1 zł
2 600 000 zł

MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Akty - dyptyk, 1966

rysunek, piórko, tusz, papier,
15 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.g. i p.d.: Zbigniew Makowski 14-IV-1966.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akty - dyptyk, 1966

BURZLIWE NIEBO (Le ciel orageux), 1972

akwarela, gwasz, papier,
28 x 38 cm
sygnowany sr.g.: Zbigniew Makowski 1972., na odwr. l.d. wyciete okienko z napisem czarnym flamastrem: "LE CIEL ORAGEUX" | 1972, gwasz, 28 x 38 | propr. Gall. Schwarz, Milano | ZBIGNIEW MAKOWSKI

JESIEN ROKU 63, 1963

tusz pióro, pedzel, akwarela, pap. krem., zeberk.,
47.7 x 64.5 cm
sygnowany sr.d.: ZM, p.d.: Zbigniew Makowski

PORTRET BIALO-CZERWONY, 1981

technika mieszana, dykta,
46 x 36.5 cm
sygnowany l.d.: Z.M.81
na odwrocie na dykcie napis: Zbigniew Makowski f./.V.1981

Gdzie one elementy snu?, 1964 r.

tusz, gwasz/papier, 30,5 x 26,5 cm
sygn. i dat. p. g.: Zbigniew Makowski 23 IV 1964 rok

Quoderit in votis, 1967 r.

tusz, gwasz/papier, 55 x 75,5 cm
sygn. i dat. śr. g.: ZBIGNIEW MAKOWSKI […] WARSZAWA 1967

Dziewczynka, 1995

olej na niegruntownym płótnie,
18,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u góry.: Zbigniew Makowski f. 1995.

XOPTOΣ, HORTUS

Sygnowany p. d.: Amkowski II, l. d.: Xopτoς, hortus

Kazimierz nad Wisłą, 1967

technika mieszana, papier, 42 x 52
sygn. i dat. po środku kompozycji: 14 lipca 1967 rok

Ukwiecona łąka, 1973

akryl, płótno, 81 x 73 cm;
sygn. i dat. p.d.: Zbigniew Makowski fuit hic I 1973
na odwrocie napisy autorskie: LE PRE FLEURI / 1973 81 x 73 / acrylic

Dziewczynka, 1995

Kompozycja, XI 1966

tusz pióro, pędzel, lawowanie, papier,
56 x 82 cm
sygn. na obrzeżu koła w centrum kompozycji: ZBIGNIEWMAKOWSKIFUITHIC.XI.1966. WARSZAWA

Benedictus..., 1959

akwarela, tusz pióro, lawowanie, papier kremowy,
23,5 x 35,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. czarną kredką p.d.: Z Makowski | 59

Kompozycja, 1971

gwasz, akwarela, tusz pióro, papier,
55 x 74,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany tuszem śr.d.: Zbigniew Makowski fecit 1971

Autoportret

akwarela, papier, 34 x 24,5 cm;
sygn. p.d.: ZM 60

Kompozycja, 1969

akwarela, gwasz, papier,
54,5 x 74 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. z prawej: Zbigniew Makowski VIII 1969

Więc napisać o tym..., 1962 r.

olej/sklejka, 22,5 x 52 cm
na odwrocie napis: `ZBIGNIEW MAKOWSKI | Warszawa, 1962 | Józkowi W. | na mieszkanie nowe | Zbyszek | W-wa, 20. VI. 1964.`

QUOD TAM MIRABILE ET INEFFABILE EST, 1973

olej, płótno,
55 x 46 cm
sygn. l.g.: Zbigniew Makowski 1973 . fecit. | Quod tam mirabile et ineffabile est.
na odwr. napis: Quod tam mirabile | et ineffabile est.| Zbigniew Makowski | 1973.

liczba obiektów: 224