1 zł
2 600 000 zł

STAROWIEYSKI Franciszek (1930 Bratkówka k. Krosna - 2009 Warszawa)

Beznadzieja wieczności, 1994

tech. mieszana, papier, 170 x 115 cm
sygn. p.g.: BEZNADZIEJA / WIECZNOŚCI / 1694

cena wywoławcza: Wykup abonament

Cztery zmysły i dwa upadłe anioły, 2006

suchy pastel, papier, płótno, 319 x 146 cm
sygn. u góry: F. Starowieyski /1706/ A.B.C.D. cztery zmysły i dwa upadłe anioły R .

Ogniste wiorsty, 1958 r.

offset/papier, 58,5 x 85 cm
sygnowany p.d.: 'F.STAROWIEYSKI'
stan zachowania: bardzo dobry; niewielkie ubytki na prawej krawędźi

Złodziej, 1957 r.

offset/papier, 61 x 86 cm
sygnowany p.d.: 'STAROWIEYSKI'
stan zachowania: bardzo dobry; niewielkie naddarcia dolnej krawędzi

Na polu chwały, 1958 r.

offset/papier, 58,5 x 83,5 cm
sygnowany l.d.: 'F.STAROWIEYSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

Parasol św. Piotra, 1961 r.

offset/papier, 59 x 85 cm
opisany l. śr.: 'FRANCISZEK STAROWIEYSKI'
stan zachowania: bardzo dobry

- Ach! Plakat filmowy w Polsce, Dorota Folga – Januszewska, Olszanica 2009, s. 158, poz. 335 (il.)

Nieboska komedia, 1982 r.

offset/papier, 66,5 x 91 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'F. STAROWIEYSKI '82'
stan zachowania: bardzo dobry

Czerwona magia, 1971 r.

offset/papier, 57 x 81 cm
sygnowany l.d.: 'F.Starowieyski', p.d.: 'Jan Byk' i datowany śr.d.: '1971'
stan zachowania: bardzo dobry

- Polski Plakat Teatralny 1899 - 1999, katalog wystawy, red. Krzysztof Dydo, Kraków 2000, poz. 234 (il.)
- Mistrzowie polskiej sztuki plakatu, Krzyszof Dydo, Bielsko-Biała 1995, s. 31 (il.)

Adalen 31, 1972 r.

offset/papier, 83 x 58 cm
stan zachowania: bardzo dobry

Kozacy, 1961 r.

offset/papier, 85 x 58 cm
sygnowany l.d.: 'F. STAROWIEYSKI'
stan zachowania: bardzo dobry; nieznaczne ślady po złożeniu, śr.d. napisy czerwoną kredką

Iwan Groźny, 1959 r.

offset/papier, 85 x 58,5 cm
sygnowany l.d.: 'STAROWIEYSKI'
stan zachowania: dobry; widoczne ślady po złożeniu

Wiatr w oczy, 1960 r.

offset/papier, 85 x 58,5 cm
stan zachowania: bardzo dobry

Polowanie na mężczyznę, 1969 r.

offset/papier, 84 x 58 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'F.STAROWIEYSKI.69.'
stan zachowania: bardzo dobry; nieznaczne ślady po złożeniu

Stworzenia, 1969 r.

offset/papier, 84 x 57 cm
sygnowany i datowany p.śr.: 'F.v.B.STAROWIEYSKI 69'
stan zachowania: bardzo dobry

Kompozycja z aniołem

długopis, papier, 29,8 x 21 cm, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty

Scena figuralna

węgiel, papier, 21 x 29,5 cm, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty

Scena figuralna

Scena dwupostaciowa

węgiel, papier, 29,8 x 21 cm, na odwrociu potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty

Kłótnia

węgiel, kreda, sangwina; płótno; 195 x 255 cm;

Salome, 1990

olej, płótno, 195 x 97 cm
sygn. l. g. monogram wiązany 1690 (p), na odwrocie: 'F.STAROWIEYSKI | (p) | 1690 | MICHELOSALOME | AVEC LATETE | DE ST. JOHANNES'
Reprodukowany i wystawiany: P. Dmochowski, Visions des Tenebres. 50 obrazów z kolekcji Anny i Piotra Dmochowskich, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Muzeum Archidiecezjalne w Warszawie, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Częstochowa - Warszawa - Gdańsk 2004, s. 50

liczba obiektów: 829