1 zł
2 600 000 zł

MUTER Mela (Mutermilch Maria Melania) (1876 Warszawa - 1967 Paryż)

ŁÓDŹ NA RZECE

olej/płyta,
36 x 46,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret mężczyzny

olej, płótno;
79 x 53 cm
sygn. p.d. Muter

Macierzyństwo

olej, sklejka;
65 x 53 cm

WIDOK MIEJSKI

olej/płyta, 61,5 x 46 cm

Opinia konserwatorska

Martwa natura z butelką

olej, sklejka; 60,8 x 46 cm
sygn. l.d. MUTER

Akwarela, papier; 33,5 x 48 cm
Sygn. l.d. M

PORTRET MĘŻCZYZNY W OKULARACH

olej, sklejka,
61 x 50
sygnowany l.g.: MUTER

Nature morte aux oignons

Olej / płótno
Sygnowany p.g.
50 x 61 cm

Paysage provençale

Olej /sklejka
Sygnowany l.d.
41,5 x 33,5 cm

Martwa natura z rybami, 1923

olej, płótno;
61,5 x 61,5 cm
sygn. p.g. Mela Muter/ 1923

Pejzaż z południa Francji, ok. 1930

olej, sklejka;
49 x 62 cm w świetle ramy
sygn. p.d. MUTER

PEJZAŻ Z MOSTEM, OK. 1940 R.

olej/płótno,
38,1 x 45,7 cm
POCHODZENIE: galeria Maxwell w San Francisco

Łodzie na brzegu

tusz piórko na podrysowaniu kredką litograficzną, karton
25 x 36 cm (pożółkły karton);
sygn. l. d.: Muter

Głowa kobiety

olej, płótno
54,5 x 33 cm;
sygn. l .g.: Muter;
na odwrocie napisy autorskie: MUTER / Tete de femme / No 10M (55 x 33) na krośnie powtórzona sygnatura: Muter

MARTWA NATURA Z KOSZEM WINOGRON, lata 20-te

olej, sklejka,
55 x 45.5 cm
sygnowany l.g.: Muter
Na odwrocie dwie nalepki Galerii Antonina Gmurzyńska w Kolonii o treści: Galerie | Gmurzyńska | Mauritiussteinweg | 74/76 | Köln, Germany || Name: M. Muter | Titel: STILLEBEN MIT | TRAUBEN | Ausstellung: | Katalog Nr 55:45,8 1940 | 32:??j. w. - odmiennie podane tylko nazwisko artystki: Mela Muter, wymiary obrazu: 55 x 45,5 cm nr kat. 62.

ULICA NAD KANAŁEM, 1940-1945

olej, tektura naklejona na sklejkę,
50 x 62 cm
Na odwrocie cztery fotografie dotyczące pierwotnego stanu obrazu; kompozycja Ulica nad kanałem znajdowała się pierwotnie na rewersie Pejzażu z południowej Francji (patrz: Katalog Agra-Art, 1 VI 2008, nr kat. 83).

Obraz dwustronny:

Portret mężczyzny, l. 40. XX w.,
Pejzaż, ok. 1925
olej, płótno
40 x 55 cm (w świetle ramy)
sygn. l. d.: Muter;

Łodzie w porcie

olej, tektura
49 x 60 cm;
sygn. podwójnie l. d. oraz l. g.: Muter

Łodzie na brzegu

25 x 36 cm (pożołkły karton);
sygn. l. d.: Muter

liczba obiektów: 376