wys. 13,2 cm, dł. 36,3 cm, głęb. 8 cm.

ARTYSTA nieokreślony

Boże Narodzenie

staloryt, papier; 20,5 x 14,5 cm (odcisk płyty),
32,5 x 23 cm (wymiar arkusza).

ARTYSTA nieokreślony

Popiersie kobiety

brąz patynowany, 28 x 20 x 17 cm;
sygn. na podstawie (sygnatura częściowo nieczytelna); XIX w.

ARTYSTA nieokreślony

Popiersie dziecka (Warszawa, XX w.)

sygn. BR.ŁOPIEŃSCY/WARSZAWA
brąz, podstawa marmurowa,
wys. z podstawą 31.5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Głowa Wawelska, XVI w.,

Prawdopodobnie I wersja głowy wawelskiej - "Chłopiec w czapce" z warsztatu Sebastiana Tauerbacha
drewno lipowe, 30 x17 cm

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

Portret brodatego mężczyzny

sygn. nieczytelnie l.d.
olej, sklejka
57x42 cm

ARTYSTA nieokreślony

Muszkieter na koniu (pocz.XX w.)

sygn. nieczytelnie na podstawie
brąz,
43x15.5x38 cm

ARTYSTA nieokreślony

Parkowa aleja

sygn. nieczytelnie p.d.
akwaforta
27.1x19 cm

ARTYSTA nieokreślony

Uliczka

niesygnowany
olej, sklejka
59x43 cm

ARTYSTA nieokreślony

Metropolis, lata 20.

Olej, płótno; wym.: 46,5 x 65 cm; sygn. l.d. [nieczytelnie].
Praca oprawiona.

ARTYSTA nieokreślony

Pałac pod Blachą

linoryt, papier, 46,5 x 65,5 cm w świetle passe-partout

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

Pejzaż z rybakiem (XIX w.)

niesygnowany
olej, płótno
22x30 cm

ARTYSTA nieokreślony

Akt

sygn. nieczytelnie p.d.
ołówek, papier
17.2x21.7 cm

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

piórko, tusz, papier; 21,5 x 26,3 cm;
sygn. p. d.: monogram wiązany (nieczytelny)

ARTYSTA nieokreślony

grafika? podmalowana akwarelą, papier; 35,5 x 48,5 cm;

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

Moda - Zestaw 4 rycin

staloryt kolorowy, 34 x 19,5 cm (w świetle oprawy, 2 prace)
i 33 x 19,5 cm (w świetle oprawy,2 prace);
każda praca opisana u dołu

ARTYSTA nieokreślony

Widok na kościół

drzeworyt, papier; 12 x 8 cm (odcisk płyty);
sygn. u dołu ołówkiem słaboczytelnie

ARTYSTA nieokreślony

Modelka i malarz

piórko, tusz, papier;
29 x19,5 cm (w świetle oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Zaloty

piórko, tusz, papier;
23,5 x17,5 cm (w świetle oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Sielanka

staloryt, papier; 38 x 48 cm (w świetle oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Pejzaż, ok.1950

autolitografia, ppaier; 23,5 x 39,5 cm;
opisana ołówkiem u dołu;
oprawa autorska

ARTYSTA nieokreślony

Portret kobiety

opisany na odwrociu G.Eberstein
olej, płótno
40.5x33.5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Pejzaż z torami

niesygnowany
olej, tektura
18.5x24.5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Łucznik na koniu

litografia, papier; 39,5 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
naśladowca Aleksandra Orłowskiego

ARTYSTA nieokreślony

Portret Stanisława Leszczyńskiego

miedzioryt, papier; 38 x 29 cm (w świetle oprawy);
pośrodku napis: Stan Leszczyński (ołówkiem)

ARTYSTA nieokreślony

Afrykański żołnierz

akwarela, gwasz, papier; 22,5 x 22,6 cm

ARTYSTA nieokreślony

Wojownik czerkieski

ołówek, papier, 27 x 21 cm w św. passe-partout;

ARTYSTA nieokreślony

Jeźdźcy, 1921 r.

wyd. Colnaghi, Londyn, 1921 r.;
akwaforta, papier, 12 x 20 cm (odcisk)

ARTYSTA nieokreślony

Św. Franciszek

drzeworyt barwny, bibuła; 30,5 x 23,5 cm;

ARTYSTA nieokreślony

Portret arystokraty w zbroi

niesygnowany
olej, płótno
89.5x66.5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Zwierzęta - zestaw 4 prac

akwaforta ręcznie kolorowana akwarelą, papier żeberkowy;
ok. 23,5 x 18,5 cm (wymiar każdej z grafik w świetle oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Wioska (1960)

sygn. dat. p.g.
olej, tektura
31.5x45 cm

ARTYSTA nieokreślony

Cudowny obraz Matki Bożej w Kochawinie koło Stryja, ok.1935

chromolitografia, papier; 29,3 x 19,7 cm;
wydana przez Józefa Cybulskiego w Krakowie, ul. Szewska 22 na zamówienie Księży Jezuitów w Kochawinie

ARTYSTA nieokreślony

Portret mężczyzny w czerwonym mundurze - miniatura

gwasz, kość;
średn. 5,8 cm (w świetle okrągłej oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Portret mężczyzny - miniatura

gwasz, kość;
5,5 x 4,5 cm (w świetle owalnej oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Portret dziecka - miniatura

gwasz, kość; 5,5 x 4,5 cm (w świetle owalnej oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Portret kobiety z perłami - miniatura

gwasz, kość;
5,5 x 4,3 cm (w świetle owalnej oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Portret kobiety - miniatura

gwasz, kość, 6,3 x 5 cm (w świetle owalnej oprawy)
Na odwrocie nalepka z informacjami w języku niemieckim

