1 zł
2 600 000 zł

GUTOWSKI Wiktor I. (1894 - 1971)

O komendancie Józefie Piłsudskim, 1935

Gwasz, akwarela, tusz, ołówek, fotografia; makieta albumu graficznego poświęconego J. Piłsudskiemu przygotowana własnoręcznie przez artystę; 24 plansze w części barwne; wym. (przeciętnie): 410 x 305 mm; oprawa - teka współczesna;

cena wywoławcza: Wykup abonament

4 Pułk piechoty Legionów na Litwie, 1919

teka 15 litografii, ok. 42,5 x 55,5 cm;
każda praca sygnowana i datowana na kamieniu
Dołączona karta z autorską dedykacją wykonaną także w technice litografii: Twórcy 4 pułku, bohaterskiemu Wodzowi II. Dyw. Legionów, Generałowi Roi poświęcam - Autor

Portret Heleny Maciejowskiej

olej, płótno; 70 x 56 cm;
sygn. p. d.: W. Gutowski / 1910, napis l. d. ukośnie: Helena Maciejowska / rok 1923 (ołówkiem), na odwrocie: Portret kobiety; sygn. p. d.: R. Jaskólski 1930 r.

teka 15 litografii,
ok. 42,5 x 55,5 cm;
Dołączona karta z autorską dedykacja wykonana także w technice litografii: Twórcy 4 pułku, bohaterskiemu Wodzowi II. Dyw. Legionów, Generałowi Roi poświęcam - Autor

4 pułk piechoty Legionów na Litwie 1919

(teka 15 litografii, dedykowana gen. B. Roi, Wilejka, 1919)
sygn. dat. na kamień p.l.d.
litografia, tinta
ok. 42.5x55.5

Portret Pana A.

olej, tektura, 100 x 70 cm;
sygn. l. g.: W.Gutowski / 1912;
na odwrocie fragment nalepki: z nazwiskiem autora i tytułem obrazu

Portret Heleny Maciejowskiej

olej, płótno
70 x 56 cm,
sygn. p. d.: W. Gutowski / 1910
Napis l. d. ukośnie: Helena Maciejowska / rok 1923 (ołówkiem), na odwrocie: Portret kobiety; sygn. p. d.: R. Jaskólski 1930 r.

Portret Pana A.

olej, tektura, 100 x 70 cm;

Pejzaż zimowy, 1929 r.

olej/płótno, 71 x 94 cm
sygnowany i datowany p. d.: `WGutowski | Listopad 1929`

liczba obiektów: 9