1 zł
2 600 000 zł

WEJMAN Mieczysław (1912 - 1997)

Zasłony, 1963

pięć kamieniorytów; średni wym.: 200 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: Mieczysław Wejman 1963. Zachowana oryginalna oprawa. Grafika z "Mieczysław Wejman. Malarstwo, grafika", katalog Galerii Sztuki Nowoczesnej "Krzywe Koło", Warszawa 1963.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja, 1962

pastel, papier, 70 x 100
sygn. p.d.: M.WEJMAN ‘62
na odwrociu pieczątka: Wyrażam zgodę / na wywóz za granice / PREZYDIUM m. st. WARSZAWY / WYDZIAŁ KULTURY / URZĄD KONSERWATORSKI / ul. Senatorska 14 - pałac Blanka

Rowerzysta V, 1964 r.

akwaforta/papier, 50 x 32 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Mieczysław Wejman-1964`

Kruki, 1941

drzeworyt;
wymiary: 138 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman.
Stan zach.: dobry

Księżyc, ok. 1948

drzeworyt;
wymiary: 180 x 140 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Wejman.
Stan zach.: pęknięcia papieru na marginesach (bez szkody dla kompozycji).

Postacie przy księżycu

drzeworyt, papier, 16,2 x 25 cm (odcisk płyty);
25 x 36,5 cm (całość); sygn. p.d.: M. Wejman (ołówkiem)

Karmienie gęsi

linoryt, papier,
28 x 22 cm (całość), 18 x 13,7 cm (odbitka płyty);
sygn. p.d. (ołówkiem): M. Wejman

Czekolada (1970)

litografia
61x43
sygnowany, datowany p.l.d.

Na stopniach 1974

akryl, płótno,
75,5 x 54,5 cm;
sygn. i dedykacja na odwrocie

Odlot ptaków 1948

drzeworyt, 160 x 260 mm, sygn. i dat. oł. p.d.

Księżyc IV 1949

drzeworyt, wym.; 160 x 260 mm, sygn. i dat. oł. p.d.

Kruki 1949

drzeworyt, wym.: 138 x 180 mm, sygn. i dat. oł. p.d.

Narada 1947

drzeworyt, wym.: 90 x 143 mm, sygn. i dat. oł.p.d.

Kuszenie anioła

olej, płótno, 96 x 90 cm (w owalu); sygn. na odwrocie na krośnie: M. WEJMAN

Rowerzysta XIII (1964)

sygn. dat. p.d.
akwaforta
24.5x29

Pingpongista, 1983

akwaforta, 225 x 285 mm,
sygn. oł. p. d.: Mieczysław Wejman 1983; odbitka próbna.

Pingpongista, 1983

akwaforta, 385 x 255 mm. Dedykacja autorska dla Stanisława Dawskiego na lewym boku.

Księżyc IV, 1949

drzeworyt, 160 x 255 mm,
sygn. oł. p.d.: M. Wejman

Księżyc VI, 1948

drzeworyt, 160 x 260 mm,
sygn. oł. p. d.: Mieczysław Wejman 1948; l. d.: tytuł; nr 16/50

Smuga cienia, 1948

drzeworyt, 160 x 260 mm,
sygn. oł. p. d.: M.
Wejman 48

liczba obiektów: 205