1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Kraków - Wawel (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
46x55 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Widok miejski, 1967 r.

kredka/papier, 37 x 51,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'E. Dwurnik 67'

Zachód słońca, 1967 r.

kredka/papier, 38 x 51,5 cm (w świetle passe-partout)

Hotel Bristol, 1994 r.

akwarela, gwasz/papier, 39,8 x 49,9 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK 94'

Węgorze na plaży w Ustce, 2017 r.

akwarela/papier, 45,5 x 26,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E. DWURNIK.17' oraz opisany na dole: 'WĘGORZE NA PLAŻY W USTCE'

Bez tytułu, z cyklu Paryż, 1967 r.

ołówek/papier, 32,5 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'E.DWURNIK'; p.d. pieczęć autorska: 'RYSUNEK | E.DWURNIK | 2448 | 1967'
na odwrociu pieczęć autorska z opisem: 'Mr Andre DIEBOLD | 59, Avenue des Vosges | 67 STRASBOURG | FRANCE'

Giełda, 2008 r.

akwarela, tempera/papier, 45 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'E.DWURNIK 08'
opisany i datowany na odwrociu: '"Giełda" | spis nr. 1975 | + temp [przy stemplu] | 45 x 65 | 1- 07. 06. 2008' oraz dwa stemple: "AKWARELA | E. DWURNIK' oraz 'NA PAPIERZE | 12050'

Idealne miasto - Wenecja, 2000 r.

akwarela, tempera/papier, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'WENECJA E.DWURNIK 2000'
opisany na odwrocie długopisem i flamastrem: tytuł, dwa stemple, data dzienna '15-19.05.06', spis 'NR. 1614'

Góry Świętokrzyskie, 2001

akwarela, tempera, papier; 19 x 25,5 cm;
sygn. i dat.: 2001/ E. DWURNIK, u dołu napis: GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE;
na odwrocie 2 podłużne pieczątki: 1. AKWARELA / E. DWURNIK 2. NA PAPIERZE / NR: 9651 oraz napisy odręczne: + tempera / "Góry Swiętokrzyskie" / 18,5 x 26 / Spis NR: 875 / 17.XII.2001.

Nowy Jork, 2017 r.

olej/płótno, 114 x 146 cm
sygnowany i datowany l.d.: '2017 | E. Dwurnik', opisany l.śr. w obrębie kompozycji: 'Sully 15.01.2009'
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "NOWY JORK" | NR: IX - 2270 - 6771'

Plac Zamkowy, 2017 r.

olej/płótno, 100 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2017 | E. DWURNIK'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "PLAC ZAMKOWY" | NR. XI - 766 - 6751'

Czerwone tulipany, 2017 r.

olej/płótno, 40 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2017 | E. DWURNIK | "CZERWONE TULIPANY" | NR: [XXIII] - 1157 - 6819'

Abstrakcja, 2003 r.

olej/płótno, 175 x 255 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2003 lipiec | E. DWURNIK | OBRAZ NR: 170 | NR: XXY-170-1996'
opisany na blejtramie: '175 x 255' oraz: 'NR XXX-170-1996'
na odwrociu wskazówka montażowa i napis: 'góra dowolnie'

Figura na przetrwanie, 1985

sucha igła podkolorowana akwarelą, papier; 63 x 50,5 cm (odcisk płyty), 75,6 x 55,4 cm (wymiar arkusza);
sygn. i dat. p. d.: E. Dwurnik 85 (ołówkiem); opis l. d.: sucha igła (próba) / + akwarela (ołówkiem); oraz obok: NM: (ołówkiem) 2534 (nr odbity stemplem); tytuł pośrodku u dołu: "Figura na przetrwanie" (ołówkiem).

Plac Zamkowy - Warszawa, 1994

olej, płótno; 73 x 100,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: 1994 / PL. ZAMKOWY / E. DWURNIK;
na odwrocie, na płótnie napis autorski: 1994 / E. DWURNIK / NR: 2081 (w prostokącie), na blejtramie powtórzony numer.

Wilanów, 2009 r.

sygnowany i datowany p.d.: 'WILANÓW | E.DWURNIK | 2009'
opisany na odwrociu: nr katalogu autorskiego: '2139', data dzienna: '10-17.05.2009', dwa stemple autorskie

Pocałować w Otwocku , 2012 r.

akwarela, tempera/papier, 46 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'POCAŁOWAĆ W OTWOCKU 2012 | E. Dwurnik'

Weduta, 1965 r.

akwarela/papier, 24,5 x 41,5 cm
sygnowany i datowany p.g.: 'E.DWURNIK 65.'

Plan miasta, 1974

olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. i dat. p. d.: E. DWURNIK. 74.;
na odwrocie:
- fragment nalepki zakładu stolarskiego
- na krośnie oznaczenia: 11. oraz s. I/27/F

Krakowskie Przedmieście, 2004 r.

gwasz, papier, 43,5 x 52,5 cm
sygn. i dat. p. d.: 04 /E.DWURNIK

liczba obiektów: 1062