1 zł
2 600 000 zł

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

PROJEKTY DEKORACJI do przedstawienia TURCARET czyli FINANSISTA Alaina René Lesage`a, 1953

PROJEKT DEKORACJI DO AKTU I
monotypia, 28 x 20 cm w świetle passe-partout
sygnowany u dołu pośrodku "Kantor"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Peinture, 1963

Olej, płótno; 81 x 100 cm
Sygn. p.d. Kantor
Na odwrocie: T.Kantor/ "Peinture"/ 1963/ Cracovie/ 100 x 81 cm
Oraz informacje o wystawach w: Galerie Pauli, Lausanne, 1964 i Gal Hardschin, Bale, 1966

Estymacja: 220 000 - 250 000 zł

Bez tytułu, 1990 r.

offset/papier, 21 x 28,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: `T. Kantor | 22. II 90`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

BEZ TYTUŁU, 1940

akwarela na papierze, 12 x 14 cm, datowana p.d. "1940"
Wystawiana na aukcji Agra-Art 28 X 2004 r. (w kat. poz. 48).

Przestrzeń parasolowa, 1947

tusz, piórko, papier;
10,5 x 10 cm;
sygn. i dat. l. d.: Kantor oraz p. d.: 47
Na odwrocie nalepka z informacjami o pracy.

Kompozycja abstrakcyjna, koniec lat 40.

Akwarela, papier; wym.: 24,6 x 41 cm; sygn. p.d.: T. Kantor. Stan zachow.: nieznaczne ubytki papieru przy brzegach kompozycji.

Alkad z Zalamei, 1951 r.

akwarela, gwasz/papier, 20,7 x 28 cm (w świetle passe-partout)
w p.d.: `Alkad z Zalamei`

Estymacja: 8 500 - 9 500 zł

Peinture

olej, płótno
38 x 46
sygn. l.d. Kantor 1964

Peinture, 1964

olej, płótno
81 x 99,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Kantor 1964

BEZ TYTUŁU, 1947

Tusz, piórko, papier; 14,5 x 14 cm
Sygnowany p.d.: Tadeusz Kantor 1947
Na plecach na pis ołówkiem: Szkic rzeźby | Tadeusza Kantora | dostałem od niego | w 1947 r. podpis nieczytelny

Kompozycja, 1967 r.

kolaż, gwasz, pastel/papier, 22 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `6/67 | T. Kantor`; l.d.: `p. Mochniewiczowi`

Pochodzenie: D.A. Rempex

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 8 000 - 10 000

Parasol, 1970

flamaster, papier;
27 x 21 cm;
sygn. l. d.: T. Kantor / 70 (? - data słabo czytelna)

Szatniarze

olej, flamaster/bibuła, 27 x 30 cm (w świetle passe-partout)
opisany p.d.: `Szatniarze`

Estymacja: 6 000 - 9 000

Kompozycja, lata 40. lub 50. XX w.

akwarela/papier, 26,5 x 23 cm
na odwrocie oprawy napis: `T. Kantor`

OPINIE:
W załączeniu potwierdzenie autentyczności Lecha Stangreta

Estymacja: 11 000 - 13 000

Projekt kostiumu do sztuki Sen srebrny Salomei, 1938

kredka, papier,
23,8 x 20,5 cm (w świetle oprawy);

Ambalaże dygnitarzy

nsygn.,
tusz, gwasz, papier,
28x15 cm (w św.p-p)

La figure emballée, 1972 r.

technika własna, collage, akryl/płótno, 120 x 110 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. Kantor | TADEUSZ KANTOR | KRAKÓW | le titre: VI 1972 | "La figure emballée" | 110 x 120 (acrylic)`

ODWROCIE: 1) papierowa naklejka z Galerii Milano z 1978 r.; 2) papierowa naklejka z Biura Handlu Zagranicznego z 1972 r.

Estymacja: 200 000 - 350 000 zł

Kompozycja, ok. 1963 r.

technika własna/płyta, 62 x 47 cm

WYSTAWIANY: Święci Rewolucji. Maria Jarema, Tadeusz Kantor, Galeria Fizek 23.10 - 15.11. 2010
LITERATURA: Święci Rewolucji. Maria Jarema, Tadeusz Kantor, Galeria Fizek, katalog wystawy, Poznań 2010, s. 72

Estymacja: 60 000 - 120 000 zł

Projekt kostiumu do przedstawienia Śmierć poety w pokoju przygotowanego w Charleville, 1988 r.

flamaster, gwasz, collage/papier, 29 x 20,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany flamastrem p. d.: `Charleville`, niżej okrągła autorska pieczęć z napisem w otoku: `t. kantor`, wypełniona odręcznie: `1 [2 ?] VI 88 | T Kantor` niżej: `la | censure`, przy krawędzi l. d.: `T Kantor`

POCHODZENIE: aukcja domu aukcyjnego Agra - Art. z dnia 15 kwietnia 2007 r.

Estymacja: 6 000 - 12 000 zł

Obraz I, 1957

olej, płótno,
70 x 81 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: T. KANTOR / 1957;
na odwrocie w trzech miejscach nr inwentarzowy kolekcji Theodora Ahrenberga - 450 - oraz trzy nalepki wystawowe:
1. Biała nalepka z maszynopisem: Tadeusz Kantor / Pologne, 1915 - 1991 / Peinture I / 1957 / huil sur toile
2. Nalepka wystawowa: RIKSFÖRBUNDET FÖR BILDANDE KONST / Utställning / Kring
spontanismen Konst när TADEUSZ KANTOR / Titel: Peinture 1 1957. Olja 70x81 / tillh. Direkt. Th. Ahrenberg
3. Nalepka goeteborskiej wystawy kolekcji Ahrenberga: GÖTEBORG KONSTMUSEUM / Uställning /kid Ahrenberg Collection / 18/6-29/8 1993 /
Titel/Kat. nr Kantor: MıLLING I, 1957, olja / Ägare Mme Ulla Ahrenberg

liczba obiektów: 554