1 zł
2 600 000 zł

SADELER Johannes I (1550 - 1600)

Święta Rodzina z Janem Chrzcicielem, 1581

Miedzioryt wg rys. Bartholemeusa Sprangera (1546-1611) obcięty wewnątrz linii odcisku płyty, wym. pl.: 240 x 178 mm; w p.d.r. kompozycji napis: B. Sprangers Inu: ISadl: fec. et ex./cu. gratia et priuil: Sac: Caes. M., w środku ryciny zgięcie na całej szerokości, poniżej ślad starego rozdarcia podklejony starym papierem przez dawnego introligatora, drobne uszkodzenia dwóch rogów ryciny, na odwrocie naklejka z nazwiskiem rytownika, napis z epoki starym atramentem: Bart Spranger Tedesco, bardzo ładna odbitka.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Personifikacja Azji, 1581

Miedzioryt;
wym.: 185 x 232 mm (plansza 198 x 248 mm);
sygn. pł. l.d.: Joann: Sadler. Sculpsit; et excud: cum privilegio; Sac. Caes. M. 1581; grafika z serii "Kontynenty", wg kompozycji Dircka Barentsza St. (1534-1592); stan dobry; do grafiki dołączona obszerna ekspertyza: pieczęć kolekcjonerska z monogramem ME.

według rysunku Jana van der Straeta (1523 - 1605)
miedzioryt, 19,5 x 28 cm (odcisk płyty);
u góry cytat z Biblii: "O mors, bonum est iudicium tuum homini indigenti, et qui minoratur viribus, defecto aetate (Eccl. XLI); u dołu po środku napis: " Pauperibus mors grata venit, redimita corona / Florifera, et luctus ultima risus habet" ; l.d.: "Joann: Stradan Academic Florentinus Figurauit"; p.d.: "Joann: Sadeler Sculpsit Venetijs"

liczba obiektów: 3