1 zł
2 600 000 zł

STAŻEWSKI Henryk (1894 - 1988)

RELIEF BLEU-ROSE, 1967

technika mieszana, płyta, 61.5 x 41 cm
sygn. na odwrocie: 1967/H.stażewski
oraz nalepka wystawowa w języku francuskim

cena wywoławcza: Wykup abonament

RELIEF, 1977

olej, płyta, 33 x 33 cm,
sygn. na odwrocie: 1977/H.Stażewski
na odwrocie pieczątka z Galerii Appendix

Relief nr 123 - 1975, dyptyk, 1975 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 50 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `H. Stażewski` oraz `Nr 123 | 1975`
- Galeria Starmach, Kraków
- kolekcja prywatna, Genewa
- porównaj: analogiczny dyptyk o kolejnym numerze 124 z 1975 roku - Bożena Kowalska, Henryk Stażewski, Warszawa 1985, il. 74.

Kompozycja, 1982 r.

akryl, relief/płyta pilśniowa, 44,5 x 44,7 cm (całość)
sygnowany i datowany na odwrociu: `1982 | H. Stażewski`

Relief, 1976 r.

akryl, relief, metal/płyta pilśniowa, 21,3 x 22,2 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1976 | H. Stażewski`
na odwrociu pieczęć wywozowa oraz nalepka z opisem obrazu
- kolekcja prywatna, Niemcy

gwasz, papier naklejony na płytę; 16,5 x 16,5 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: H.Stażewski

Bez tytułu, 1976 r.

serigrafia/papier, 45 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: `H.Stażewski 1976`, l.d.: `68/100`

Bez tytułu, 1974/1979 r.

serigrafia/papier, 57 x 57 cm, (w świetle passe-partout)
sygnowana, datowana i opisana ołówkiem p.d.: `nr 91/100 H.Stażewski 1974/1979`

Trzy współoprawne grafiki

serigrafia/papier, 14,9 x 14 cm
każda sygnowana ołówkiem p.d.: `H. Stażewski 1984`

Kompozycja, 1976

Serigrafia; wym. pl.: 604 x 595 mm; sygn. oł. p.d.: H. Stażewski 1976; l.d.: 28/100.

BEZ TYTUŁU

Akryl, płyta pilśniowa, 64 x 64 cm,
sygn na odwrocie: Henryk Stażewski nr 73 1976, oraz pieczątki Desy

Kompozycja, lata 1974 / 1979

serigrafia, papier, 61 x 60 cm w świetle passe-partout, odbitka 58 ze 100
sygn. u dołu: nr 58 / 100 H. Stażewski 1974 / 1979
odbitka 58 ze 100

Partum

litografia, papier;
16 x 16 cm (wymiar kompozycji);
sygn. ołówkiem p. d.: H. Stażewski

Kompozycja abstrakcyjna

litografia na papierze welinowym,
sygnowana ołówkiem przez artystę,
grafika wydana w 1973 r. w okazji 40 rocznicy utworzenia ugrupowana artystycznego "Abstraction-Création", ktorego czlonkiem byl Stażewski;
84 x 65 cm

Relief nr 11, 1969 r.

akryl, sklejka/płyta pilśniowa, 60,5 x 60,5 x 3 cm
na odwrociu sygnowany, datowany i opisany: `nr 11 1969 | H. Stażewski`

- prezent od artysty, 2 poł. lat 70. XX w.
- kolekcja prywatna, Niemcy, Kolonia
- kolekcja prywatna, Szwajcaria, St Moritz

Relief nr 51, 1977 r.

akryl, sklejka/płyta pilśniowa, 56,5 x 56,5 cm (całość)
na odwrociu sygnowany, opisany i datowany: `nr. 51 | 1977 | H. Stażewski`
na odwrociu naklejki galeryjne: Desa Łódź (Galeria 113, Piotrkowska) i Galeria Fibak oraz stempel wywozowy

- Desa, Galeria 113, Łódź (lata 80. XX w.)
- Galeria Fibak, Warszawa
- kolekcja prywatna, Nowy Jork

Relief nr 87, 1979 r.

akryl, sklejka/płyta pilśniowa, 34,7 x 34,7 cm
na odwrociu sygnowany, datowany oraz opisany: `nr.87 | 1979 | H. Stażewski`

Kompozycja, 1973 r.

ołówek, tempera/papier, 27 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `H. Stażewski | 1973`
Praca pochodzi z kolekcji Ewy Urszuli Wilczur-Garzteckiej, założycielki Klubu Krzywego Koła w Warszawie.

Partum

litografia, papier;

Relief nr 10, 1964 r.

relief, akryl, deska/płyta pilśniowa, 72 x 72 cm (całość)
sygnowany i datowany na odwrociu: `H. Stażewski | 1964.10 | 57 x 57 cm`
na odwrociu naklejka wystawowa D`Arcy Galleries, 1091 Madison Avenue, New York

- zakup bezpośrednio od artysty w latach 60. XX w.
- Kazimierz (Kazimir) Karpuszko, Chicago, MFA Studio Minneapolis, Stany Zjednoczone
- kolekcja prywatna, Paryż (zakup od wym. powyżej, 1997)

- D`Arcy Gallery, Nowy Jork, XII.1966 - I.1967
- Henryk Stażewski (1894-1988), Institut Polonais de Paris 5.V - 15.VII.1997

- 17 Polish painters: exhibition, New York, 1966-1967, [wstęp] Ryszard Stanisławski, D`Arcy Gallery, New York, 1965, Henryk Stażewski, poz. kat. 5 (reprodukcja)
- Henryk Stażewski. W setną rocznicę urodzin 1894-1988, katalog wystawy, Muzeum Sztuki w Łodzi, Łódź 1994, s. 140 (kalendarium)
- Henryk Stażewski (1894-1988), katalog wystawy, Institut Polonais de Paris 5 V - 15 VII 1997, Paryż 1997, poz. kat. 23;
- Henryk Stażewski, ekonomia myślenia i postrzegani, [tekst] Andrzej Turowski, [oprac.] Małgorzata Jurkiewicz, Joanna Mytkowska, Wiesław Borowski, wyd. Fundacja Galerii Foksal, Galeria Foksal, Warszawa 2006, reprodukcja s. 127

liczba obiektów: 616