1 zł
2 600 000 zł

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Portret dziewczynki

fotografia czarno-biała, brom, papier,
15,9 x 10,9 cm (odbitka);
p.d.: tłoczona pieczątka autorska oraz dwie pieczątki na odwrocie;
odbitka autorska, nakład: nieokreślony

cena wywoławcza: Wykup abonament

BUŁHAK Jan (1876-1950)

W parku, l 20. XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier na tekturce,
11,4 x 16,4 cm (odbitka);
p.d. tłoczona pieczątka autorska oraz pieczątki autorskie na odwrocie tekturki;
odbitka autorska, nakład: nieokreślony. Stan zachowania: zagięcia odbitki

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Las zimą, l. 20. XX w

29,3 x 21,1 cm (odbitka);
na odwrocie tekturki pieczątka autorska i opis;
odbitka autorska, nakład: nieokreślony.
fotografia przefotografowana autorsko z wczeŚniejszego pozytywu.

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Ziemia Lubuska, Dewajtis, 1948

17,8 x 12,8 cm (arkusz);
opisana na odwrocie (ołówkiem), oraz pieczątka autorska;

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Ruiny, ok. 1918

11,5 x 15,4 cm (odbitka), 32,5 x 24 cm (tekturka);
p.d. (na odbitce): tłoczona pieczęć autorska oraz pieczątki autorskie na odwrocie tekturki;
odbitka autorska, nakład: nieokreślony. Stan zachowania: niewielkie przedarcie

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Ruiny II

16,3 x 11 cm (odbitka), 32,5 x 24 cm (tekturka);
p.d. (na odbitce): tłoczona pieczęć autorska;

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Zatrocze, l. 20. XX w.

11 x 16,3 cm (odbitka), 32,5 x 24 cm (tekturka);

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Widok miasta, l. 20. XX w.

11,1 x 16 cm (odbitka);
p.d.: tłoczona pieczątka autorska oraz pieczątki autorskie na odwrocie;
odbitka autorska, nakład: nieokreślony: stan zachowania: dwa rogi fotogra?i obcięte

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wilno, Uniwersytet, l. 20. XX w.

10,5 x 16 cm (odbitka), 32,5 x 24 cm (tekturka),
p.d.(na odbitce): tłoczona pieczęć autorska;

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wilno, Ulica Zamkowa, l. 20. XX w.

10,7 x 15,7 cm (odbitka), 32,5 x 24 cm (tekturka),

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wilno, widok ogólny, l. 20. XX w

10,2 x 15,2 (odbitka), 32,5 x 24 cm (tekturka);

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wilno, Góra Zamkowa, l. 20. XX

11 x 16,5 cm (odbitka), 32,5 x 24 cm (tekturka);

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wilno, l. 20. XX

11 x 16,2 cm (odbitka), 32,5 x 24 cm (tekturka),

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Teka Wilno, przed 1939

teka oprawiona w płótno; zawartoŚĆ wym. albumu: 34 fotografie na tekturkach: fotografie czarno-białe, brom, papier na tekturce,
11,5 x 16 cm (wymiar odbitki), 32,5 x 24 cm (wymiar tekturki);
na odbitkach p.d.: wytłok oraz dwie pieczęci autorskie i opis (ołówkiem) na odwrocie każdej tekturki;
odbitki autorskie, nakład: nieokreślony
Do teki dołączona broszura wydawcy dotycząca publikacji w języku angielskim i francuskim.

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Portret kardynała Stefana Wyszyńskiego, II poł. l. 40? XX w.

fotografia czarno-biała, brom, papier, 13 x 8 cm (w świetle passe-partout);
p.d.: pieczątka autorska (suchy wytłok);

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Polish Wilno

Polish Wilno. Chief Monuments of Polish National Architecture in Wilno, Once the Second Capital of Poland. Forty original photographs by Jan Bułhak, director of the Artistic Photographic Institute at the University of Wilno with an introduction and comments by Juljusz Kłos, professor of Architecture at the University of Wilno. Wilno 1921. Press of Józef Zawadzki. 4, s. 8, tabl. 40. oryg. teka pł. wiązana (Wszystkie zdjęcia naklejone na oryginalnych numerowanych maszynowo w prawych górnych narożnikach podkładach o wym. 31,8x24 cm, sygnowanych suchym tłokiem: "Jan Bułhak. Wilno" w prawych dolnych narożnikach. Wszystkie zdjęcia sygnowane suchym tłokiem: "Jan Bułhak. Wilno" w dolnych narożnikach.

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wileńszczyzna

Album zaw. 44 fotografie z l. 1930-tych (Album zat. "Wileńszczyzna" form. ca 18x25 cm, k. 26, opr. oryg. brosz., grzbiet przewiązany sznurkiem. Album wykonany przez Stanisława Muchę z podarowanych mu przez Jana Bułhaka fotografii (wg informacji ustnych spadkobiercy).

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wnętrze pracowni chemicznej w Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, l. 1930-te

Fotografia form. 10,9x16,7 cm na oryg. podkładzie form. 32x24 cm (Przedstawia wnętrze pracowni, kadrę profesorską i studentów podczas zajęć. W prawym dolnym narożniku zdjęcia i podkładu wycisk: "Jan Bułhak Wilno". Odwrocie czyste. Stan bardzo dobry)

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Wilno. Widok ogólny z Kościoła Bernardynów. 1918

Fotografia form. 10,2x15,8 cm na oryg. podkładzie form. 30,5x23,2 cm (Przedstawia widok miasta z kościołem w górnej części kompozycji. W prawym dolnym narożniku podkładu wycisk: "Jan Bułhak Wilno". Fotografia należy do autorskiego cyklu "Polska w obrazach fotogr. J. Bułhaka". Na odwrocie oryg. naklejka reklamowa: "Wilno w fotografjach J. Bułhaka No [niewypełnione] R. P. 1918 Widok ogólny z Kościołem Bernardynów [wpisane atramentem]". Na dolnym marginesie naklejki piecz.: "Copyright by J. Bułhak Wilno". Stan dobry)

BUŁHAK Jan (1876-1950)

Widok na Rabkę. 1934

Fotografia form. 11,5x16 cm (Przedstawia widok na Rabkę z Grzebienia. W prawym dolnym narożniku wycisk: "J.Bułhak Wilno". Fotografia należy do autorskiego cyklu "Polska w obrazach fotogr. J. Bułhaka". Na odwrocie piecz.: "Polska w obrazach fotogr. J. Bułhaka No 78 [wpisane ołówkiem] J. Bułhak Art. Fotograf Wilno, Orzeszkowej 3. 6000 obrazów fot. z całej Polski. Wszelkie prawa zastrzeżone" oraz "Copyright by Jan Bułhak Wilno 1934". Narożniki zdjęcia nieco otarte, górny prawy narożnik lekko nadłamany, poza tym stan dobry)

liczba obiektów: 385