PODULKA Andrzej (ur. 1951)
tusz, piórko, papier, 21, 5 x 31 cm, w ramie 30 x 40
cena wywoławcza: Wykup abonament
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
olej/płyta, 92 x 61 cm
oprawiony, sygnowany l.d: 'PODULKA | 2018' sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'AKT Z CZERWONYM JABŁKIEM | Podulka | 2018' autorska pieczęć na odwrociu
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Kobieta ze skrzypcami , 1991 r.
olej/płyta pilśniowa, 80 x 85,5 cm
opisany i datowany na odwrociu: 'Podulka | 1991', poniżej pieczęć autorska
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Fanaberie - ilustracja satyryczna do czasopisma Sztandar Młodych, 1980 r.
tusz/papier, 19 x 26 cm
sygnowany l.g.: 'Podulka'
u dołu pieczęć czasopisma "SZTANDAR MŁODYCH"
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Salon - ilustracja satyryczna do czasopisma Sztandar Młodych, lata 80. XX w.
tusz/papier, 26 x 19 cm
sygnowany p.d.: 'Podulka'
na odwrociu opisany: 'STR. 124 | 1:1' oraz pieczęć artysty
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Mówca, ilustracja polityczno-satyryczna do czasopisma Radar, lata 80. XX w.
tusz/papier, 22 x 28,5 cm
sygnowany p.g.: 'Podulka'
na odwrociu pieczęć artysty oraz czasopisma 'RADAR nr 5 na 25 | POLSKA'
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Wysokie napięcie, ilustracja satyryczno-polityczna do czasopisma Polityka
tusz/papier, 22 x 31,5 cm
sygnowany l.d.: 'Podulka'
na odwrociu opisany: 'PUBLIKACJA 1981 POLITYKA' oraz pieczęć artysty
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Czesław Miłosz Dzieła, ilustracja do czasopisma Szpilki, 1980 r.
tusz/papier, 31,5 x 22,5 cm
sygnowany p.d.: 'Podulka'
na odwrociu opisany: 'SREBRNA SZPILKA 1980' oraz pieczęć artysty
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Fanaberie, ilustracja do dziennika Sztandar Młodych, 1981 r.
tusz/papier , 26 x 19 cm
sygnowany p.d.: 'Podulka'
u dołu opisany: 'FANABERIE 19/21.06.81' oraz pieczęć dziennika 'SZTANDAR MŁODYCH'
na odwrociu również pieczęć czasopisma: 'SZTANDAR MŁODYCH | wszystkie wydania'
"Fanaberie" był to cykl sobotnich felietonów, które ukazywały się na łamach czasopisma "Sztandar Młodych".
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Jabłuszko, ilustracja okładkowa do czasopisma Szpilki nr 46, 1984 r.
akwarela/papier, 27,2 x 20 cm
na odwrociu pieczęć artysty: 'ANDRZEJ PODULKA' oraz opisany ołówkiem: 'SZPILKI 46 | OKŁADKA'
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Żytnia extra, ilustracja satyryczna, lata 80. XX w.
tusz/papier, 26,2 x 22,2 cm
sygnowany l.d.: 'Podulka'
na odwrociu pieczęć artysty
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
E.T., ilustracja do czasopisma Szpilki, 1984 r.
aerograf, tusz/papier
34,5 x 25 cm
sygnowany l.d.: `Podulka"
Praca nagrodzona Srebrną Szpilką w 1984 roku.
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Piosenka o porcelanie, ilustracja do wiersza Czesława Miłosza, lata 80. XX w.
tusz/papier
38,5 x 31 cm
sygnowany i opisany u dołu: `Andrzej Podulka / ILUSTRACJA DO WIERSZA CZESŁAWA MIŁOSZA PT "PIOSENKA O PORCELANIE" / RYS. TUSZEM`
Ilustracja pochodzi z unieważnionego w stanie wojennym konkursu na ilustracje do "Pozezji" Czesława Miłosza.
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Don Kichot, ilustracja okładkowa do czasopisma Radar, 1981 r.
tusz/papier
32,5 x 22,5 cm
sygnowany u dołu: `REPLIKA AUTORSKA | Podulka`
na odwrociu opisany: `REPILKA AUTORSKA RYSUNEK ORYGINALNY | ZNAJDUJE SIĘ W MUZEUM KARYKATURY`
PODULKA Andrzej (ur. 1951)
Husarka, ilustracja do czasopisma Szpilki, lata 80. XX w.
tusz/papier
41,5 x 28 cm
sygnowany p.d.: `Podulka`
opisana u dołu i na odwrociu: `BRĄZOWA SZPILKA` oraz pieczęć artysty i fragmentarycznie zachowana papierow nakleja z czasopisma `Szpilki`