1 zł
2 600 000 zł

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Szkic scenograficzny

technika mieszana, tektura
28 x 39,5 cm;
sygn. l.d.: Kantor;
ekspertyza Bożeny Kowalskiej z 12.08.2008

cena wywoławcza: Wykup abonament

EMBALLAGE ENVELLOPE III, 1966 R.

olej/płótno
65,5 x 73 cm
sygn. p.d.: `Kantor`
sygnowany p.d.: `Kantor`, na odwrocie na płótnie napis autorski: `T. Kantor / STOCKHOLM / 1966 / NOVEMBRE / 65 x 73 / Emballage - envellope III` oraz nalepka z nieczytelnymi pieczątkami i opisem pracy, na krośnie napis: `Nr Katal. 15 I G. Pierre Stockholm I 1966`

GŁOWY, 1979 R.

rysunek, tusz, falanster, kredka/papier
23,5 x 15 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat na stemplu autorskim l.d.: `T. kantor/1979`

BEZ TYTUŁU

gwasz, tusz, papier,
29.2 x 21 cm
sygnowany p.d.: T Kantor
W załączeniu fotografia obrazu z potwierdzeniem autentyczności podpisanym przez p. Marię Stangret-Kantor.

L`emballage, 1965

technika własna, płótno
90 x 117 cm
sygn. i opisany na odwrocie: Tadeusz Kantor / July 1965 / New York / titre: / "l'emballage" / 46 inches x 35; nr 4.; oraz nalepki Galerii Milano w Mediolanie z 1965 r. oraz z D'Arcy Galleries w Nowym Jorku z 1965 r.

RYSUNEK METAFIZYCZNY, 1947 R.

rysunek, tusz/papier
43,5 x 32,5 cm
sygn. i dat. l.g.: `T. Kantor / 1947 / Kraków`
na odwrocie dedykacja autorska

GŁOWA ZABANDAŻOWANA, 1980 R.

rysunek, tusz, flamaster, kredka/papier
17 x 23,7 cm
sygn. i dat na stemplu autorskim l.d.: `t. kantor/1980`

POSTAĆ, 1986 R.

22 x 8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. l.d.: `T.Kantor 85` (długopisem)

Elementy scenograficzne do spektaklu Niech sczezną artyści

sygn. śr.l.
tusz, papier
27.5x17.5 (w świetle passe-partout)

Kompozycja abstrakcyjna

technika własna, płótno
50 x 60,7 cm,
sygn. p. d.: Kantor
na odwrocie na płótnie nieczytelna pieczęć: 0 / SENN... ER / .... / PARIS,
na blejtramie pieczęć: SENNDIIER / Vol... / Rue de la Grande / PARIS

KOMPOZYCJA INFORMELOWA, OK. 1960

olej/tektura,
25 x 31 cm
sygn. p.d.: `Kantor`

RYSUNEK Z SERII AMBALAŻE, 1963

rysunek, tusz/papier,
21,7 x 19,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. u dołu: `Kantor Cherbres 1964`
dedytakcja u dołu: `a Mlle Eriksson`

MIARKA ZA MIARKĘ

PROJEKT SCENOGRAFII, 1956
monotypia/papier,
21 x 28 cm
wzdłuż bocznych krawędzi napisy:
`MIARKA ZA MIARKĘ | CO BY BYŁO GDYBY TAK BYŁO KRYSIU? | Cytat "A my szaleni" | Ty tu TADEUSZ A ja tu?`

Abstrakcja, 1960

olej, płótno;
80 x 100 cm
sygn.p.d.: Kantor

KOMPOZYCJA WIELOPOSTACIOWA

tusz, papier,
29.2 x 36.3 cm

Kompozycja, 1963

Serigrafia;
wym.: 185 x 200 mm;
sygn. pł.: Kantor;

Bez tytułu, 1940

akwarela, papier,
12x14 cm

technika mieszana, papier, 25,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l .d.: T Kantor

EMBALLAGE ENVELLOPE III, 1966

olej, płótno
65.5 x 73 cm
Na odwrocie na płótnie napis autorski: T.Kantor| STOCKHOLM| 1966| NOVEMBRE| 65x73|"Emballage-envellope"| III; oraz nalepka: (podłużna nieczytelna pieczątka) | lkl.V.6/31/68| dnia 24 czerwca 68| obraz "Emballage| envellope" ol/pł,65x73| na odwrocie "T.KANTOR| wz (nieczytelny podpis i podłużna, nieczytelna pieczątka). Na krośnie napis: Nr. Katal.15| G.Pierre Stockholm| 1966

DWIE LEŻĄCE POSTACI

flamaster, pastel, papier, 21 x 30 cm
sygn. flamastrem p.d.: T Kantor na stemplu autorskim z napisem: t. kantor [w otoku]

liczba obiektów: 554