PANEK Jerzy (1918-2001)
ołówek, papier;
27,3 x 19 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat i opis u góry ołówkiem: 8. 11. 80 coś z bydła/ Panek
cena wywoławcza: Wykup abonament
PANEK Jerzy (1918-2001)
PANEK Jerzy (1918-2001)
Twarz z cyklu Niewidomy Erotoman, 1993
Pastel oleista, papier; wym.:29,5 x 28 cm
PANEK Jerzy (1918-2001)
Pastel olejny, papier; 21 x 14 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: VII 90 | Panek
PANEK Jerzy (1918-2001)
olej/płótno, 73 x 100 cm
opisany na odwrociu: `Jerzy Panek Kraków | Koza z Kutna I | 1970 | 100 x 73 | 7.000 zł`
na odwrociu nalepka wystawowa z BWA - Pałacu Sztuki w Krakowie (Plac Szczepański 3a) oraz naklejka Zarządu Okręgu Łódzkiego ZPAP
Estymacja: 40 000 - 50 000 zł
PANEK Jerzy (1918-2001)
Kraków. Kościół Mariacki, 1942
Akwarela, kredka, karton; wym. komp.: 25,5 x 19 cm; sygn. oł. l.d.: Jerzy Panek 42
PANEK Jerzy (1918-2001)
pastel/papier, 29,5 x 21 cm
Odwrocie:
pieczątka - `KOLEKCJA Jerzego Panka`
Estymacja: 3 000 - 4 000 zł
PANEK Jerzy (1918-2001)
rysunek, ołówek, papier, 19 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Panek 78
2 000 - 3 000 zł
PANEK Jerzy (1918-2001)
ołówek, papier, 19 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Panek 78
2 000 - 3 000 zł
PANEK Jerzy (1918-2001)
długopis, papier, 19 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Panek/19.II.78
2 000 - 3 000 zł
PANEK Jerzy (1918-2001)
długopis, papier, 19 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Panek
2 000 - 3 000 zł
PANEK Jerzy (1918-2001)
długopis, papier, 19 × 29 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Panek
2 000 - 3 000 zł
PANEK Jerzy (1918-2001)
Linoryt; wym. komp.: 180 x 130 mm;
sygn. oł. p.d.: Panek 42, l.d.: oryg. linoryt. Grafika z teki 18 portretów pracowników wytwórni wódek w Izdebniku. (znane są 2 kompletne teki). Lit.: D. Burkamp, Jerzy Panek, Kerber Verlag 1995, poz. 42.
PANEK Jerzy (1918-2001)
olej/płótno, 70,5 x 55,5 cm
sygnowany śr.g.: `PANEK`
- 1998, Kraków, Galeria Artemis, "Jerzy Panek malarstwo i grafika" (wymieniony w katalogu).
Estymacja: 35 000 - 45 000 zł
PANEK Jerzy (1918-2001)
pastel/papier, 27 x 18 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 3 500 - 4 500 zł
PANEK Jerzy (1918-2001)
piórko, atrament niebieski, papier;
20,7 x 14,7 cm;
sygn. i dat. u dołu.:13.6.63 Panek
PANEK Jerzy (1918-2001)
na odwrociu pieczątka z napisem: `KOLEKCJA Jerzego Panka`
Estymacja: 3 500 - 4 500
PANEK Jerzy (1918-2001)
Karykatura (Autoportret w kapeluszu), 1955
Drzeworyt; wym.: 250 x 205 mm;
sygn. oł. p.d.: Panek Jerzy, l.d.: tytuł. Na odwrocie ppartout naklejka CBWA Kraków. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Kerber Verlag 1995, poz. 78 (pod drugim tytułem).
PANEK Jerzy (1918-2001)
Chorągiew VII, 1962 (il. s. 33)
Drzeworyt; wym. planszy: 595 x 454 mm,
sygn. i dat. p.d.: Panek 1962; śr.d. tytuł, p.d. dedykacja autorska. Grafika po konserwacji. Lit.: D. Burkamp, "Jerzy Panek", Bielefeld 1995, Kerber Verlag, poz. 214.
PANEK Jerzy (1918-2001)
Akwarela, kredka, ołówek, brulion kratkowany formatu A4 (100-kartkowy); zawiera 152 kompozycje: studia do: "Zamek Golub-Dobrzyń" (VII-XI 1970), "List gończy" (1976) oraz odrębne prace, m.in. gołąbek pokoju. Na ostatnich 5 stronach notatki artysty (dotyczące wystaw i cen sprzedaży, dane adresowe) od XII 1970 do VI 1971.