1 zł
2 600 000 zł

SKOCZYLAS Władysław (1883 Wieliczka -1934 Warszawa)

Janosik. Główka górala, 1923

drzeworyt na kremowej tincie,
21,5 x 21,5 cm
Zachowany fragment kalki zabezpieczającej z nadrukiem: Główka górala / Drzeworyt oryginalny / Władysława Skoczylasa / Dodatek artystyczny / do zeszytu gwiazdko- / wego "Tygodnika Ilu- / strowanego".

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kobziarz - góral Mróz, 1928

Drzeworyt;
wym.: 159 x 204 mm;
nie sygn. Lit. "Wystawa pośmiertna Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 109.

Głowa górala [mała], 1928

Drzeworyt;
wym.: 160 x 205 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 108.

Pegaz [Jutrzenka mała], 1922

Drzeworyt;
wym.: 180 x 205 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas;
Pod kompozycją oł. Pegaz i data 1920. Grafika po konserwacji. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 39, poz. 38.

Ondraszek, 1926

Drzeworyt barwny;
wym.: 260 x 225 mm; nadruki typograficzne:
drzeworyt - Ondraszek - Wł. Skoczylas; praca była dodatkiem do czasopisma "Tęcza" z 6 IV 1929. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 41, poz. 81.

Z Bożej Łaski, 1915

Drzeworyt;
wym.: 305 x 255 mm, pl.: 435 x 344 mm; opisy typograficzne: Oryg. drzeworyt; Wł. Skoczylas; Tow. Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie; poniżej tytuł. Grafika była premią Towarzystwa "Zachęta". Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 38, poz. 15.

Pochód zbójników I, 1915

Drzeworyt;
wym. komp.: 284 x 310 mm (plansza: 420 x 405 mm);
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas; grafika po konserwacji. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 38, poz. 14.

Głowa górala, 1913

Drzeworyt;
wym.: 310 x 290 mm;
nie sygn.; pieczątka i podpis kuratora M. Sitkowskiej; odbitka własnoręczna Skoczylasa potwierdzona przez Tuszewskiego. Lit.: "Wystawa pośmiertna Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 3.

Mały Rynek w Krakowie, 1911

Akwaforta;
wym.: 248 x 350 mm;
sygn. oł. p.d.: W. Skoczylas 1911. Stan zach.: ślady zakwaszenia papieru. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, s. 55, poz. 23.

Dama w kapeluszu, 1910

Akwaforta;
wym.: 350 x 245 mm;
nie sygn. Lit.: "Wystawa pośmiertna prac Wł. Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 12.

Akt we wnętrzu

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier ,
36,5 x 50,5 cm;
sygn. l. d.: W. Skoczylas

POWRÓT Z POLOWANIA

Drzeworyt kolorowany akwarelą;
15,2 x 18,4 cm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem p.d.: Wł.Skoczylas, śr.d.: Powrót z polowania.

GŁOWA GÓRALA

Drzeworyt;
21,1 x 21,4 cm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem p.d.: Wł.Skoczylas

ZBÓJNICKI

Drzeworyt;
21,8 x 13,7 cm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem p.d.: Wł. Skoczylas

Wieś góralska

akwarela, papier,
24 x 35 cm,
sygn. l.d.: W. Skoczylas (19)09

WNĘTRZE KOŚCIOŁA

akwarela/papier,
46 x 31,5 cm
sygnowany p. d.: `W Skoczylas`

Leda z łabędziem, 1933

Drzeworyt;
wym.: 155 x 205 mm;
sygn. i dat. oł. p.d.: WSkoczylas 1933. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 196.

Profil junaka, 1932

Drzeworyt;
wym.: 140 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 185.

Pejzaż z kapliczką, 1930

Drzeworyt;
wym.: 180 x 250 mm;
sygn. oł. p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 183.

Motyw ze Starego Miasta, 1930

Drzeworyt;
wym.: 175 x 140 mm;
sygn. oł p.d.: WSkoczylas. Lit.: "Wystawa pośmiertna Władysława Skoczylasa", Kraków 1935, poz. 176.

liczba obiektów: 422