1 zł
2 600 000 zł

PĘKACZ Marek (ur. 1985, Barlinek)

Arcanum, 2017

olej, płótno, 100 x 150 cm,
sygn. na odwrocie

* droite de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pięć spojrzeń, 2018 r.

akryl/płótno, 125 x 60 cm
sygnowany i datowany w świetle UV: 'Marek Pękacz | 2018'

Regnum, 2018 r.

olej/płótno, 55 x 109 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: '2018 Marek Pękacz'

Aspheric City, 2016/2017

olej, płótno, medium UV, 73 x 127 cm, oprawiony w ramę,
sygn. na odwrocie

Arcanum, 2017

olej, płótno, 100 x 150 cm,
sygn. na odwrocie

Boss

Olej, płótno, płyta, wykończenie żywicą epoksydową, 48,5 x 87 cm,
sygn. p.d.: Marek Pękacz 2018.

Pravias Jewellery (Biżuteria Prawii), 2017

olej, medium UV, płótno, 70 x 110 cm (w oprawie 73 x 113 cm),
sygn. na odwrocie

Mustang i BMW, diptyk, 2017 r.

olej/płótno, 70 x 100 (wymiary Mustanga) i 60 x 130 cm (BMW)
sygnowany: 'Marek Pękacz'

Psycho city (metaobraz), 2016 r.

olej, medium UV/płótno, 85 x 200 cm
do pracy dołączony jest autorski katalog "Psychotic City"

Ducati Diavel, 2014-15 r.

olej, farba UV/płótno, 83 x 132 cm
sygnowany, datowany i opisany l.g.: `Marek Pękacz 2014 | DUCATI DIAVEL, WROCŁAW, GRUDZIEŃ`

Ontological Engine, 2015 r.

olej, medium UV/płótno, 87 x 140 cm
sygnowany p.g.: `Marek Pękacz 2015`

Cobra Shelby - Planc constant, 2014 r.

olej/płótno, 82 x 131 cm
sygnowany l.g.: `Marek Pękacz 2015`

Porsche 356 cabriolet, 2014 r.

olej/płótno, 83 x 133 cm
sygnowany l.g.: `Marek Pękacz`

1957 CHEVROLET BEL AIR CONVERTIBLE, 2014

farby olejne na płótnie, boki zamalowane na czerwono, 80x138 cm
sygnowany z przodu w lewym górnym rogu: Marek Pękacz, wrocław 2014 I opisany na odwrocie 1957 CHEVROLET BEL AIR CONVERTIBLE

BMW - R7 Canes Venatici, 2014

olej na płótnie na płycie MDF 10 mm
80x150 cm
Sygnowany z przodu, lewy górny róg i opisany na odwrocie: BMW R7 powstało w 1934 roku w celu zaprezentowania możliwości technicznych fabryki i urzeczywistnienia wizji jej inżynierów, lecz nie do masowej produkcji. Podobnie jak ten obraz, który powstał w celu zaprezentowania moich możliwości technicznych. W obraz wpleciony jest gwiazdozbiór psów gończych (łac. Canes Venatici). Malowanie tak pięknie zaprojektowanego pojazdu, to sama przyjemność, a jego oglądanie, to obcowanie z czystą formą i wyrafinowanym ekscentryzmem.

1934 Duesenberg LaGrande Convertible Coupe, 2014

olej na płótnie na płycie o grubości 2 cm
70x124 cm
Sygnowany z przodu, lewy górny róg i opisany na odwrocie: "1934 Duesenberg LaGrande Convertible Coupe" - silnik ośmiocylindrowy, dwa wałki rozrządu w głowicy, cztery zawory na cylinder, trzy-biegowa manualna skrzynia biegów, hamulce hydrauliczne- ale przede wszystkim, secesyjna linia nadwozia, i dobre proporcje. Jako kolory wybrałem dwa przeciwstawne, ultramarynę i róż pompejański. Kadr jest mocno przeciągnięty, linia złotego podziału nie przebiega przez charakterystyczne mocne punkty, ale tak jak w pejzażu, dzieli obraz na dwie części w złotych proporcjach, przez to mózg automatycznie poszukuje głębi perspektywy pejzażu. Dostaje jednak tylko pierwszy plan, stąd drganie obrazu i ruch który nieświadomie odczuwamy patrząc na ten obraz. Jest to pierwszy obraz tego typu, więc można znaleźć na nim punkty ułożone w konfiguracji: gwiazda polarna - mała i wielka niedźwiedzica.

Motocykl BMW r-7, 2014

olej, płótno, płyta MDF, 87,5 x 66,5 cm,
sygn. l.d.: Pękacz M. 2014 Wrocław oraz opisany na odwrocie

Motocykl BMW R7, 2014

olej na płótnie na płycie 10 mm, 76,5x87x5 cm,
Sygnowany z przodu, lewy dolny róg i opisany na odwrocie: " Tematem obrazu jest prototypowy motocykl BMW R7 zaprojektowany przez Alfreda Böninga, w połowie lat trzydziestych. Kadr jest oparty o siatkę złotego podziału, na obrazie można znaleźć wiele ukrytych treści, m.in. kilka nazwisk, punkty światła układające się w gwiazdozbiór Castor i Pollux, złoty trójkąt sferyczny oraz mój podpis-symbol, czyli krzyż grecki z czterema kropkami."

Hiperrealizm/lokomotywa, 2014

olej na płótnie na sklejce, 48x80,5 cm
sygnowany z przodu prawy dolny róg i opisany na odwrocie "Oś pionowa komina, leży na siatce złotego podziału kadru. W mechaniźmie lokomotywy można znaleźć min. śruby ułożone w układzie -gwiazda polarna- mała i wielka niedźwiedzica, a także na jednym z elementów dwa stykające się trójkąty, charakterystyczne, wynikające z ciągu Fibonacciego, przez Pitagorejczyków zwane Castor i Polux. Oprócz tego napis KUDURO, odwołujący się do gatunku muzycznego z Angoli, a także mój podpis-symbol, krzyż z czterema kropkami."

liczba obiektów: 19