POLCH Bogusław (1941 Warszawa - 2020)
technika mieszana/papier, 21 x 23 cm
na odwrociu opisany: 'Jan Tenner "Mimo, der Rächer" '
cena wywoławcza: Wykup abonament
Bogowie z kosmosu - Planeta pod kontrolą, okładka komiksowa, 1978 r.
gwasz, tusz/papier, 32 x 30 cm (arkusz)
na odwrociu nalepka z opisem: 'PLANETA POD KONTROLĄ ALB. 7', pieczątką artysty i sygnaturą: 'B. POLCH '87'
technika mieszana/papier, 32,5 x 23 cm
opisany na odwrociu: 'Alternatywny projekt okładki komiksu z serii | Kot Żbik "Salto Smierci" r 1972.', sygnowany i datowany: '08/07/2014'
Tomek Grot ( Jan Tener) - plansza komiksowa nr 53, 1989 r.
tusz/papier, 31,5 x 22 cm
na odwrociu pieczęć artysty
Szkic do okładki komiksu Kapitan Żbik, cz. XVII, Złoty Mauritius, lata 70. XX w.
akwarela, tusz/papier, 30 x 21 cm
Wiedźmin. Droga bez powrotu, 1993 r.
plansze komiksowe z części I
tusz, korektor, papier, 30 x 20,5 cm, na odwrocie odręczny napis: "DROGA BEZ POWROTU"
Tomek Grot. Zdobycz, 1985 r. (kolor z 1989 r.)
plansze komiksowe
tusz, papier, 31 x 22 cm, na odwrocie pieczęć autorska oraz ekolina, blaudruk, papier, 28 x 21,5 cm
Komiks pierwotnie powstał dla wydawcy niemieckiego w wersji czarno-białej. Wersja w kolorze (dla polskiego pisma Juppi) powstała kilka lat później. Stąd rozbieżność w datowaniu rysunku w tuszu i blaudruku.
komiks drukowany w magazynie Juppi nr 2/1990; komplet plansz str. 31
tusz, papier, 31 x 22 cm, na odwrociu odręczny napis: TGNT str. 57 / BPOLCH`14 / autorska pieczęć; akwarela, blaudruk, papier, 26,5 x 22 cm, folia drukarska
komiks drukowany w magazynie Juppi nr 2/1990; komplet plansz str.30
tusz, papier, 31 x 22 cm, na odwrociu odręczny napis: TGNT str.51, BPOLCH`14 oraz autorska pieczęć; akwarela, blaudruk, papier, 28,5 x 21,5 cm, folia drukarska
Wiedźmin, Granica możliwości, 1994 r.
projekt do okładki komiksu
akwarela, ołówek/papier, 29,5 x 21 cm
na odwrocie przedruk jednej z plansz komiksowych z Wiedźmina
Kapitan Żbik, Wąż z rubinowym oczkiem, 1972 r.
szkicownik do komiksu
ołówek/papier, 15 x 11 cm
Scenariusz: Władysław Krupka
plansza rozdziałowa
tusz/papier, 31 x 22 cm
na odwrociu fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka autorska.
Wiedźmin, Coś więcej, 1993-95 r.
ilustracja do książki, s. 43
tusz/papier, 30 x 21 cm
opisany na odwrociu: `COŚ WIĘCEJ" | "Przyniosłaś kwiaty... str. 43`
Scenariusz: Maciej Parowski
Faunky Koval - Wbrew sobie, 1992 r.
szkic ołówkowy do okładki komiksu
ołówek/papier, 30 x 21 cm
Estymacja: 7 000 - 10 000 zł
Kapitan Żbik, Diadem Tamary, lata 70. XX w.
plansza do komiksu rysowanego w oryginale przez Grzegorza Rosińskiego
akwarela, tusz/papier, 29,5 x 21 cm
Plansza powstała w redakcji Sportu i Turystyki jako plansza kwalifikująca do współpracy autora z wydawnictwem.