ARTYSTA nieokreślony

Portret kobiety w białej sukni - miniatura

gwasz, kość, 5,7 x 4,8 cm (w świetle owalnej oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Portret dziewczynki z szablą - miniatura

gwasz, kość,
5,8 x 4,5 cm (wymiar w świetle owalnej oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Portret mężczyzny w peruce - miniatura

gwasz, kość,
4 x 3 cm (w świetle owalnej oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Portret mężczyzny - miniatura

gwasz, kość,
6 x 5 cm (w świetle owalnej oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Portret Aleksandra Siergiejewicza Puszkina

litografia, papier;
34,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. pod kompozycją p. d. nieczytelnie

ARTYSTA nieokreślony

Akt kobiety siedzącej

reprint?, papier; 22,5 x 32 cm (w świetle oprawy);
data p. d.: 1925.XI/6

ARTYSTA nieokreślony

Akt, 1943

olej, płótno; 65,5 x 88,5 cm;
napis p. d.: nieczytelnie 43

ARTYSTA nieokreślony

Bzy w wazonie

olej, płyta; 86 x 119,5 cm;
sygn. p. d.: Mulowicz ? (słabo czytelne)

ARTYSTA nieokreślony

Zestaw 3 rysunków

przedstawiających umundurowanych żołnierzy, dwóch z nich na koniach
papier naklejony na tekturę, ołówek; ok. 21,5 x 12 cm

ARTYSTA nieokreślony

Flora

biskwit; wys. 25 cm [drobne spękania na figurze];
ozn. na podstawie Falconnet (sic!)
oraz znak wytwórni S (Sevres), na boku podstawy numer: 92 01
Francja, Sevres?, model wg
marmurowego posągu Etienne-Maurice
Falconet`a (1716-1791) (z 1751 r. -
realizacja z XX w. (?)

ARTYSTA nieokreślony

TANCERKA, 1912

olej, płótno; 78,5 x 60,5 cm
sygn. p.d.: (nazwisko nieczyt.) 1912

ARTYSTA nieokreślony

Żaglowiec na morzu (1949)

sygn. nieczytelnie, dat. l.d.
olej, sklejka
39.5x69.5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Krucyfiks (XIX w.)

niesygnowany
drewno polichromowane (liczne ubytki),
wys. 61 cm

ARTYSTA nieokreślony

Piłkarz

postać pochylona, prawa noga uniesiona jak przed kopnięciem piłki; sportowiec ubrany w krótkie spodenki, bluzkę polo i podkolanówki;
stop metali ?; marmurowa podstawa; wys. 16,5 cm [z tyłu głowy postaci niewielka dziura]
XX w.

ARTYSTA nieokreślony

Faun

postać krocząca, o torsie i twarzy dziecka z koźlimi nogami [brak fragmentu tylnego];
brąz, podstawa marmurowa;
wys. 25,5 cm (wysokość rzeźby),
wys. 30 cm (na podstawie);
XX w.

ARTYSTA nieokreślony

Przycisk do papieru - Zając

na owalnej, kamiennej podstawie figura przycupniętego zająca;
brąz na podstawie kamiennej, wys. 5,5 cm;
sygn. na podstawie: BARVE

ARTYSTA nieokreślony

Farbiarnia Zakładów Scheibler&Grohmann w Łodzi (1940)

sygn. nieczytelnie dat. p.d.
ołówek, akwarela, papier
51.5x36.5 cm

ARTYSTA nieokreślony

STOCZNIA

olej, tektura, 79 x 68 cm

ARTYSTA nieokreślony

Dziewczyna z winogronami-alegoria obfitości (Francja, pocz.XX w.)

niesygnowany
(stempel: Bronze Garanti Paris/Antique Gallery)
brąz, odlew cyzelowany posadowiony na podstawie marmurowej, wym. z podstawą
59x20x16.5

ARTYSTA nieokreślony

Nad rzeką, 1885 r.

akwarela, tektura, 27,2 x 35,8 cm;
sygn. i dat. p. d.: R. STR 85.

ARTYSTA nieokreślony

Portret damy, 1784 r.

akwatinta, 25 x 21,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: monogram wiązany JD (?)/1784

ARTYSTA nieokreślony

Pod basztą [Mali rycerze]

sygn. cyrylicą l.d.
olej, płótno
49.5x59.5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Pejzaż śródziemnomorski

sygn. nieczytelnie p.d.
olej, płótno
50x61 cm

ARTYSTA nieokreślony

Portret dzieci w strojach marynarskich (1915)

sygn p.d.swastyką, dat.
pastel, papier
72x56 cm

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

Szuwary

niesygnowany
olej, tektura
20x31 cm

ARTYSTA nieokreślony

Madonna

niesygnowany
plakieta: plater, emalia, 15.5x11.5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Warszawa. Kamienne schodki (1973)

sygn. p.d.monogramem S.C.
linoryt
15x7.1 cm

ARTYSTA nieokreślony

Święta

niesygnowany
olej, płótno dublowane
39x33 cm

ARTYSTA nieokreślony

Lekcja tańca

akwaforta, papier;
18 x 15,5 cm (wymiar bicia);
sygn. i tytuł p. d.

