1 zł
2 600 000 zł

FIJAŁKOWSKI Stanisław (1922 Zdołbunów na Wołyniu - 2020 Łódź)

7 września 83, 1983 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `S. Fijałkowski 7 września 83` (ołówkiem na blejtramie)

- Andzelm Gallery, Lublin
- kolekcja Manfreda Kluckerta

- 1986 Łódź
- 1987 Wiedeń
- 1989 Marburg;
-1990 Galeria Studio, Warszawa
- 1994 Andzelm Gallery, Lublin

Estymacja: 45 000 - 65 000 zł

cena wywoławcza: Wykup abonament

20 VIII 73, 1973 r.

olej/płótno, 73 x 65 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `S FIJAŁKOWSKI 20 VIII 73` (długopisem na blejtramie)

- obraz namalowany podczas pleneru w Osiekach
- Andzelm Gallery, Lublin
- kolekcja Manfreda Kluckerta

- Andzelm Gallery, Lublin

Estymacja: 45 000 - 65 000 zł

Zupełnie nowa autostrada IX, 2008 r.

akryl, płótno, 100 × 100 cm
sygn. i dat. na na blejtramie: S. Fijałkowski Zupełnie nowa autostrada IX 2/2008

Estymacja: 85 000 - 95 000 zł

3 VIII 66, 1966 r.

ołówek, papier, 42 × 29,7 cm
sygn. p. d.: S. Fijałkowski oraz dat. śr. d.: 12c/66

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

4 Listopada 2012

sygn. p.d.
serigrafia (23/50)
73x52 cm

Bez tytułu, 11 XII 1970 r.

offsetowa wersja linorytu, e/a, 84 x 59 cm, sygn.

Kurtyna, 1982

akwaforta, papier;
14,5 x 10,3 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis ołówkiem: Kurtyna, e.a, S.Fijałkowski 82

Kompozycja, 1982

mezzotinta, papier;
15,6 x 11 cm (wymiar odbitki),
34,8 x 25,5 cm (wymiar arkusza);
napis u dołu: 28 XII 82, 9/30 S. Fijałkowski (ołówkiem)

Anima (1985)

sygn. dat. p.d.
linoryt (2.nakł.e.a.)
29.7x24.8 cm

3.VI.60, 1960 r.

technika mieszana/papier, 21 x 31 cm (w świetle passe-partout)
u dołu opisany: `3.VI.60 St. Fijałkowski | ugier żółty, umbra naturalna, sienna palona, kadm | żółty, kadm czerwony, kobalt niebieski, kobalt fioletowy, | zieleń szmaragdowa, czerń słoniowa`

estymacja: 6 000 - 12 000 zł

Autostrada XXXVI,1977

olej, płótno; 73,5 x 92 cm
sygn. na odwrocie na krośnie: S.FIŁAJKOWSKI AUTOSTRADA XXXVI 1977

Estymacja: 65000 - 75000 PLN

25 stycznia 1990, 1990 r.

olej/płótno, 101 x 73,5 cm
sygnowany i opisany na odwrociu na blejtramie: `Stanisław Fijałkowski 25 Stycznia 1990 1/90`

Estymacja: 60 000 - 70 000 zł

12.IX.2012 (2012)

sygn. dat. na odwrociu
akryl, węgiel, płótno
100x81 cm

XI Talmud polski, 1989 r.

linoryt/papier, 60,5 x 45 cm
opisany, numerowany i sygnowany u dołu: `XI Talmud polski 17/50 S. Fijałkowski 89`

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

13 VIII 1961, 1961 r.

akwarela/papier, 35,5 x 24,5 cm
datowany l.d.: `13.VIII.61`, sygnowany p.d.: `S. Fijałkowski`

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Bez tytułu, 1979 r.

linoryt, 74 x 58,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `S. Fijałkowski 79`

Estymacja: 3 000 - 4 000

Ognisty wóz Eliasza, 1979 (il. s. 33)

Linoryt; wym.: 400 x 300 mm,
sygn. i dat. p.d.: S. Fijałkowski 79.

Replika II Autostrady, 1990

olej, płótno; 73 x 60 cm
sygn.na krośnie: S.FIJAŁKOWSKI-REPLIKA II AUTOSTRADY, 1990

Estymacja: 50000-60000 zł

3 VIII 66, 1966

ołówek, papier;
42 x 29,7 cm;
sygn. p. d.: S. Fijałkowski, śr. d.: 12c/66

22 X 71, 1971

ołówek, papier;
15 x 10,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. u dołu ołówkiem: 22 X 71 S.Fijałkowski
w załączniku koperta nadana przez Stanisława Fijałkowskiego zaadresowana na: Armin Hundertmark/
D-1 Berlin 42/ kolonie Kleeblatt Blumenweg/ W-Germany (napis maszynowy);

liczba obiektów: 593