1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

UKRZYŻOWANIE - PROJEKT POLICHROMII KOŚCIOŁA POD WEZWANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO W TYCHACH, ok. 1982

akwarela, gwasz, atrament pióro, ołówek, papier kremowy
28,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
na odwr. ślady szkicu ołówkowego

cena wywoławcza: Wykup abonament

NA PLAŻY, 1994

olej, płótno
100 x 90 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: JERZY Nowosielski 1994

Obraz opisany i reprodukowany:
- Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich 2003, kat. s. 730, poz. 711, il. barwna s. 497.

Święty Mateusz Ewangelista

gwasz, papier; 23,3 x 17,3 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. Nowosielski;
na odwrocie napis: S Mateusz, ewangielista (piórem)

Cerkiew - praca dwustronna

gwasz, papier; 23,7 x 33 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N.;
na odwrocie kompozycja z architekturą

Szkice

ołówek, papier; 13,5 x 19,5 cm w św. p-p.;
sygn. l. d.: J. N.;
na odwrocie autorskie rysunki ołówkiem

Akt

ołówek/papier, 21 x 14 cm

OPINIE:
- praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Na plaży, 1992

olej, płótno, 100×89,5cm
sygnowany na odwrocie czerwoną farbą "Jerzy Nowosielski 1992"
praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa
kolekcja prywatna, Polska
zakup od artysty

Kompozycja, 1962

olej, deska, 18,5 x 57,5 cm,
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1962

Reprodukowany w: Jerzy Nowosielski, Galeria Starmach, Fundacja Nowosielskich [katalog wystawy], Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, 2003, nr kat. 350, s. 225

Półakt w okularach, 1968 r.

olej/płótno, 80 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '"AKT" | 1968 | JERZY NOWOSIELSKI'
na odwrociu papierowa naklejka z opisem obrazu z Galerii Współczesnej

- Galeria Współczesna, Warszawa
- Galeria Współczesna, Warszawa, 11.12.1969-4.01.1970

Żółte garnuszki, 1970 r.

olej/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 1970'
na odwrociu napis flamastrem: 'Wnukowi ...(słowo wykreślone) Marcinowi na XVIII urodziny dziadek Lech | 18.II.96'

- zakup bezpośrednio od artysty w latach 70. XX w.
- kolekcja dra Lecha Siudy z Buku
- kolekcja prywatna, Poznań
- Wojciech Makowiecki, Kolekcja dr. Lecha Siudy, Poznań 1997, s. 41 (il.)

Akt, 1992 r.

akryl/płótno, 120 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1992'
OPINIE: - do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich

- DESA Unicum, 2014

Pejzaż zielony I, 1985 r.

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski 1985'

- DESA Unicum, 2008
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Zachęta, 21.03 - 27.04.2003, Warszawa 2003, s. 429, poz. kat. 637

Bez tytułu, 1946 r.

tempera/papier, 21,1 x 29,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 1946'
OPINIE:- do pracy dołączony certyfikat Fundacji Nowosielskich

Akt, 1960

linoryt, papier naklejony na karton;
16,5 x 11 cm (wymiar arkusza); 22,7 x 22,5 cm (wymiar kartonu).
Praca pochodzi z teki Konfrontacje 60.

Akt z lustrem, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 89 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1998 r.', opisany l.d.: '49/64'

Kobiety z lustrem, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 90 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', opisany l.d.: '28/50'

Akt siedzący, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 89 x 70 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1998 r.', opisany l.d.: '49/60'

Akt z misą, 1999 r.

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '4/60'

Akt z lustrem, 1973 r.

olej/płótno, 120 x 80 cm

- zakup bezpośrednio od artysty
- Dom Aukcyjny Agra-Art (wystawione przez w/w)
- kolekcja prywatna, Polska (nabyte w powyższej transakcji)

- Jerzy Nowosielski, red. Piotr Cypriański, Andrzej Szczepaniak, Kraków 2003, s. 404 (il.)

Cerkiew

olej/płótno, 50,5 x 70 cm
na odwrociu podpis wtórny: 'JERZY NOWOSIELSKI'

liczba obiektów: 1183