1 zł
2 600 000 zł

DZIERZENCKI Eugeniusz (1905 Warszawa - 1990 Sopot)

Przystań rybacka w Sopocie, lata 60. XX w.

olej/płótno, 56,7 x 67,9 cm
sygnowany l.d.: 'E. Dzierzencki'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Na przystani w Sopocie

olej/płótno, 54,5 x 92,5 cm
sygnowany p.d.: 'E. Dzierzencki'

Orłowo, ok. 1970 r.

olej/tektura, 29,5 x 38 cm (w świetle passe-partout)

Sztormowa fala, ok. 1976 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 21 x 16 cm (w świetle passe-partout)

Kutry pod żaglami, ok. 1976 r.

olej/tektura, 15 x 19 cm (w świetle passe-partout)

Suszenie sieci, ok. 1976 r.

olej/tektura, 20 x 15 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr.d.: 'E. Dzierzencki'

Przed połowem, ok. 1976 r.

olej/tektura, 16 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Po połowie, ok. 1976 r.

olej/tektura, 16 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)

Pejzaż Kaszubski, lata 50. - 60. XX w.

olej/płótno, 52 x 63,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Sopocie

Chata nad morzem, ok. 1976 r.

olej/tektura, 16,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)

Kuter, ok. 1976 r.

Pejzaż, ok. 1970 r.

olej/płótno, 26 x 35,5 cm

Łodzie

olej, tektura, 18 × 22 cm
sygn. p. d.: E.Dzierzencki

Taras na Capri

olej/sklejka, 34,5 x 43 cm

Pejzaz z wiatrakiem, 1959 r.

olej, płótno, 38 x 48 cm w świetle oprawy,
sygn. l. d.: E.Dzierzencki na odwrocie nalepka autorska z opisem pracy

Łódź rybacka

olej, tektura, 17 x 22,5 cm,
sygn. l.d.: E. Dzierzencki

Łodzie rybackie na brzegu

olej, tektura, 23,5 x 33 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: E.Dzierzencki

Powrót z połowu

olej/tektura, 13,5 x 17 cm
sygnowany l.d.: 'Dzierzencki'
na odwrociu papierowa nalepka Desy (Dzieła Sztuki i Antyki)

Na plaży

olej, płótno, 60 × 90 cm
sygn. l. d.: E.Dzierzencki

Pejzaż z Warny

olej, płótno, 60 x 50 cm,
sygn. p. d.: E. Dzierzencki;
na odwrocie nalepka z opisem pracy

Wzburzone morze

olej, tektura, 25,5 × 33 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: E.Dzierzencki

Kuter rybacki

olej, tektura, 23 x 32,5 cm,
sygn. p.d.: E Dzierzencki

Port

olej/sklejka, 16,5 x 24 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'EDzierzencki'

Łódź na morzu

olej/tektura, 17,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)

Łodzie na brzegu

olej/sklejka, 34,5 x 50 cm

Łodzie rybackie przy brzegu (1976)

sygn. dat. l.d.
olej, płótno
31x57 cm

W zatoce, 1958 r.

olej, płyta, 35 x 50 cm
sygn. l. d.: E. Dzierzencki
na odwrocie nalepka BWA z Wystawy 1-majowej z 1959 r.

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Kuter na morzu

olej, płótno, 48,5 × 68 cm
sygn. l. d.: E.Dzierzencki
na odwrocie opisany: Eugeniusz Dzierzencki/ kuter na morzu

Łodzie na brzegu, 1977 r.

olej, płótno, 50 x 60 cm, sygn. i dat. l.d.: E.Dzierzencki / 1977

Pejzaż nadmorski, 1976 r.

olej, płótno, 48 x 68 cm, sygn. i dat. l.d.: E.Dzierzencki / 1976, na odwrocie l.g. słabo czyt. napis Eugeniusz Dzierzencki / Pejzaz nadmorski

Widok na Długie Pobrzeże

olej, tektura, 34,5 x 25 cm
sygn. l. d.: E. Dzierzencki

Łódki na plaży

olej, tektura, 22 x 18 cm
sygn. p. d.: E. Dzierzencki

Sopot. Ul. Kościuszki 68,ok. 1950 r.

olej, płyta, 49 × 34 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: E. Dzierzencki
na odwrocie autorska nalepka

