1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

Z ziemi lubelskiej

olej, tektura
21,5 x 23,5 cm;
sygn. l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947
Na odwrocie nr p.g.: St. Cz./inw.229; oraz tytuł "Z ziemi lubelskiej" I / 1947

cena wywoławcza: Wykup abonament

Taras w Wilanowie

olej, tektura,
26 x 34 cm;
sygn. l. d.: ST. CZAJKOWSKI 1934;
na odwrocie nr inwentarzowy: St. Cz. / inw. 196;
oraz tytuł: "Taras w Wilanowie" / 1934

ODPOCZYNEK, 1924

Olej, tektura;
25 x 33 cm
Sygnowany i datowany p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1924
Na odwrocie nalepka papierowa z napisem na maszynie wypełnionym czarnym atramentem: Obraz St. Czajkowskiego p. t.: Odpoczynek,1924 technika 249 olej, płótno nr katalogu 249 brał udział w Wystawie Pośmier(…) Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981. Powyżej napis długopisem: "Odpoczynek" |1924. nad nim napisany flamastrem numer: 249.

W prawym górnym rogu napis czarnym tuszem: St.Cz. | inw. 180. w prawym górnym rogu naklejona kwadratowa kartka z napisem ołówkiem: 83 WISO.
Na nalepce pieczęć Centralnego Biura Wystaw Artystycznych, Pl. Małachowskiego 3, 00-916 Warszawa, tel. 27-69-13 z nieczytelnym podpisem.

Jesienią w parku

olej, płótno,
72 x 115 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI PARYŻ 1912;
Na odwrocie na krośnie autorski napis: W PARKU JESIENIź "SZTUKA" STANISŁAW CZAJKOWSKI 1912; Nalepki wystawowe z Salonu 1913 w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa, z datą nadesłania: 27.XI.1913

DOMY W KAZIMIERZU NAD WISŁź

olej na płótnie, 25, 5 x 43, 5 cm,
sygnowany l. d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI"

Droga z Puław do Kazimierza

Olej, płótno, 105 x 135 cm,
sygn. l.d.: Stanisław Czajkowski 1953

Góral i góralka

akwarela, papier,
30 x 22,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie nr inw. St.Cz. / inw. 441

Staw w Nakryszkach

olej, płótno
78 x 96 cm;
ze spuścizny po artyście

Pejzaż z kapliczką

Akwarela, papier,
18 x 23 cm,
sygn. p.d.: Stanisław Czajkowski

Wieś holenderska, 1916 r.

olej/tektura, 32 x 56 cm
sygnowany i datowany l. d.: `ST. CZAJKOWSKI 1916 | (...)`
obraz reprodukowany (w:) Katalog wystawy CBWA, poz. nr 130

Stara wieśniaczka z Wojszyna

olej, tektura,
34 x 25 cm
na odwrocie napis: "Stara wieśniaczka / z Wojszyna" / ok. 1921; oraz dwukrotnie powtórzony nr inwentarzowy
z prawej u góry i z prawej u dołu: St. Cz. / inw. 176

Dom Rybaka w Kazimierzu

olej, płótno,
44 x 70,5 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI;
na blejtramie napis: Dom Rybaka w Kazimierzu oraz nr inw.Ł St.Cz / inw. / 257

Z okna pracowni

olej, płótno,
60 x 88 cm;
na odwrocie nr inw.: St. Cz. / inw. 291
oraz nalepka z tytułem

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna;
wym.: 295 x 395 mm.
Grafika z teki XI Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie, 1911.

Sad w Kazimierzu

olej/tektura, 21 x 26,5 cm
sygnowany l. d.: `STANISŁAW CZAJKOWSKI`
na odwrocie tytuł autorski

Widok kościoła

olej/tektura, 40 x 33 cm
na odwrocie napisy: `St. Cz. | inw 337`

WIERZBY NAD STAWEM, 1925

Olej, sklejka; 24 x 33 cm
Niesygnowany

Studium nieba

olej, tektura, 37,5 x 45,5 cm;
na odwrocie oznaczenie: St.Cz. / inw. 315; oraz napis: Studium nieba / / Holandia

FURTA KOŚCIOŁA BERNARDYNÓW NA CZERNIAKOWIE

Olej, tektura; 68 x 53 cm
Sygnowany l.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

liczba obiektów: 418