1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Twarz, 1973

olej, płótno, 35 × 27 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1973

cena wywoławcza: Wykup abonament

Akt, 1999

serigrafia, papier, 70 x 93,5 cm
sygn. p. d.: J. Nowosielski 1999 r.
odbitka 28/60

Ikona

gwasz, kredka, papier; 31,5 x 22,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N. (ołówkiem);
sygn. na odwrocie: J. N.;
na odwrocie rysunki ołówkiem

Projekt ołtarza

ołówek, kredka, papier; 14,5 x 25,5 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N.

Kobieta na tle miasta, 1971

olej, płótno, 81 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI/ 1971

GIMNASTYCZKI, połowa lat 50. XX w.

obraz dwustronny; na odwrocie: PORTRET KOBIETY
tempera, deska, 40 x 25 cm

Autentyczność obrazu potwierdzona przez Fundację Nowosielskich.

Akt leżący, 1999 r.

serigrafia barwna/papier,70 x 93,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '47/60'

Akt, 1999 r.

serigrafia barwna/papier,87 x 70 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1999 r.', opisany l.d.: '17/50'

Akt, 1997 r.

serigrafia barwna/papier,70 x 91 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', opisany l.d.: '24/50'

Akt siedzący, 1997 r.

serigrafia barwna/papier,70 x 99 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Jerzy Nowosielski 1997 r.', opisany l.d.: '40/60'

WSPOMNIENIE Z EGIPTU, 1990

olej, płótno, 35 x 45 cm
op. na odwrocie: OLEJ, PŁÓTNO 8 II 1990/ “WSPOMNIENIE/ Z/ EGIPTU"/ 1990/ JERZY NOWOSIELSKI

Dziewczyna z lustrem, 1981 r.

olej/płótno, 101 x 71 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski | 100 x 70 | 81'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy i numer 'PS0Z III - 893/94'

Kompozycja abstrakcyjna, 1965 r.

olej/płótno, 80,5 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY Nowosielski 1965'

- Jerzy Nowosielski. Malarstwo, BWA Kraków, 1974

Cerkiew, 1983 r.

olej/płótno, 70 x 49,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski 1983'
na odwrociu nieczytelny stempel wywozowy i papierowa nalepka z opisem prazy z Galerii Starmach

- Galeria Starmach, Kraków- kolekcja prywatna, Polska

Akt, 1962 r.

ołówek/papier, 24 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JERZY NOWOSIELSKI 1962'

OPINIE:
- praca posiada certyfikat Fundacji Nowosielskich

Półakt, 1983 r.

tusz/papier, 47 x 31 cm
sygnowany, datowany i dedykowany wdłuż prawej krawędzi: 'Pani Uli - Nowosielski w Paryżu - maj - 1983'

Bez tytułu, 1960 r.

ołówek, papier, 20,3 x 29,4 cm;
sygn. i dat. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 1960 ; do pracy dołączony certyfikat fundacji Jerzego Nowosielskiego

Kobieta, 1993

serigrafia, papier; 46 x 33,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. wzdłuż lewej krawędzi u góry: II/4/50 JERZY NOWOSIELSKI 93 (ołówkiem)

Akt, 1993

serigrafia, papier; 44,7 x 29 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JERZY NOWOSIELSKI 93 II/13/50 (ołówkiem)

Akt, 1975

olej, płótno; 70 x 50 cm;
na odwrocie opis autorski, sygn. i dat.: IX 1975 / JERZY NOWOSIELSKI

liczba obiektów: 1183