W zatoce, 1958 r.

olej, płyta, 35 x 50 cm
sygn. l. d.: E. Dzierzencki

Pejzaż włoski

olej, tektura, 12,5 x 17 cm w św. passe-partout
sygn. p. d.: E. Dzierzencki

Kuter rybacki na morzu

olej, papier, wym. 24 x 32,3 w świetle passe-partout ,
sygn. p.d.: E.Dzierzencki

Przy brzegu

olej, płótno, 48 × 68 cm
sygn. p.d.: E. Dzierzencki

Na morzu

olej, płyta, 33 × 48 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: E. Dzierzencki

Łodzie na morzu

olej, płótno, 67,5 × 100 cm
sygn. l. d.: E. Dzierzencki

Nad brzegiem Bałtyku

olej/płótno, 80 x 115 cm
na odwrociu naklejka: 'Niezależne Stowarzyszenie Artystów Plastyków'

DWIE ŁODZIE RYBACKIE NA BRZEGU MORZA

Olej, tektura, 23,5 x 31,5 cm
Sygnowany l.d.: E Dzierzencki

Pejzaż morski

olej, płótno; sygn. l. d. E.Dzierzencki, 56,5 x 76,5 w świetle ramy

Ulica Kościuszki 65 w Sopocie

olej, płyta, 40 × 32,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: E. Dzierzencki
na odwrocie autorska nalepka

Ulica Żeromskiego 4 w Sopocie, lata 1960-62

olej, płyta, 43 × 33 cm
sygn. p. d.: EDzierzencki
na odwrocie autorska nalepka

Przy brzegu

olej, płyta, 24,5 × 35 cm
sygn. l. d.: E.Dzierzencki

Łodzie na plaży

olej, płyta, 25 × 35 cm
sygn. p. d.: E.Dzierzencki

Sopot , Gazownia na ul. Bitwy pod Płowcami

olej, płyta, 32 × 39 cm
sygn. p. d.: E. Dzierzencki

Łódka na fali

olej, płótno, 50 x 70 cm
sygn. p. d.: E. Dzierzencki

Zima

olej, płótno, 25,5 x 35 cm
sygn. p. d.: E.Dzierzencki

Pejzaż z wiatrakiem, 1959 r.

olej, płótno, 40 x 50 cm
sygn. l. d.: E. Dzierzencki

Chata rybacka

olej, tektura, 34 x 50 cm
sygn. l. d.: E. Dzierzencki

Jacht w zatoczce, 1947

olej, płótno,
sygn. i dat. p. d.: E. Dzierzencki 1947

Jastarnia, 1960 r.

olej, płyta, 41,5 × 32 cm
sygn. l. d.: E. Dzierzencki
na odwrocie autorska nalepka z tytułem

Łódki na morzu

olej, płótno, 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: E Dzierzencki

Żaglówka na morzu

olej, sklejka, 22 × 17 cm
sygn. l. d.: E Dzierzencki

Klif

sygn. l.d.
olej, tektura
17x21 cm

Gdańsk - nad Motławą

sygn. p.d.
olej, tektura
35.2x43.7 cm

Hel - żaglowce na morzu, 1936 r.

olej, płótno, 65 × 93 cm
sygn. i dat. p. d.: E.Dzierzencki Hel/1936
Unikatowy obraz z przedwojennej twórczości malarza.

Estymacja: 8 000 - 9 000 zł

Żaglówka w zatoce

olej, płótno, 11,8 × 14,8 cm
sygn. p. d.: E. Dzierzencki

Estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Capri

olej, tektura,
12,3 × 17 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: E. Dzierzencki

Estymacja: 2 500 - 3 000 zł

ŁÓDŹ RYBACKA NA BRZEGU MORZA

Olej, sklejka, 17 x 22 cm
Sygnowany l.d.: E Dzierzencki

Pejzaż nadmorski, 1958 r.

olej, tektura, 15 × 18 cm
sygn. p. d.: E.Dzierzencki
na odwrocie autorska nalepka z tytułem pracy i datą powstania pracy

2 000 - 2 500 zł

Gdynia - Orłowo

olej, płyta, 50 × 35 cm
sygn. p. d.: E. Dzierzencki
na odwrocie nalepka autorska (maszynopis z adresem pracowni artysty) oraz nalepka z wystawy monograficznej artysty w 1992 roku w Galerii Triada w Sopocie