Estymacja: 4 000 - 7 000 zł
Kapitan Żbik, część XXIV - Wąż z rubinowym oczkiem, 1972 r.
szkic do okładki komiksu
akwarela, tusz/papier, 23,5 x 16,5 cm
scenariusz: Władysław Krupka
Estymacja: 4 000 - 7 000 zł
Tomek Grot (Jan Tener), 1990 r.
projekt do plakatu promującego komiks
tusz/papier, 36,5 x 60 cm
Estymacja: 7 000 - 11 000 zł
Tomek Grot (Jan Tener), 1989 r.
plansza rozdziałowa
tusz/papier, 31 x 22 cm
Estymacja: 3 500 - 6 000 zł
plansza komisowa nr 12
tusz/papier, 29 x 22 cm
scenariusz: Tadeusz Olszański
Estymacja: 3 500 - 6 000 zł
Pilot Śmigłowca, cz. VI, Walka z żywiołem, 1978 r.
okładka komiksu
gwasz, tusz/papier, 33,6 x 24,7 cm
scenariusz: Witold Jarkowski
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
Wiedźmin, część I - Droga bez powrotu, 1993 r.
okładka komiksowa
farba akrylowa/papier, 34 x 24,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: monogram artysty |93`
na odwrociu odręcznym pismem tytuł: `WIEDŹMIN - DROGA BEZ POWROTU`, poniżej podpis artysty: `B Polch | 93` oraz pieczątka artysty.
Estymacja 9 000 - 20 000 zł
Bogowie z gwiazd, część I - Lądowanie w Andach, 1977 r.
plansza komiksowa nr 2A i 2B, s. 2
tusz/papier, 57 x 44 cm
Estymacja 18 000 - 30 000 zł
plansza komiksowa, s. 1
tusz/papier, 57 x 44 cm
sygnowany wewnątrz przedstawienie: `B. Polch | 77`
Estymacja 18 000 - 30 000 zł
Bogowie z gwiazd, odcinek 3 - Bunt olbrzymów, 1977 r.
okładka komiksowa
farba akrylowa/tektura, 25 x 21,7 cm
na odwrociu papierowa naklejka na niej odręcznie napisany tytuł: "BUNT OLBRZYMÓW" od.nr.3`, poniżej podpis autora: `B.Polch` oraz pieczęć artysty.
Estymacja 10 000 - 24 000 zł
Funky Koval, część I - Bez oddechu, 1982 r.
plansza komiksowa, s. 24
tusz/papier, 47,8 x 35,5 cm
na odwrociu tytuł: "FUNKY KOVAL" Vol.1 "BEZ ODDECHU" `84` | poniżej sygn. `POLCH`
Estymacja 22 000 - 30 000 zł
Funky Koval, część II - Sam przeciw wszystkim, 1985 r.
plansza komiksowa, s. 32
tusz/papier, 50,6 x 36,3 cm
sygnowany i datowany u dołu.: `Parowski, Rodek & Polch `85`
na odwrociu tytuł: "FUNKY KOVAL" Vol.2 "SAM PRZECIW WSZYSTKIM" `85` | poniżej sygn. `POLCH`
Estymacja 22 000 - 30 000 zł
Funky Koval - Wbrew sobie, 1992 r.
okładka komiksowa
farba akrylowa/papier, 35,5 x 26 cm
p.d.: monogram artysty
na odwrociu papierowa naklejka na niej odręcznie napisany tytuł: `FUNKY KOVAL "WBREW SOBIE", poniżej podpis autora: `B.Polch | 92` oraz pieczęć artysty
Estymacja 15 000 - 30 000 zł
Kapitan Żbik, część XXIII - Nocna wizyta, około 1972 r.
szkic do okładki komiksu
Scenariusz: Władysław Krupka
Estymacja 4 500 - 9 000 zł