1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, 1908

olej, tektura
83 x 67 cm
sygn. i datowany na odwrocie: Jacek Malczewski | 1908 marzec

Na odwrocie, w dolnej partii tektury stemple paryskiej firmy Lefranc & Cie oferującej farby i różne inne materiały malarskie (kartusz z kaduceuszem i kotwicą pomiędzy literami L i F); przy dolnej krawędzi stempel 25.
U góry i w partii dolnej
- dwa stemple o treści: DR LEOPOLD MACHARSKI | KRAKÓW | Rynek gł. - Pałac Spiski.
Przy "górnym" stemplu dopisane atramentem słowo: Własność.

Na górnej listwie krosna napis ołówkiem: /../ Macharski; obok czerwoną kredką: 14.

Ponadto na dolnej listwie krosna nalepka własnościowa, a na poprzeczce krosna i na tekturze, w dolnej partii 3 nalepki wystawowe:
1. rękopis: 22 | Inw. D (?) Macharski
2. druk, rękopis: 1908 | Autor Malczewski Jacek | Adres Zwierzyniec | Dzieło Portret własny;
3. druk, rękopis: ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW | W KRAKOWIE,, PLAC ŚW. DUCHA 1. "DOM ARTYSTÓW" | Data przyjęcia 29/5. 1925 | Autor Jacek Malczewski | Tytuł "Autoportret" | Wystawa Jubileuszowa | Rodzaj olej Rozmiar | W. P. Rad. Macharski Nr 14;
4. druk, stempel, maszynopis: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R. 1939. Nr. 94 1606 | Autor WYSTAWA | JACKA MALCZEWSKIEGO | Dzieło Autoportret | Wykonanie ol. tekt. Cena

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Wiejska zabawa

olej, jedwab naklejony na tekturę, 34 x 68 cm,
sygn. p.d.: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Siostra Bronisława w Lusławicach

sygn. l.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
49.5x35.5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu Matka Boska i pasterze

niesygnowany (na odwrociu pieczątka "Ze zbiorów Marji Malczewskiej")
tusz, papier
32.5x20 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic głowy młodej kobiety (na odwrociu: Kobiety pracujące w polu)

niesygnowany, p.g. pieczątka "Ze zbiorów Marji Malczewskiej"
ołówek, papier
21.5x13.5 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci, główek dzieci i kompozycji pejzażowych

piórko, tusz, papier;
32,5 x 51 cm (w świetle oprawy);
l. g. okrągły stempel: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ - w otoku, herb oraz nr.: 365

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Feliksa Happe (?)

olej, deska, 46 x 62,6 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Hyacinthe Malczewski - Cracovie 1922 Mars

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret kobiety, 1909 r.

olej/tektura, 34,5 x 26 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.Malczewski | 1909'

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Jacek Malczewski z Mieczysławem Gąseckim siedzący przy stole, 1921

olej, płótno; 58 x 68 cm;
sygn. i dat. przy lewej krawędzi: 1921 J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos

olej, sklejka, 99,5 × 53 cm
sygn. l. d.: J Malczewski (częściowo zatarta)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Motyw z miasteczka

kredka, papier; 17,8 x 23,7cm;
sygn.l.d.: J Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci i łbów końskich

piórko, tusz, papier;
27,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie szkice dziecka i postaci
oraz okrągły stempel z napisem: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz nr 11

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci starców

ołówek, papier,
38,8 x 28,8 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ oraz nr 357

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkic do obrazu Matka Boska i Pasterze (ok. 1900)

tusz lawowany, papier; 32,5 x 20cm;
na odwrocie okrągła pieczęć "Ze zbiorów Marji Malczewskiej" oraz nr 288

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Dziecko z klockami (1916)

sygn. dat. śr.d
ołówek, papier
22.3x12.9 cm

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postać siedzącej kobiety przed domem, 1918

tusz lawowany, papier; 32,5 x 46 cm (w świetle oprawy);
napis autorski p. d.: 8 październik 1918 (ołówkiem);
na odwrocie owalny stempel z napisem: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Thanatos - tryptyk

olej, tektura; 51 x 26 cm (każda z kwater);
sygn.: J. Malczewski (każda z kwater);
na odwrocie, na każdej części stempel: Magazyn Uniwersalny/ Roman Drobner, Kraków

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Żyda

ołówek, sepia, papier, 25,5 x 40,5 cm , sygn. ołówkiem l. d.: J. Malczewski; na odwrocie pieczęć: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ

liczba obiektów: 1290