1 zł
2 600 000 zł

GEPPERT Eugeniusz (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

Jeździec na koniu - autoportret

olej, płótno, 81 x 101 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert na odwrocie: nalepka wystawowa z datą powstania obrazu 1924

cena wywoławcza: Wykup abonament

Szwadron ułanów, 1944

akwarela, ołówek, papier,
52 x 83.5 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: Eugeniusz Geppert 1944.

Przejażdżka konna, po 1945

akwarela, papier;
20 x 28,5 cm w świetle passe-partout;
sygnowana po prawej stronie u dołu: EG; na odwrocie: Eugeniusz Geppert | z teki wrocławskiej; na oprawie od spodu: Eugeniusz Geppert rysunek powojenny | (według informacji, pochodzącej od | żony artysty, prof. H. Krzetuskiej, na odwrocie rysunku)

Kąpiące się

technika mieszana, papier
44 x 56 cm

Akt

tempera, papier, 84 x 56 cm;
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert 1961.

GDAŃSK, 1959 r.

Akwarela na papierze 54 x 82,5 cm
Sygnowany p.d. - `eugeniusz Geppert 1959"

Akt z kwiatem 1975

tempera, płótno, 116 x 89 cm;
sygn. i dat. p.d.: Eugeniusz Geppert 1975, na odwrocie nalepka wystawowa z Pałacu Sztuki TPSP w Krakowie z 1976 r. (Wystawa jubileuszowa na 60-lecie pracy twórczej artysty)

Martwa natura z jeźdźcem, 1960

akwarela, papier, 86 x 60 cm
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert, 1960

Martwa natura z laleczką

olej, płótno, 80 x 90 cm
na rewersie nalepka: X Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie

Akt z kwiatem (1975)

tempera, płótno
116.5x89
sygnowany,datowany p.d.

Półakt kobiety

kredka na papierze, 20,5 x 15,5 cm
sygn. l.d.: "Geppert E."

Jeździec na koniu. Autoportret. 1924

olej, płótno, 80 x 100
sygnowany p.d.: Eugeniusz Geppert

Akwarela, papier, 51,5 x 40 cm; w św. p.-p.
Sygn. p.d. i dat. - 1950

Jeździec na gniadym koniu

Akwarela, papier, 19 x 24 cm; w św. p.-p.
Sygn. p.d.- dedykacja / EGeppert

Jeździec na siwym koniu

Akwarela, papier, 20 x 27 cm; w św. p.-p.
Sygn. l.d.- E. Geppert

Kawaleria

akwarela, papier; 50,5 x 70,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Eugeniusz Geppert; na marginesie okrągła sucha pieczęć: SCHUTZMARKE | SCHOELLERS HAMMER;

Je¼d¼cy, przed 1939

olej, płótno,
101 x 120 cm
Na odwrocie nalepka wystawy w warszawskiej Zachęcie z nazwiskiem autora i tytułem obrazu Je¼d¼cy (przed 1939)

W parku, 1929

olej, tektura,
26 x 33.5 cm
sygnowany l.d.: Eugeniusz Geppert Kraków 1929
Na odwrocie, w "okienku" oprawy widoczny napis atramentem: Eugeniusz Geppert; powyżej po lewej stemple: cyfra "5" obok okrągły stempel z napisem: "R. ALEKSANDROWICZ KRAKÓW BASZTOWA 12" i wpisem ołówkiem: "M 34"; poniżej stempel prostokątny o treści: "Dział przyborów malarskich | i reprodukcji artystycznych". W dole stempel: "Dr. Fr. Schoenfeld & Co ".

JEŹDZIEC, 1977 r.

Akwarela na papierze 39 x 29 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - `e. Geppert 1977"

CZERWONE AKCENTY, 1965 r.

Olej na płótnie 116 x 89 cm
Sygnowany l.d. - `eugeniusz Geppert 1965"
Wystawiany - Eugeniusz Geppert, Malarstwo, Paryż 1967 r.
- Wystawa jubileuszowa na 60-lecie pracy, TPSP, Kraków 1976 r.

liczba obiektów: 258