POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)
olej na płótnie, 63 x 74 cm
sygnowany p. d. "T. Potworowski 60" na odwrocie: "T. P. Potworowski 60"
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, gwasz, tusz na papierze, 44 x 30 cm
sygnowany u dołu "1932 Potworowski", na odwrocie nalepki wystawowe i napis "Grębanin"
SZEŚĆ POSTACI - PROJEKTY SCENOGRAFICZNE:
"Haring (Chedd)"; "Shadow (Veronica)"; "Silence - Longing Dance"; "Fly (Sylwia)"; "Math (Hilary)" oraz projekt wnętrza
akwarela i gwasz, 20 x 25 cm (pięć szkiców); 20 x 10 cm
Wnętrze, projekt nienumerowany
gwasz na kartonie, 20 x 25 cm, na odwrocie rysunek długopisem
akwarela na kartonie, 20 x 10 cm,
w prawym górnym rogu cyfra 5
akwarela na kartonie, 20 x 25 cm, w lewym górnym rogu cyfra 4
Silence - longing dance (Mary D), projekt 3
gwasz, ołówek na kartonie,
25 x 20 cm w l. g. rogu cyfra 3
gwasz, ołówek na kartonie,
25 x 20 cm, w l.g. rogu cyfra "2"
gwasz, ołówek na kartonie,
25 x 20 cm w l.g. rogu cyfra "1"
Prace scenograficzne stanowiły dużą część twórczości artysty. Projektował m.in. do "Wesela" i "Fausta", jego prace zawsze wyróżniały się nowatorstwem i niekonwencjonalnością ujęcia.
technika mieszana, olej
24,5 x 37 cm