1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Wrnkreniczdrojowansirosytazor, 2015 r.

akwarela, gwasz/papier, 18 x 25,1 cm
sygnowany u góry: 'NIKIFOR | E.DWURNIK' oraz opisany u dołu: 'WRNKRENICZDROJOWANSIROSYTAZOR'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sopot, 1989

olej, płótno; 95 x 95 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: SOPOT 1989 / E. DWURNIK;
na odwrocie, na płótnie napis autorski: 1989 / E. DWURNIK / NR: IX-394 SOPOT [w ramce] / 1355 [w ramce].
Lit.: Dwurnik, Spis cykli malarskich, opracowanie Pola Dwurnik, wyd. Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, poz. 394 (Cykl IX Podróże autostopem).

Cytrynka, 2012 r.

akwarela, papier, 29,5 × 21 cm
sygn., dat. i opisany u dołu: CYTRYNKA. E. DWURNIK 2012 l. g.: 12

Świnoujście, 1968 r.

akwarela, papier, 29,5 × 42 cm
sygn. p. g.: E.DWURNIK.68. oraz poniżej pieczęć z napisem: Edward Dwurnik WARSZAWA
na odwrocie: pieczątka autorska z opisem pracy

Wieliczka, 2016 r.

akwarela, tempera, papier, 40,5 × 50,5 cm
sygn. p. d.: E.DWURNIK powyżej dat.: 2016 oraz
u dołu: WIELICZKA
na odwrocie autorski opis pracy

Czerwone tulipany (2015/1016)

sygn. dat. p.d. i na odwrociu
akwarela, gwasz, papier
27.5x46 cm

Tarnów

sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier
25.5x19.5 cm

Polonia, 1987

akwaforta, papier;
64 x 49 cm (wymiar kompozycji), 74 x 56,5 cm (wymiar arkusza);
sygn. dat. i opisany u dołu l. d.: akwaforta 2/10 (ołówkiem), śr. d.: =POLONIA= (ołówkiem), p. d.: E Dwurnik / 87 (ołówkiem) oraz pieczątka z numerem: 2963.

Tulipany

akryl, papier; 74 x 54 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: E. DWURNIK;
praca wykonana na grafice z 1985 r.

Gdańsk, 2017

Olej na płótnie, 46 x 55 cm

Czerwone Tulipany, 2017

Olej na płótnie, 30 x 30 cm

KONIEC POETY, 1986

olej, płótno, 146 x 113 cm
sygn.l.d.: Dwurnik, Koniec poety
odwrocie: 1986 / DWURNIK / "KONIEC POETY" / NR:XVI - 182 / 1166

Krakowskie Przedmieście, 2004 r.

gwasz, papier, 43,5 x 52,5 cm, sygn. i dat. p.d.: 04 / E.DWURNIK

Nikifor-Dwurnik (2017)

sygn. u dołu, dat. p.śr.
akwarela, gwasz, papier
25.5x19 cm

Pomarańczowe tulipany (2017)

sygn. dat. p.d.
akryl, płótno
30x24 cm

Wadowice (2013)

sygn. dat. l.d.
akryl, płótno
40x40 cm

Przysięga na wierność, 1973 r.

olej/płótno, 146 x 114 cm
opisany l.g.: 'PRZYSIĘGA NA WIERNOŚĆ'

- Alvar-Aalto-Museo, Jyväskylä, Finlandia, 27.01-20.02.1983
- Wystawa Malarstwa Edwarda Dwurnika, BWA Płock, 1982
- Galeria Sztuki Współczesnej, BWA Olsztyn, grudzień 1980
- Ośrodek Propagandy Sztuki, BWA Łódź, 1978
- Arsenał, BWA Białystok, 1979
- Pawilon Wystawowy BWA Toruń, 15.09-10.10.1976
- BWA Wałbrzych, 1975
- STUDIO teatrgaleria, Warszawa, 16.12.1974-15.01.1975
- Wystawa Sztuki współczesnej, Galeria 72, Muzeum Chełm, 1974
- BWA, Zamość, 1974

- Dwurnik. Spis cykli malarskich, oprac. Pola Dwurnik, Cykl XV Sportowcy 1972-1992, poz. kat. 101
- Edward Dwurnik. Sportowcy 1972-1992, Warszawa 2011, s. 187, poz. kat. 101 (il.)
- (plakat) Galeria Teatru Studio oraz Janusz i Maria Boguccy zapraszają do obejrzenia układu przestrzennego Dwurnik-Kalina, Teatr Studio, Warszawa, Pałac Kultury i Nauki, grudzień-styczeń 1975. Na plakacie fragment obrazu z tytułem "Przysięga na wierność"

Kamień bronią ludu, 1982

olej, płótno; 146 x 93 cm
opisany l.d. "Kamień bronią ludu"; sygnowany p.d. "E.Dwurnik | 82"; sygnowany na odwrocie: p.g. "cykl: Robotnicy [XVI]" "E.DWURNIK | 1098" nr 791 | KAMIEN BRONIĄ LUDU" L.G. NR: 791

Praga - ratusz, 2008

olej, płótno; 150 x 110 cm
sygnowany p.d.: "E. DWURNIK 2008", na odwrocie: "2008 | E. DWURNIK | »PRAGA - RATUSZ | (STARÓWKA)« | NR: IX-1410-3949"

Krakowska nuda, 1991

olej, płótno; 200 x 150 cm
sygnowany na odwrocie: "1991 | E. DWURNIK, »KRAKOWSKA NUDA« | XX 266 1680"
- Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy, Galeria Zachęta, Warszawa 2001.

liczba obiektów: 1062