1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

DZIEWCZYNKA W CHUSTCE, ok. 1905

olej, płótno
35 x 35 cm
sygn. l.g.: WH [monogram wiązany]

cena wywoławcza: Wykup abonament

DWAJ WĘDROWCY, ok. 1920

olej, sklejka
35 x 50 cm
sygn. l.d. (na poprzeczce płotu): Wlastimil Hofman

MODLITWA

olej, tektura
50 x 34,7 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie w prawym górnym narożniku okrągła pieczątka krakowskiego zakładu Róży Aleksandrowicz przy ul. Basztowej 11. W polu środkowym ołówkiem: [.] 180.

Stary mężczyzna

olej/płótno, 26,5 x 46,5 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil Hofman'

Dzieci, 1930 r.

olej/tektura, 38 x 45,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman | 1930'

Autoportret, około 1920 r.

olej/płótno, 40 x 40 cm
sygnowany p.d.: 'Wlastimil | Hofman'

PORTRET MĘSKI na tle KOPCA KOŚCIUSZKI

olej na płycie, 52 x 47 cm,
sygnowany l.d. "Kraków/Wlastimil / Hofman"
[nazwisko częściowo zatarte].

GŁOWA PANIENKI [Helena Parizek], 1940

ołówek na papierze naklejonym na tekturę, 18 x 22 cm, sygnowana monogramem wiązanym i datowana p.d. "19 WH 40/ Istambul".
Na odwrocie odręcznie: "Głowa panienki /wystawiony w świetlicy w obozie wojskowym w Kasynie na wystawie /urządzonej przez Dr. Aug. Steffena /w czerwcu 1945/ Helena Parizek z Wołynia, córka czeskiego popa, obecnie/ żona oficera czesk. Engela./Turcja, Istambuł".

Naklejka Polskiego Domu Aukcyjnego Sp. z o.o. z danymi o rysunku - Warszawa, ok. 1990.

Powrót, 1947

olej, tektura; 38 x 46,5cm
sygn.p.d.: Wlastimil Hofman/Szklarska Poręba 1947

Nowe pokolenie, 1951

olej, płyta pilśniowa; 62 x 38,5cm
sygn.p.d.: Wlastimil/Hofman 1951

Spowiedź

autolitografia; 17 x 13,5cm

Melodia grobów, 1921

olej, tektura; 29,5 x 38 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Wlastimil Hofmann / Bonarka 1921;
na odwrocie opis autorski: Melodya grobów.

Kobieta i Amor, 1958

olej, płótno, 54,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofmann/ 1958

Dziewczyna z czerwonymi kwiatami, 1968

olej, płótno; 60 x 40 cm;
sygn. i dat. l. d.: Wlastimil Hofman / 1968.
Interesujący przykład późnej twórczości Hofmana tworzonej u schyłku życia. Zwraca uwagę swobodny rysunek techniką prima vista.

Portret dziewczynki, 1935 r.

olej, tektura, 54,5 x 49 cm, sygn. i dat.: 1935 / Wlastimil Hofman

Żniwa

olej/tektura, 36 x 37 cm
u dołu: 'Wlastimil Hofman'

Autoportret na tle Wawelu (Autoportret), 1921 r.

olej/tektura, 98 x 70,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Wlastimil Hofman | 1921'

- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1922

Nazaret , 1944 r.

olej/płyta, 15 x 12,5 cm
sygnowany, opisany i datowany l.g.: 'Wlastimil Hofman | Nazaret 1944'

Wędrowiec z aniołem, 1921 r.

olej, tektura najlejona na sklejkę, 73,5 x 74 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman/ 1921

Mała wróżka, 1929 r.

olej, płótno, 78 x 48 cm
sygn. i dat. l.d.: Wlastimil/Hofman/1929

liczba obiektów: 1577