1 zł
2 600 000 zł

MAKOWSKI Zbigniew (1930 Warszawa - 2019 Warszawa)

Tak bym opisał..., 1963

tusz, papier,
28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu: Zbigniew Makowski 1957

cena wywoławcza: Wykup abonament

Et superest sine me, 1962 r.

olej/sklejka, 27 x 37,5 cm,
na odwrocie dedykacja: `Józkowi Waczkowowi | 19. III. 1962 | Zbigniew Makowski | Warszawa`

KOMPOZYCJA, 196

na odwr. napis czarnym atramentem: Jurkowi | Karwowskiemu | Zbigniew Makowski | Warszawa, X 1961
technika mieszana, collage, deska, 38 x 28 cm

TANTRIC DREAM, 1965

tusz, papier
57 x 82 cm
sygn. śr.d.: ZBIGNIEW MAKOWSKI X 1965 WARSZAWA
na odwr.: "TANTRIC DREAM? | 1965, 57 x 82, tusz chiński, | DI/355/68 propr. Gall. Schwarz, Milano | OBBB | ZBIGNIEW MAKOWSKI

Me sciat in media, 1970

collage, gwasz/papier, 26,5 x 24 cm,
dar Galerii Zderzak

JESIEŃ ROKU 63, 1963

tusz na papierze żeberkowym,
47,5 x 64,5 cm,
sygnowany p.d. "Zbigniew Makowski"

Abelone, 1959

akwarela, gwasz, papier,
35.8 x 48.2 cm
sygn. atram. na odwr. p.g. ukośnie: Zbigniew Makowski | 1960 [przekreśl.] | 1959, Warszawa
Akwarela pochodzi z kolekcji Aleksandra Henisza.

Sumer is icumen in 1988

tryptyk, gwasz,
wys. 77 cm, szer. części głównej 83 cm

Bez tytułu (1964)

sygnowany p.śr.
tusz, gwasz, papier
13.6x18.7

Bez tytułu (1978)

sygnowany, datowany l.g.
olej, deska
39.7x27

TANTRIC DREAM 1965 r.

Tusz chiński na papierze 57 x 82 cm
Sygnowany na odwrocie - "ZBIGNIEW MAKOWSKI"

Quod erit in votis 1971

tusz, gwasz, wym.: 55 x 75 cm,
sygn. na odwrocie: Zbigniew Makowski.
Na odwrocie naklejka BHZ "Desa", oraz opis pracy.

Fades the light from the sea..., 10.10.1989

technika własna,
105x60 cm

Kompozycja, 1968

akwarela, tusz, pióro, papier,
54.7 x 74.7 cm
sygn. (jako część łacińskiej inskrypcji) l.g.: Zbigniew Makowski X 1968, ponownie p. g.: Zbigniew Makowski XI 1968, na odwr. l.g.: nalepka z wystawy: 17 Contemporary Artists from Poland, Albright-Knox Art Gallery, Buffalo 26 IX - 31 X 1976, z częściowo uszkodzonym tytułem: [...]mbra

Polia a poliphilo, 1982

gwasz
42x63 (dwustronny).

OTO JEST DROGA

Akwarela, tusz na papierze 20 x 27,5 cm
Sygnowany na odwrocie - "Zbigniew Makowski"
Na odwrocie pieczątka - "Kazimir Gallery Inc., Chicago"

Mariam, 1968

olej, dykta, 72,5 x 52,8
sygn. przy lewej krawędzi u dołu: Zbigniew Makowski f.; przy prawej krawędzi: 4 VI 1968

Dwie dziewczyny, 1989

akwarela, gwasz
wymiary: 72x49 cm

Inanis et Vacua 1975

gwasz, akwarela, papier, 28 x 38 cm (w świetle passe-partout); sygn. i dat. śr. g.:
Zbigniew Makowski 1975, u dołu dedykacja: dla J.A. Jakimowiczów VII. 1975

liczba obiektów: 224