4 500 - 5 500 zł

Jastarnia, 1960 r.

olej, płyta, 42 × 32 cm
sygn. l. d.: Dzierzencki
na odwrocie nalepka autorska (maszynopis z adresem pracowni artysty) oraz nalepka z wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych z tytułem pracy oraz czasem powstania

3 500 - 4 500 zł

Na plaży

olej, płyta, 60 × 80 cm
sygn. p. d.: E Dzierzencki

4 500 - 5 500 zł

Pejzaż z chatami, 1978 r.

olej, płótno,
60 × 80 cm
sygn. i dat l.d.: E.Dzierzencki 1978

Estymacja:3 800 - 4 800 zł

Rybacy dobijają do lądu, 1956

olej, płótno; 60 x 80 cm;
sygn. l. d.: E. Dzierzencki
Na odwrocie nalepka z Galerii w Sopocie (ul. Kościuszki 66) z informacjami o obrazie z tytułem pracy, techniką oraz datą: 1956

Baza na łowisku, ok. 1955 r.

olej, płótno, 48 × 100 cm
sygn. l. d.: E. Dzierzencki
na krośnie napis: "Baza ma łowisku" oraz "Kochanemu Niuniowi/w Dniu Imienin/od Jacka/Sopot 3.12.1955

Estymacja: 6000 - 8000 zł

KUTRY NA PLAŻY

Olej, tektura; 33 x 47 cm
Sygnowany p.d.: S.Dzierzencki

KUTER NA MORZU, 1975

Olej, płótno; 34 x 50 cm
Sygnowany l.d.: E Dzierzencki | 1975
Na odwrocie tuszem: Eugeniusz Dzierzencki | Kuter na morzu | 50 x 34

KUTER NA MORZU

Olej, płótno;
34 x 50 cm
Na odwrociu tuszem: Eugeniusz Dzierzencki | Kuter na morzu | 50 x 34

SUSZENIE ŻAGLI, 1958

Olej, tektura; 19 x 24 cm
Sygnowany p.d.: E. Dzierzencki
Na odwrocie nalepka autorska wypełniona czarnym atramentem.

PEJZAŻ Z KONSTANCJI, 1959

Olej, płótno;
35 x 43,5 cm

Capri

sygn. p.d.
olej, sklejka
25x35

Port

sygn. l.d.
olej, płótno
17.5x23.5

W porcie

Olej, płótno,
47 x 52 cm,
sygn. l.d.: E. Dzierzencki.
Naklejka autorska z datą 1975

Kuter na morzu

sygn. l.d. olej, płótno 49x68.5

PRZY BRZEGU

Olej, płótno
48 x 68 cm
Sygnowany l.d.: E Dzierzencki

ŁODZIE PRZY BRZEGU

Olej, płyta
35 x 50 cm
Sygnowany l.d.: E Dzierzencki
Na odwrocie nalepka autorska

Brzeg morski

olej, płótno
50 x 70 cm
sygn. l.d.: E. Dzierzencki

Łodzie przy brzegu

olej, płyta,
35 x 50 cm;
sygn. l.d.: E Dzierzencki;
na odwrocie nalepka autorska

Przy brzegu

olej, płótno,
48 x 68 cm;
sygn. l. d.: E Dzierzencki

Łodzie

olej, płótno,
59,5 x 80 cm;
sygn. p. d.: E Dzierzencki / 1981.
Na odwrocie nalepka autorska

Capri, ok. 1966

Akwarela, tektura,
27 x 38 cm,
sygn. p. d.: E. Dzierzencki / Capri.
Na odwrocie dwie okrągłe pieczęcie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach i napisane atramentem numery: kl. III - 662/I/455/66.

Meczet w Warnie

olej, płótno,
31 x 25cm
sygn. l.d.: E. Dzierzencki / Varna
na odwrocie naklejka autorska, drukowana, wypełniona atramentem: art. malarz E. Dzierzencki / Sopot, ul. Kościuszki 66 tel. Nr 524-26 / Tytuł: Meczet w Varnie / technika olejny / rozmiar 25 x 31cm.

"Rybak przy łodzi"

olej na tekturze, 13,5 x 16,5 cm
sygnowany p.d.: "E. Dzierzencki"

liczba obiektów: 86