1 zł
2 600 000 zł

BOYDELL John (1719-1804)

List of subscribers names. Preface

A List of the Prints contained in the First Volume. A Description of the several Pictures from which the Prints in this Work have been engraved and also Some Account of the Lives of the Painters by Benjamin Ralph. A List of the Prints contained in the Fifth Volume. A List of the Prints contained in the Sixth Volume [Lista nazwisk subskrybentów. Przedmowa. Lista sztychów zawartych w pierwszym tomie. Opis szeregu obrazów, z których zostały sporządzone sztychy wchodzące w skład tego tomu i opis życia malarzy autorstwa Beniamina Ralpha. Lista sztychów zawartych w V i VI tomie]
Druk na grubym, czerpanym papierze; 2 karty, s. 38 (19 lu¼nych kart), 2 karty, wym.: od 520 x 408 mm, do 600 x 440 mm; część kart z zakurzonymi marginesami; niewielkie rozdarcia marginesów kilku kart, poza tym stan dobry. Tekst w języku angielskim i francuskim. W przedmowie autor pisze o wydawnictwie podkreślając, że wszystkie sztychy zostały wyrytowane w Anglii. Lista sztychów zawiera tytuły i autorów łącznie 53 sztychów. W katalogu są trzy ryciny pochodzące z I tomu: Malarstwo i rysunek, Silny wiatr i Ofiara dla Pana. U dołu listy podano informację, że rysunki do pierwszego tomu wykonali: John Mortimer, Richard Earlom, Edward Edwards i John Gresse`a. Lista subskrybentów to ciekawy dokument pokazujący, kto w XVIII w. subskrybował albumy z rycinami. Król dwa egzemplarze, książęta Walii, Orański i Anhalt-Dessau po jednym. Subskrybent z największą liczbą egzemplarzy to paryski rytownik, wydawca i sprzedawca sztychów Basan (24 egzemplarze), inni antykwariusze i wydawcy panowie Chereau i Rosselin z Paryża i pan Fouquet z Amsterdamu po 6 egzemplarzy. Na odwrocie karty subskrybentów znajduje się piękna drzeworytnicza winietka.

cena wywoławcza: Wykup abonament

BOYDELL John (1719-1804)

Widok Chelsea (A View of Chelsea Water Works)

miedzioryt podmalowany , papier,
26 x 42,5 cm (odcisk płyty).
sygn. pod obrazem: J. Boydell & SCULP.
Opisany u dołu: "Published according to Act of Parliament by J. Boydell Engraver at the Unicorn the corner of Quinn street Cheapside London 1752. Price 1 s."

liczba obiektów: 2