1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

Obszar koncentrujący XV, 1973/77 r.

akryl/deska, 70 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1973-77`
oraz tytuł: `OBSZAR KONCENTRUJĄCY XV, | AKRYL`

Estymacja: 18 000 - 25 000

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wokół obrazu V, 1983-89

akryl, płótno naklejone na deskę;
60,5 x 98, 5 cm (kształt nieregularny);
na odwrocie sygn. i napis autorski: -WOKÓŁ OBRAZU V. /AKRYL/ JAN/BER/DYSZ/AK/1983-89

Apres passe - par - tout

akryl
77,5 x 57,5 cm

technika własna/papier, 64,5 x 49 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK`
na odwrociu autorska instrukcja dotycząca sposobu oprawienia pracy

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Dyptyk, 1968 r.

akwarela, gwasz/papier, 42 x 28 cm (w świetle passe-partout) x 2
sygnowane l.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK`, śr.d./p.d. datowany: `1968`

Estymacja: 16 000 - 20 000 zł

Jak było pierwsze,1979-80

akryl, płótno, deska;
30 x 80 cm (kształt nieregularny);
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1979-80
na odwrocie napisy autorskie: AKRYL / VERNIKS / KONCOWY OLEJNY / Jak było pierwsze

Jak było pierwsze (1979-80)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, płótno/deska
30x80 cm

Kompozycja kół, 1963 r.

technika mieszana, gwasz/papier, 45 x 35 cm (arkusz, w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: JAN | BER | DYSZ |AK`, datowany śr.d.: `1963`

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Koło podwójne, 1962 r.

gwasz/papier, 54,5 x 13 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `1962 | JAN | BER | DYSZ | AK`; wymiar w świetle oprawy: 68 x 27 cm

Estymacja: 6 000 - 8 000 zł

Kompozycja, 1970

technika własna, akryl, pastel,
papier; 26,9 x 19 cm;
sygn. l. d.: Jan/ BER/DYSZ/AK i dat. u dołu.: 1970 oraz napisy na odwrocie: Jan/ BER/DYSZ/AK/ akryl/pastel (...) Paris 1970,
u dołu napis: 10 oraz u góry po prawej napis: światło/ ramy + 2 cm/ więcej

Koło podwójne czerwono-czerwone, 1962 r.

gwasz, tempera/papier, 52 x 34 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `1962 | gwasz | tempera jaj. | Koło podwójne | czerwono-czerwone | JAN | BER | DYSZ | AK | 19 | 62`

Estymacja: 7 000 - 9 000

Bez tytułu, 1971

pastel, papier pomarańczowy;
34,5 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. ołówkiem śr. d.: JAN / BER / DYSZ / AK / 1971

Koło podwójne, 1962

tusz, gwasz, papier;
39 x 19,5 cm (nieregularny kształt).
Na odwrocie sygn. i dat.: JAN BER/ DYSZ/ AK/ 1962 oraz napisy: koło podwójne/ tusz/ gwasz/ światło ramy/ 50 x 34 cm

Passe-partout (1996)

sygn. dat. na odwrociu,
technika własna,
134x40 cm

Apres passe-par-tout (organique), 2005 r.

technika własna/papier, 100 x 63 cm
sygnowany i datowany l.d.: `JAN | BER | DYSZ | AK | 2005`, śr.d.: `Apres passe-partout (organique)`, l.d.: `20/25`

Estymacja: 8 500 - 9 500 zł

szkic, 1968 r.

akwarela/papier, 41 x 28,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany śr. g. `JAN | BER | DYSZ | AK`

Estymacja: 6 000 - 9 000

Koło podwójne, 1962 r.

tusz, gwasz/papier, 50 x 34 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1962 | koło podwójne (...)`

Pochodzenie: bezpośrednio od artysty

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 8 000 - 12 000

Iluzja integralna VIII, 1972 r.

pastel/karton, 65 x 45 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `JAN | BER | DYSZ | AK | 1972 | ILUZJA INTEGRALNA VIII | pastel pap`

Estymacja: 8 000 - 12 000

Koło podwójne XLV, 1962

tusz, gwasz, tektura;
51 x 24,5 cm;
sygn. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / Koło podwojne / 1962 / tusz, gwasz / XLV

Koło podwójne, 1962

akwarela, gwasz, papier,
38 x 19,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p. d.: JAN / BER / DYSZ /AK (ołówkiem)
data l. d.: 1962 (gwaszem)

liczba obiektów: 417