ARTYSTA nieokreślony

Portret kobiety (XIX w.)

niesygnowany
olej, płótno dublowane
78x66.5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Figura męska

brąz, podstawa granitowa;
wys. całkowita: 32,5 cm;
sygn. u podstawy nóg u dołu: B.D

ARTYSTA nieokreślony

Polski jeździec, 1810

tusz lawowany, papier; 41 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 18 KO 10 - monogram wiązany w stylu sygnatur Al. Orłowskiego

Artysta nieokreślony - naśladowca Aleksandra Orłowskiego (1. poł. XIX w.)

ARTYSTA nieokreślony

Carotas Romana - Cymon i Pero

grafika podmalowana,
papier; 17 x 14 cm;

ARTYSTA nieokreślony

Czereśnie i jabłka

chromolitografia, papier;
34,3 x 44,2 cm (w świetle oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Postacie z krajów egzotycznych

zbiór 3 prac
drzeworyt ręcznie kolorowany akwarelą,
papier, różne wymiary

ARTYSTA nieokreślony

Zbiór rycin

16 stalorytów
z pejzażami i wedutami
i 11 kart edukacyjnych w technice chromolitografii - różne wymiary

ARTYSTA nieokreślony

Sceny batalistyczne

z epoki napoleońskiej - zbiór 7 rycin
staloryt, różne wymiary

ARTYSTA nieokreślony

Widok Petersburga

staloryt, papier;
13,8 x 18,6 cm (w świetle oprawy);

ARTYSTA nieokreślony

Widok Odessy

staloryt, papier;
13,3 x 17,3 cm (w świetle oprawy);
opisane u dołu

ARTYSTA nieokreślony

Dama - stroje paryskie

miedzioryt, papier czerpanym,
ręcznie kolorowany akwarelą,
17,2x10,7 cm w świetle oprawy

ARTYSTA nieokreślony

litografia ręcznie kolorowana akwarelą,
papier; 9,2 x 12,5 cm (w świetle oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

papier; 9,3 x 12,6 cm (w świetle oprawy);

ARTYSTA nieokreślony

Scena rodzajowa

rycina barwna, papier;
41,8 x 30 cm (w świetle oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Rozmowa

rycina barwna, papier;
42 x 30 cm (w świetle oprawy);

ARTYSTA nieokreślony

Konie

gwasz, papier, 33 x 52,5 cm;

ARTYSTA nieokreślony

Alpy

olej płótno; 60,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d." H.R (...) nieczyelna

ARTYSTA nieokreślony

Melancholia

reprodukcja, karton; 34, 2 x 24,4 cm;
sygn. l. d.: nieczytelna, poniżej napis: Melancholia

ARTYSTA nieokreślony

Modlitwa

grafika, papier; 18,2x22,8 cm;
sygn. p. d.: nieczytelna, napis l. d.: Modlitwa

ARTYSTA nieokreślony

Modlący się mężczyzna

reprodukcja naklejona na karton; 29,3 x 23,2 cm;
sygn. p. g.: nieczytelnie

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

Portert dziewczynki

olej, płótno; 68 x 52 cm

Estymacja: 5000 - 6000 PLN

ARTYSTA nieokreślony

Portret Józefa Piłsudskiego

litografia, papier; 21,5 x 18,5 cm (w świetle oprawy);
napis wraz z sygnaturą i datą l. d.: Swemu Komendantowi/ Młodzianowski / dn. 17/V 1916

ARTYSTA nieokreślony

Scena pasterska (1868)

sygn. nieczytelnie dat. p.d.
akwarela, papier
5x8 cm

ARTYSTA nieokreślony

Wieża kościoła (1938)

sygn. nieczytelnie, dat. p.d.
akwarela, papier
38x29.5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Portret Zefiryna Chełmickiego (1822-1852),

olej, płótno (dublowane), 33 x 24 cm,
na odwrocie napis tuszem: "Zefiryn Jakób Chełmicki / Syn Najstarszy Pauliny i Piotra Chełmickich / z Żydowa / ur. dn. 26 Sierpnia 1822 / w Gnieźnie / zmarł 19 Października 1852 / w Pomarzanach / pochowany w Gurowie pod Gnieznem w Grobie Familijnym / Patrz art. w Gazecie Poznańskiej / z roku 1852 / z dnia 9 i 30 Listopada. / Towarzysz z powstania w r. 1848".
Na stronie internetowej rodu Chełmickich przy pamiętnikach Piotra, ojca Zefiryna, została zamieszczona fotografia małżonków Pauliny i Piotra Chełmickich z powyższym portretem syna Zefiryna w tle.
Obraz ze zbiorów rodzinnych.

ARTYSTA nieokreślony

collage, płótno; 60 x 50 cm;
napis p. d.: nieczytelna

ARTYSTA nieokreślony

Kwiaty w wazonie

olej, sklejka; 37 x 28 cm;
napis na odwrocie: 119 (w kółku) / Klementyna Julia Mień

ARTYSTA nieokreślony

Lekcja śpiewu

olej, płótno; 70,5 x 101 cm;
sygn. p. d.: Bruno Blauer ?

ARTYSTA nieokreślony

Bukiet kwiatów

olej, płótno; 12,7 x 17,7 cm;
sygn. p. d.: R. Carine?

ARTYSTA nieokreślony

Portret mężczyzny

olej, płyta; 33,7 x 25,5 cm (w świetle oprawy);

ARTYSTA nieokreślony

Portret mężczyzny

olej, płótno; 38,5 x 30,2 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie napis: Kopja [sic!] obrazu nieznanego/ malarza 16-go wieku szkoły
Florenckiej/A. Piekarski. 1931.

