1 zł
2 600 000 zł

MEHOFFER Józef (1869 Ropczyce k. Lwowa - 1946 Wadowice)

DZIEWCZYNA Z JEDNOROŻCEM, 1903

litografia barwna,
39 x 28 cm, sygnowana na kamieniu l.d.
"Józef Mehoffer /1903"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Putta - fragment dekoracji z puttami

Putta - fragment dekoracji z puttami grającym na trąbce i czytającym
ołówek, papier,
16,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: J Mehoffer

Putta

sygn. l.d.
ołówek, papier
16.5x40.5

W PARKU

olej/deska,
16 x 24 cm
sygnowany l. d.: `Józef Mehoffer`

Portret mężczyzny

ołówek, papier żeberkowy,
58,5 x 45,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie napis autorski?: O. Honorat (?) Jezuita w Wojczy /

Projekt okładki czasopisma Sztuka Polska

chromolitografia barwna, papier, 38,5 x 28,8 cm;
sygn. l. d.: JÓZEF MEHOFFER / 1903 (na kamieniu)

Portret kobiety, ok. 1920

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
83,5 x 60,5 cm;
sygn. p .g.: Józef Mehoffer

Wnętrze kaplicy

gwasz, papier;
38 x 42 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. J.Mehoffer

Projekt okładki czasopisma Sztuka Polsk

chromolitografia barwna, papier,
38,5 x 28,8 cm;

Portret kobiety, ok. 1920

83,5 x 60,5 cm;
sygn. p .g.: Józef Mehoffer

Zestaw trzech studiów: ubioru postaci,

ręki w historycznym kostiumie, martwej natury;
węgiel, papier,
każda praca: 46 x 29 cm (w świetle oprawy),
całość: 69 x 96 cm
prace opatrzone autorskimi dopiskami

Modlitwa w Ogrójcu

- projekt witraża
gwasz, papier; 15 x 5 cm
sygn. p.d. J.M

Wygnanie z raju - projekt witraża

gwasz, papier; 15 x 5 cm
sygn. l.d. J.M

Zuchwały ogrodnik II, 1912.

Akwaforta; wym.: 215 x 300 mm; sygn. p.d.: Józef Mehoffer.

Tryptyk martyrologiczny, lata 20.

Ołówek, papier; wym.: 21 x 34 cm; rysunek z cyklu Czarkowy 1914 - Moskwa 1918.

Szlachcic (X. Pusłowski), lata 20.

Ołówek, papier; wym. komp.: 27 x 18 cm; planszy: 38 x 31 cm; niesygn., rysunek z cyklu Czarkowy 1914 - Moskwa 1918.

Aula Regia. Pałac w Czarkowych, 1924

Ołówek, papier; wym.: 19 x 24 cm; sygn. oł. p.d.: Mehoffer 6/X 924.

Anioł śmierci

litografia, papier żeberkowy, 58 x 39 cm;
sygn. p. d.: Józef Mehoffer (na płycie)

PORTRET MŁODEJ KOBIETY, 1905

kredka, akwarela na papierze,
42,5 x 35,5 cm,
sygnowany pośrodku "Józef Mehoffer/ 1905"

liczba obiektów: 431