1 zł
2 600 000 zł

KOBZDEJ Aleksander (1920-1972)

SZCZELINA, ok. 1960

technika mieszana, płyta pilśniowa,
61 x 45.5 cm
Od roku 1956 sztuka Kobzdeja zmierza w stronę informelu. Artysta odkrywa nowe możliwości malarstwa strukturalnego i materialnego, dąży do zespolenia form rzeźbiarsko - architektoniczno - malarskich.

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOMPOZYCJA, 1957

olej, collage, płótno,
67.5 x 67.5 cm

Idol Bezradny - z cyklu Idole, 1959

olej, płótno, 119,5 x 89 cm;
sygn. i dat. p.d.: Kobzdej / 1959; na odwrocie napisy na poprzeczce blejtramu

gwasz, ołówek, papier,
25,3 x 20 cm (w świetle passe-partout)

Obraz wypełniony szczeliną I

technika gipsowa, relief, płyta pilśniowa,
akryl, 75 x 47 cm;
na odwrocie napisy autorskie: Aleksander Kobzdej
1968/"obraz wypełniony/szczeliną"/I45 x 75/Dla/Lecha
Beaty/Tomaszewskich

sygnowany p.d.
technika własna, pilśnia
62.5x47

KOMPOZYCJA, 1965

technika mieszana, papier,
59.7 x 45.7 cm
sygnowana czarnym tuszem p.d.: Kobzdej | 1965

Kompozycja, 1965

technika mieszana, papier,
35 x 46,2 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana oł. p.d.: Kobzdej 65 19.VI.65

KOMPOZYCJA 1963

olej, płótno,
55 x 46 cm
sygn. p.d.: Kobzdej | 1963

SZEROKA FIGURA W SZCZELINIE NR 20, 1970

akryl, płyta pilśniowa, siatka metalowa, masa z papieru i poliestru,
64 x 67 cm,
sygnowana na odwrocie "Aleksander Kobzdej / 1970 / Szeroka figura / w szczelinie. / No 20 / 66 x 64 / [gmerk artysty w formie przekreślonej strzałki skierowanej do góry]", na odwrocie nalepka Desy (ul. Jerozolimskie 2)

HORS CADRE (USTA), 1971

akryl, siatka metalowa, masa z papieru i poliestru,
41x 50,5 cm,
sygnowana na odwrocie "Aleksander Kobzdej / Hors cadre / 1971 /50 x 41"

Kompozycja, 1958

olej, płyta;
68,5 x 58 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Kobzdej | 1958

(1920-1972)

bez tytułu, 1968
gwasz, papier,
34 x 45 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. 199/1968 / Kobzdej / le roder (?)

Martwa natura, 1949

akwarela, papier,
20,5 x 30 cm (w świetle passe-partout)

Bez tytułu (1966)

sygnowany, datowany p.d.
tusz, akwarela, gwasz, papier
39x29.5 (w św.p-p)

Bez tytułu, 29 V 1966

tusz, pióro, akwarela, gwasz, papier, tektura,
sygn. oł. p.d.: Kobzdej 29. V | 1966
39.7 x 29.8 cm

Szczelina w rozchylonej płaszczyznie, 1967

olej, masa plastyczna, płótno, drewno,
100 x 91.5 cm
sygn. śr.d.: Kobzdej | 1967, sygn. na odwr. l.g.: Aleksander | Kobzdej 1967 p.g.: Sczelina w zozchy | lonej płaszczyźnie| 100 x 90, napis na górnej żerdzi ramy: Stajuda

Kompozycja 1961

technika mieszana, olej, collage, płótno, 62 x 46 cm;
sygn. p. d.: Kobzdej, sygn. i opisany na odwrocie

Kompozycja 1957

akwarela, tusz, papier, wym.: 21 x 29,5 cm,
sygn. p.d.: Kobzdej 19.I/57

HORS CADRE BEZ TYTUŁU (NIEBIESKI), 1971 r.

Technika mieszana 84 x 100 cm
Nie sygnowany
Wystawiany - Aleksander Kobzdej. Zmagania z materią, Galeria PolskiegoDomu Aukcyjnego Sztuka, Hôtel de Saxe, Warszawa 26.X.-22.XII. 2002 r., Pałac Larischa, Kraków 8.I.-28.II. 2003 r.
Literatura - Aleksander Kobzdej. Zmagania z materią, katalog wystawy,red. J. Grabski, Kraków-Warszawa 2002, poz. kat. 30, s. 214(reprodukcja).

liczba obiektów: 236