ARTYSTA nieokreślony

Portret mężczyzny

olej, płótno; 17,6 x 11,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: nieczytelne

ARTYSTA nieokreślony

Sarmata

olej, deska, 32 x 25 cm;
napis ołówkiem na odwrocie ołówkiem: (

ARTYSTA nieokreślony

Nokturn

olej, płótno; 68, 5 x 112 cm;
sygn. p. d.: nieczytelna
Na odwrocie stempel Desy

ARTYSTA nieokreślony

Zestaw 4 ilustracji do bajek Ignacego Krasickiego

(ilustracje do: Dewotki, Lwa i zwierząt, Czapli, ryby i raka) ok.1956
gwasz, karton; 23,5 x 18 cm (w świetle oprawy);

ARTYSTA nieokreślony

Mężczyzna w turbanie

wg. Jean-Honoré FRAGONARD (1732-1806)
litografia, papier; 41,5 x 31 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Napis l. d.: Fragonard pére del. (na płycie); napis p. d.: Da. F (?) (na płycie); napis u dołu pośrodku: Tiré du Cabinet de Mr. Denon (na płycie)

ARTYSTA nieokreślony

Brama do miasta

Akwarela, papier, 38.5 x 32 cm

ARTYSTA nieokreślony

Madonna z dzieciątkiem

olej, deska, 29.5 x 23 cm

ARTYSTA nieokreślony

Martwa natura z książką

olej, płótno, 39.5 x 53.5 cm
sygn.p.d. nieczytelnie

ARTYSTA nieokreślony

Wjazd do miasta

olej, płótno, 18 x 11.5 cm
sygn.p.d. Wilk/38

ARTYSTA nieokreślony

Gra w karty

olej, deska, 28 x 40 cm
sygn.. p.d. nieczytelnie

ARTYSTA nieokreślony

Spotkanie na drodze

olej, deska, 22 x 33 cm
na odwrocie nieczytelnie: Carl Cpitzwerg (?)

ARTYSTA nieokreślony

W obozie szwedzkim

olej, płótno, 21.5 x 31.5 cm
napis p.d. A.Fried?

ARTYSTA nieokreślony

Chłopiec z zapałkami

olej, płótno naklejone na tekturę, 46.5 x 28 cm w świetle oprawy

ARTYSTA nieokreślony

Chłopiec z fujarką

olej, tektura, 47 x 28 cm w świetle oprawy

ARTYSTA nieokreślony

Sianokosy

Olej, tektura, 32 x 48 cm
napis p.d. Wład Krzyżanowski

ARTYSTA nieokreślony

Dzieci z łódeczką

Olej, płótno, 49 x 83.5 cm
sygn..l.d. n ieczytelnie (Israels?)

ARTYSTA nieokreślony

O zmierzchu

olej, sklejka, 47 x 66 cm

ARTYSTA nieokreślony

Żniwa

olej, tektura, 27 x 35 cm w świetle oprawy
sygn..p.d. M.T

ARTYSTA nieokreślony

Pejzaż jesienny ze sztafażem, XIX/XX w

olej, płótno, 68 x 55 cm

ARTYSTA nieokreślony

Dziewczynka karmiąca ptaki

olej, deska, 53 x 49 w świetle oprawy
sygn..p.d. BM

ARTYSTA nieokreślony

Głowa Żyda

olej, tektura, 34 x 27 cm w świetle oprawy
sygn.. u dołu nieczytelnie i datowany: 1921

ARTYSTA nieokreślony

Powrót emigrantów do Krakowa

tusz, akwarela, papier, 23 x 37 w świetle oprawy
sygn.. p.d. nieczytelnie

ARTYSTA nieokreślony

Konie

tusz lawowany, papier, 21 x 30 cm w świetle oprawy

ARTYSTA nieokreślony

1 Maja Naprzód do nowych zwycięstw, 1954 r.

offset/papier, 100 x 68 cm

Estymacja: 900 - 2 000

ARTYSTA nieokreślony

Portret Tadeusza Kościuszki

tusz, papier; 11,2 x 5,3 cm
opisany u dołu

ARTYSTA nieokreślony

Portret księcia Adama Czartoryskiego

tusz, papier; 11,2 x 5,5 cm
opisany u góry w języku angielskim

ARTYSTA nieokreślony

Elicia i pasterze

miedzioryt podkolorowany, papier; 22 x 26 cm (w świetle oprawy);

ARTYSTA nieokreślony

Widok na miasto

akwatinta podmalowywana, 26 x 38,5 cm (w świetle oprawy);

ARTYSTA nieokreślony

Widok mostu nad L`aar

mezzotinta barwna, papier; 44,4 x 31,3 cm;

ARTYSTA nieokreślony

Trójca Święta - praca trójwymiarowa

chromolitografia, papier; 32,8 x 24,8 cm (w świetle oprawy);

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

Dwie postacie

drzeworyt barwny, papier; 38 x 25,7 cm;

ARTYSTA nieokreślony

Studium starego mężczyzny, 1889

ołówek, węgiel, gwasz; papier jasnobrązowy;
33,5 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn.? l . d.: Jan [?CH?]wandt ? / 1889

ARTYSTA nieokreślony

Koń

grafika, papier, 13,6 x 16,6 cm (odcisk płyty), 17,7 x 26,6 (wymiar arkusza);
u dołu napis: POLONIA oriundus campis excurrit .......; oraz dwukrotnie nr p. d. i pośrodku u dołu: 20

