ROGALSKI Gustaw jr (1887 Tarnopol - 1939 Kraków-Przegorzały)
Karykatura marszałka Józefa Piłsudskiego, 1927
odbitka offsetowa, karton; 34,6 x 27 cm;
sygn. p. g. "Rys. Gustaw Rogalski / 927".
cena wywoławcza: Wykup abonament
tusz, akwarela, papier, 28,5 × 20,5 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: GUSTAW ROGALSKI/927
oraz opisany l.d.: „a Kaśka na tronie!/w złocistej koronie!
Marszałek Piłsudski i prezydent Wojciechowski
tusz, akwarela, papier, 27,5 x 14,3 cm w św. passe-partout
sygn. l. d.: GUSTAW ROGALSKI
Gwasz, piórko, papier; wym. w świetle pp: 30 x 44 cm; sygn. l.d.: Stan. Rogalski / 1938 Kraków.
tusz, akwarela, papier, 27,5 x 14,3 cm w świetle passe-partout;
sygn. l. d.: GUSTAW ROGALSKI
tusz, akwarela, papier, 27,8 x 18 cm w świetle passe-partout;
sygn. i dat. l. d.: GUSTAW ROGALSKI/1930
Karykatura Józefa Piłsudskiego, 1927
autolitografia, papier; 36 x 26,6 cm;
sygn. na kamieniu p. d.: Gustaw Rogalski/ 1927
piórko, tusz, akwarela, papier; 44,5 x 58 cm;
sygn. l. d.: "wiec" / rys. Gustaw Rogalski / 1931;
na odwrocie autorski opis kompozycji
tusz, akwarela, papier; 29,2 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gust Rogalski 1930
tusz, akwarela, papier; 29,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Gustaw Rogalski 1935
sygn. p. d.: Gust Rogalski 1935
tusz, akwarela, papier; 29,2 x 20,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dedykacja p. d.: Rogalski 1935
litografia, papier; 32 x 24 cm;
sygn. p. g.: Rys. Gustaw Rogalski/ 927
akwarela, tusz/papier, 25 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `GUSTAW ROGALSKI | 927`
akwarela, tusz/papier, 28 x 41,5 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: `"W NIEZNANE" | Rys. Gustaw Rogalski | 1938`
Karykatura Piłsudskiego, 1927 r.
litografia kolorowana akwarelą/papier,
37,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.g.: `Gustaw Rogalski | 927`
litografia, papier; ok. 33 x 26 cm (w świetle oprawy);
Zbiór 10 prac w tece z okładką.
tusz, akwarela, tektura; 25 x 33,7 cm;
sygn. p. d.: Gus Rogalski / 1936; napis l. d.: Na pomoc Mussoliniemu
KS Cracovia w karykaturze trójbarwnej 1906-1936, 1937
Teka barwnych autolitografii offsetowych;
wym.: 482 x 333 mm;
12 plansz sygn. i numerowanych na pł. Dołączona karta tytułowa i opis; zachowana oryginalna okładka; egz. po konserwacji. Dwie dedykacje autora dla Wacława i Aleksandra Lipińskich; wyd. Zakład Graficzny Fr. Zieliński i Ska w Krakowie, VI 1937.
Proces Gorgonowej - karykatura, 1933
litografia, papier,
34,3 x 26,5 cm (w świetle oprawy); sygn. i opisany na passe-partout:
Autolitografia z procesu R. Gorgonowej Gustaw Rogalski / 1933
KARYKATURY Z TEKI ALBUM KARYKATUR MARSZAŁKA
JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO NA PAMIĄTKĘ X-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ, 1914-1928
Litografia offsetowa; 35,5 x 27 cm
Sygnowany p.d.: A: Gustaw Rogalski | 926; B: rys. GUSTAW ROGALSKI | 1927
B) JÓZEF PIŁSUDSKI, 1927
Litografia offsetowa;
35,5 x 27 cm
A) JÓZEF PIŁSUDSKI I STANISŁAW WOJCIECHOWSKI, 1926
sygn. dat. na kamień p.d.
litografia offsetowa
33.5x24, 28x26
Akwarela, tusz, papier;
wymiary ok. 34,5 x 27,5 cm
Sygnowane p.d.
Cena każdej karykatury: 500 zł
Gwasz, papier;
41,5 x 32 cm w świetle oprawy
Sygnowany p.d.: Gustaw | Rogalski | 1934
KARYKATURA MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO, 1927
odbitka offsetowa,
34,6 x 27 cm,
sygnowana p.g. "Rys. Gustaw Rogalski / 927"
Album karykatur Marszałka J.Piłsudskiego
na pamiątkę X-lecia niepodległośći Rz. Posp. Polskiej 1914 - 1928
10 plansz, offset barwny, ok. 41,5 x 31,5 cm;
(dodatkowo 9 plansz nb ze słowem wstępnymoraz reklamami);
Kraków zakł. graf. Leopolda Nowaka, druk. Gronusia i Orłowskiego