ARTYSTA nieokreślony

Para grafik: Scena batalistyczna, Scena rodzajowa

grafika, papier, 8,1 x 18,3 cm (odcisk płyty), 18 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
u dołu napisy: (na płycie); oraz nr p. d.: 3 (na grafice ze sceną batalistyczną), oraz nr: 16 (na grafice ze sceną rodzajową)

ARTYSTA nieokreślony

Portret Zamoyskiego

grafika, papier, 44 x 30 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);

ARTYSTA nieokreślony

Akt

rysunek, papier, 69,3 x 38 cm (w świetle oprawy),
napis l. g.: ...... / Żur.... (ołówkiem)

ARTYSTA nieokreślony

Akt kobiety

ołówek, papier, 61,5 x 38 cm (w świetle oprawy);

ARTYSTA nieokreślony

Kwartet

fantazyjna kompozycja rzeźbiarska, utworzona z czterech splecionych postaci grających na różnych instrumentach muzycznych;
brąz, odlew patynowany; 86 x 31 x 21 cm.
Artysta nieokreślony, odlew - powtórzenie; 2 poł. XX w.

ARTYSTA nieokreślony

Na plaży

akwarela, gwasz/papier, 45 x 58 cm (w świetle passe-partout)

ARTYSTA nieokreślony

Kompozycja niebieska (Pejzaż ?)

gwasz/tektura, 70 x 100 cm

ARTYSTA nieokreślony

Kompozycja białe na czarnym

olej/papier, 84 x 59 cm

ARTYSTA nieokreślony

Kompozycja czarne na białym

olej/papier, 54 x 74 cm

ARTYSTA nieokreślony

Kompozycja abstrakcyjna w zieleni i błękicie

olej/tektura, 20 x 23,5 cm
sygnowany p. d. (nieczytelnie)

ARTYSTA nieokreślony

Scena rodzajowa na brzegiem rzeki

olej/płyta, 72 x 103 cm
sygnowany p. d. nieczytelnie: `A. Lec` (?)

ARTYSTA nieokreślony

Jeźdźcy - teka ośmiu grafik

miedzioryt, papier żeberkowy;
28,7 x 34 cm (wymiar arkusza);

ARTYSTA nieokreślony

Projekt plakatu

linoryt, papier, 20 x 13,5 (w świetle oprawy)

ARTYSTA nieokreślony

Pochód

miedzioryt, papier, 37,5 x 27,5 cm (w świetle oprawy);
u dołu litera B

ARTYSTA nieokreślony

Konie polskie - Cheuaux Poulonnois

miedzioryt, papier, 20,3 x 23 cm (w świetle oprawy);
napis pośrodku u dołu: Cheuaux Poulonnois (na płycie);
oraz napis p. d.: Errard ex. Cum Pri. Re.

ARTYSTA nieokreślony

Portret Chistof Artiszewsky

grafika, papier, 18 x 15 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis u dołu: CHRISTOFF ARTISZEWSKY / General Leutenant in Brafilien. (na płycie)

ARTYSTA nieokreślony

Portret oficera

grafika, papier, 18,8 x 15,2 cm (w świetle oprawy);
napis l. d.: Le Prince 1771 r (na płycie); oraz napis po środku u dołu: Officier des Janissaires Polonois. (na płycie)

ARTYSTA nieokreślony

Plansza wzornika - głowy

grafika, papier, 28,5 x 18,3 cm (odcisk płyty), 34,2 x 22,3 cm (wymiar arkusza);
nr planszy p. d.: 2

ARTYSTA nieokreślony

Cztery piękności i motywy vanitatywne

miedzioryt, papier, 19 x 13,4 cm;
po środku u dołu: VV (na płycie)

ARTYSTA nieokreślony

Zaloty

grafika, papier, 11 x 7 cm (w świetle oprawy);
z prawej u dołu litera: L; data l. g.: 1420

ARTYSTA nieokreślony

Figura serpentinata

miedzioryt, papier, 16 x 15,2 cm;
monogram l. d.: C B; data p. d.: 13(?)38

ARTYSTA nieokreślony

Portret dziewczyny z kotem

olej, deska, 36 x 25 cm,
na odwrocie odręczna dedykacja

ARTYSTA nieokreślony

Brugia: Le Lac D`Amour, Le Beffroi

sygn. nieczytelnie p. d.
2 szt.
akwaforta
9.2x14, 14. 2x9.2 cm

ARTYSTA nieokreślony

Portret Turka w fezie (1844)

sygn. dat. p. d.
tusz, gwasz, tektura
34.5x25 cm

ARTYSTA nieokreślony

Portret dziewczyny z kotem

olej, deska, 36 x 25 cm,

ARTYSTA nieokreślony

W bród

Akwaforta, papier.
Wymiary: 14 cm x 16 cm.
Sygn.: d.: Warszaawa 1955.
II poł XX w.

ARTYSTA nieokreślony

PASTUSZEK

Dzeworyt(?), linoryt(?), papier.
Wymiary: 22,5 cm x 15 cm.
Sygn.: d.: "Pastuszek ??????????? 56.
II poł XX w., 1956.

ARTYSTA nieokreślony

OBRAZ WIEJSKA ZAGRODA

Wiejska zagroda, olej.
Wymiary: płyta 19cm x 25 cm.
Sygn.: p.d.
I poł XX w.

ARTYSTA nieokreślony

OBRAZ - PASTWISKO

Olej, płótno.
Wymiary: 60 cm x 91 cm.
Sygn.: l.d.: Albrecht (?).
XX w.

ARTYSTA nieokreślony

OBRAZEK NA CZERWONYM PLUSZU

Wymiary: obraz: szerokość: 6 cm, długość: 12,7 cm. Rama: szerokość 19 cm, długość: 26,7 cm.

ARTYSTA nieokreślony

Człowiek w cylindrze

ołówek, papier
niesygnowany
30 x 21 cm

ARTYSTA nieokreślony

Chłopiec z owieczką

sangwina, papier, 15,5 x 13 cm;

ARTYSTA nieokreślony

KRWAWE FALE BOLSZEWIZMU, 1944

offset/papier,
70 x 55 cm

ARTYSTA nieokreślony

Martwa natura z dzbanami

olej, płótno,
72 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: sygnatura nieczytelna

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

MILIONY KOBIET ŚWIATA, 1953 R.

offset/papier,
85 x 59 cm
w opisie: foto Sz. Górski

ARTYSTA nieokreślony

NA VI ŚWIATOWY FESTIWAL MŁODZIEŻY I STUDENTÓW, 1956 R.

offset/papier,
98,5 x 65,5 cm
w opisie: Artysta G. Sołonin

ARTYSTA nieokreślony

WSZYSCY NA WYBORY DO RADY NAJWYŻSZEJ ZSRR, 1946 R.

druk/papier,
84 x 59 cm
sygn. p.d.: `Ar. Płastow 45

ARTYSTA nieokreślony

I SUSZĘ ZWYCIĘŻYMY, 1949 R.

offset/papier,
41,5 x 56,5 cm
w opisie: Artysta W. Goworkow

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

PODPALACZ TO SZKODNIK I PRZESTĘPCA, 1930-te

litografia/papier,
100,5 x 70 cm
sygn. l.g. nieczytelnie
Niewielkie przedarcia, zabrudzenia

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

WYCIĄGIEM NA NARTY WYGODNIE I PRZYJEMNIE

offset/papier,
84 x 58,5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Wrocław. Wyspa Piaskowa i katedra, ok. 1810-20

Litografia;
wym. komp.: 130 x 197 mm;
nie sygn. Pod komp. tyt. w jęz. niem. oraz noty edytorskie.

ARTYSTA nieokreślony

Kopiec Kościuszki [Kosciuszko-Hügel bei Krakau], ok. 1860

Staloryt;
wym.: 113 x 162 mm;
nie sygn. Pod komp. tyt. i nota typograficzna: Bibliographisches Institut Hildburghausen. (il. s. 27)

ARTYSTA nieokreślony

Bitwa pod Lipskiem. Śmierć księcia Józefa Poniatowskiego, 1. ćwierć XIX w.

Akwarela, papier;
wym.: 24,3 x 36 cm;
nie sygn.; pod kompozycją opis w jęz. niem. Naiwna, pełna "ludowego" uroku kompozycja, wzorowana na popularnych w epoce sztychach.

ARTYSTA nieokreślony

Żołnierze Starej Gwardii przy grobie księcia Józefa Poniatowskiego, XIX w.

Olej, płótno;
wym.: 72 x 59 cm;
pod komp. opis w języku fr.; stan zachow.: obraz po konserwacji.

ARTYSTA nieokreślony

Martwa natura

na odwrocie Akt kobiecy;
olej, płótno,
80 x 100 cm;
sygn. p. d. (sygn. nieczytelna)

ARTYSTA nieokreślony

Para figur - Chrystus i Maria z sercem gorejącym

drewno lipowe, malowane;
wys. 54 i 55 cm; podstawy 16 x 13,5 cm;
Europa Środkowa, Polska?, XIX/XX w.

ARTYSTA nieokreślony

Filozof

brąz, podstawa z brązowego, plamistego kamienia,
wys. 29 cm;
na księdze inskrypcja (sygnatura ?): LOIS D`ATHENE;
Francja, 2. poł. XIX w.

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

AUTOBUS ODJEŻDŻA - 6.20, 1954 R.

offset/papier
86 x 58 cm
sygn. p.d.: `L. Jagodziński 52``

ARTYSTA nieokreślony

SKARB, 1948 R.

offset/papier
56,5 x 83,5 cm

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

KOCHAJ ALBO RZUĆ

offset/papier
97,5 x 66,5 cm

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

WSZYSTKO NA SPRZEDAŻ, 1968-9 R.

offset/papier
81,5 x 57,5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Adelajda Sachsen-Meiningen (1792-1849)

staloryt, papier, 35 x 27,7 cm (odcisk płyty), 35,3 x 28,4 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
napis l. d.: ... Richmond (?- dopisany)

ARTYSTA nieokreślony

Stradom w Krakowie

Fotografia czarno-biała naklejona na tekturkę, brom, papier, 17 x 21 cm (wymiar odbitki), 24 x 30 cm (wymiar tekturki);
sygn. p. d. (pod fotografią): Adam Cz?/ 1909
na odwrocie stempel z Zakładu fotograficznego A. Pawlikowskiego z Krakowa

ARTYSTA nieokreślony

Stanisław Gałek w swojej pracowni

fotografia czarno-biała, brom, papier,
18 x 24 cm

ARTYSTA nieokreślony

Stanisław Gałek zapalający papierosa

24 x 18 cm

ARTYSTA nieokreślony

Portret Stanisława Gałka z papierosem

23,5 x 17,5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Portret Stanisława Gałka

23,5 x 17,8 cm

ARTYSTA nieokreślony

Kosmonauci ZSRR - portret zbiorowy

fotografia barwna, papier,
20 x 27,8 cm;
u dołu autografy kosmonautów

ARTYSTA nieokreślony

fotografia barwna, papier,
20 x 27,8 cm;
u dołu autografy kosmonautów

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

18 x 24 cm

ARTYSTA nieokreślony

24 x 18 cm

ARTYSTA nieokreślony

23,5 x 17,5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Portret Stanisława Gałka

23,5 x 17,8 cm

ARTYSTA nieokreślony

fotografia barwna, papier,
20 x 27,8 cm;
u dołu autografy kosmonautów

ARTYSTA nieokreślony

Zamek św. Anioła w Rzymie, 1. ćwierć XX w.

Olej, płótno;
wym.: 47 x 58 cm;
nie sygn.
W wieloletniej tradycji rodzinnej posiadacza przypisywany St. Kamockiemu, wiązany z podróżą artysty do Włoch w 1911.

ARTYSTA nieokreślony

Pejzaż z kościołem, 2. połowa XIX w.

Olej, płótno;
wym.: 34 x 58 cm;
nie sygn.

ARTYSTA nieokreślony

Kraków. Wesele, XIX/XX w.

fotografia stereoskopowa, 88 × 180 cm; sygnowana na przodzie: Cracovie. Noce de paysans polonais (tytuł także po rosyjsku)

ARTYSTA nieokreślony

Album z fotografiami Carte-de-Visite

77 fotografii kolodionowych na papierze albuminowym, II poł. XiX w., m.in. : J. Mieczkowski, S. Bizański, S. Rodecki.

ARTYSTA nieokreślony

Portret kobiety I poł. XIX w.

ambrotyp w skórzanym etui, 1/15 płyty = 5,4 × 4,3 mm; stan zachowania bardzo dobry

ARTYSTA nieokreślony

Portret kobiety I poł. XIX w.

ambrotyp w skórzanym etui, 1/4 płyty = 108 × 88 mm; stan zachowania bardzo dobry

ARTYSTA nieokreślony

Portret kobiety I poł. XIX w.

ambrotyp w skórzanym etui, 1/15 płyty = 5,4 × 4,3 mm; stan zachowania dobry

ARTYSTA nieokreślony

Bez tytułu, I poł. XIX w.

ferrotypia, 9 × 6 cm; bez etui, portret dziecka

ARTYSTA nieokreślony

Bez tytułu, I poł. XIX w.

dagerotyp, posrebrzana płytka miedziana, 6 × 4,5 cm; bez etui, osoba nieznana, odciśnięte nazwisko Es. Beyer, Varsovie

ARTYSTA nieokreślony

Dzieci z Józefem Piłsudskim

w Belwederze w dniu urodzin Marszałka
fotografia czarno-biała, brom,
papier, 16 x 22 cm

ARTYSTA nieokreślony

Portret Rzymianina

sygn. śr.d.
ołówek, papier
39.2x32.4

ARTYSTA nieokreślony

Cyganka

sygn. p.d.
akwarela, papier
15.5x11 (w świetle passe-partout )

ARTYSTA nieokreślony

Dziewczyna z papierosem

sygn. l.d.
akwarela, papier
16x11.3 (w świetle passe-partout )

ARTYSTA nieokreślony

Sanie z beczkami, ok. poł. XIXw.

olej, deska,
24,5 x 31,5 cm
sygnatura nieczytelna p.d.

ARTYSTA nieokreślony

Chińczyk

olej, tektura,
32 x 14,5 cm;

ARTYSTA nieokreślony

Rzeźba - Dziewczyna z misą

siedząca postać kobieca, w długiej sukni i pelerynce na ramionach, trzymająca oburącz na kolanach głęboką misę;
gips patynowany; wys. 24,5 cm;
Europa Zachodnia, XX w.

ARTYSTA nieokreślony

Żaglowiec

olej, sklejka, 33 x 50 cm;
sygn. p. d.: MH NEXO 1930

ARTYSTA nieokreślony

Portret damy

olej, płótno, 40 x 30 cm;

ARTYSTA nieokreślony

Portret japońskiego wojownika

drzeworyt barwny, papier, 37 x 23 cm

ARTYSTA nieokreślony

Hydroplan, ok. 1937

51 x 69 cm

ARTYSTA nieokreślony

Wielcy astronomowie wg Andrzeja STECHA (1635-1697

z "Prodomus Astronomiae" Jana Heweliusza (1611-1687), opublikowane w Gdańsku, w 1690 r.
miedzioryt, papier,
30 x 34,2 cm (arkusz obcięty z prawej strony, stan zachowania słaby);

ARTYSTA nieokreślony

Pocałunek

drewno, malowane,
59 x 40 x 28 cm;
opisane na podstawie i sygn. inicjałami

ARTYSTA nieokreślony

Portret kobiety (1925)

sygn. nieczytelnie dat. l.g.
olej, tektura
34.5x24

ARTYSTA nieokreślony

Postać kobiety

drewno lipowe, wys. 20,5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Je¼d¼cy w obozowisku cygańskim

sygn. monogramem p.d.
olej, deska
23.5x34.5

ARTYSTA nieokreślony

Scena marynistyczna

akwaforta, papier,
22 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Mangl.... (sygnatura na płycie)

ARTYSTA nieokreślony

Akordeonista

rzeźba ceramiczna,
23,7 x 17,5 x 17,5 cm
sygn. i dat na plecach: `LS/79`
na spodzie opisana: `(...)ZIK(...)TAS`

ARTYSTA nieokreślony

Smok

grafika, papier,
5,4 x 4,6 cm (wymiar odbitki), 15,1 x 12,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. p.d.: ... (nieczytelnie)

ARTYSTA nieokreślony

Scena satyryczna

akwaforta, papier,
11,9 x 15,7 cm (wymiar odbitki),
13 x 18 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p.d.: ADW (monogram wiązany) 21

ARTYSTA nieokreślony

Kobieta i smok

akwaforta, papier,
4,8 x 5,1 cm (wymiar odbitki), 10,4 x 14,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. p.d.: ... (ołówkiem)

ARTYSTA nieokreślony

Scena erotyczna

litografia, papier, 29 x 39 cm; opisana u dołu

ARTYSTA nieokreślony

Biały domek na skraju lasu, 1953

olej, płótno, 73 x 92 cm; sygn. i dat. p.g.: J Sta.../ 53; na odwrocie napisy autorskie ?

ARTYSTA nieokreślony

ARTYSTA nieokreślony

Przystań

akwaforta, 17 x 20,5cm
sygn. ołówkiem p.d. nieczytelnie: Gerhard Alke (?)

ARTYSTA nieokreślony

Walki barykadowe w Paryżu, 1953

ołówek, papier, 20,5 x 14,5 cm
sygn. monogramem p.d.: W.S. / Katowice / 14. XII. 53; górny margines: "Walki barykadowe w Paryżu"

ARTYSTA nieokreślony

Portert dziewczynki

olej, płótno, 47,5 x 40 cm
sygn. monogramem l.d.: W. P.
na odwrocie (dolna listwa blejtramu) fragment drukowanej naklejki firmy z materiałami malarskimi Kutrzeby i Murczyńskiego w Krakowie

ARTYSTA nieokreślony

Apokalipsa (Golum z Pierścieniem)

olej, płótno, 79 x 68,5 cm; wtórny napis na odwrocie: PIOTR RYPSON / APOKALIPSA
Autorstwo nie zostało potwierdzone przez p. Piotra Rypsona.

ARTYSTA nieokreślony

Jesienne drzewo

akwarela, papier, 24,5 x 19 cm;
sygnowany p.d.: nieczytelnie (J.H Lemka?)

ARTYSTA nieokreślony

Pejzaż zimowy z kościołem, 2001

akwarela, gwasz, papier, 44 x 61 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: ..... / 2001

ARTYSTA nieokreślony

Kobieta z dzbanem

pastel, papier, 69 x 98,5 cm (w świetle ramy);
sygn. p.d.: TP

ARTYSTA nieokreślony

Portret uśmiechniętej kobiety

fotografia czarno-biała podkolorowana, papier, 39 x 29,8 cm;
sygn. p. d.: ... (?), napis l.d.: Kraków 1941.

ARTYSTA nieokreślony

Odpoczywający

ceramika na podstawie drewnianej, wys. 13,5 cm

ARTYSTA nieokreślony

Myśliciel

ceramika patynowana na brąz, wys. 16 cm,
sygn.: A.T.

ARTYSTA nieokreślony

Para automobilistów

akwarela, gwasz, papier
15,5 x 12 cm (w świetle oprawy);
napis p.d.: 14/IX 14

ARTYSTA nieokreślony

Tenisistka

Artysta nieokreślony, ok. 1914
akwarela, gwasz, papier
napis z lewej: Alina

ARTYSTA nieokreślony

Zaułek

nie sygnowany
olej, płótno
40.4x40

ARTYSTA nieokreślony

Brzemienna

Artysta polski z kręgu formistów
drewno lipowe; 47,5 x 19,5 x 15,5 cm;
sygn. nieczytelnie na podstawie,
na spodzie podstawy nr: 272

ARTYSTA nieokreślony

Św. Józef z Dzieciątkiem

Artysta nieokreślony, południowoniemiecki, ok. poł. XVIII w.
drewno lipowe, polichromowane (wtórnie),
złocone, oczy Jezusa i św. Józefa inkrustowane, szklane;
wys. całk. 144 cm, postaci: 119 cm;
Niemcy południowe, ok. poł. XVIII w.

ARTYSTA nieokreślony

Para

Artysta nieokreślony włoski, 2 poł. XIX w.
Grupa figuralna - naga kobieta wychodząca z kąpieli i okrywający ją draperią mężczyzna ubrany w tunikę, na okrągłej podstawie;
marmur kararyjski, wys.109 cm;
napis na cokole:
A. De. Cori - Galarie Barnancelli Florence
(ubytki rąk, części nosa kobiety )

ARTYSTA nieokreślony

Kochankowie - lampa

Artysta nieokreślony, pocz. XX w.
Para kochanków wsparta na okrągłym cokole,
w zwieńczeniu kula
alabaster (postacie, kula), marmur (cokół);
wys. całk. 106 cm.

ARTYSTA nieokreślony

W bibliotece

akwaforta barwna, papier, 37,5 x 24,5 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d. - Manuel - Kobler
Poniżej z lewej odręcznie numer odbitki: No 32.

ARTYSTA nieokreślony

Portret mężczyzny, 1817

ołówek, 25 x 21 cm
u dołu po lewej data: "8/12 817 r.

liczba obiektów: 278