1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Para

pióro, kredka, papier; 28,2 x 18 cm w św. p-p.;
sygn. prawy bok: J.N.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Projekt

technika mieszana, papier czarny; 30,2 x 18 cm w św. p-p.;
napis na odwrocie: Jerzy Nowosielski

Postać, 1960 r.

linoryt/papier, 16,5 x 10 cm
sygnowany i datowany ołówkiem l.d.: `JN 1960`

Akt siedzący, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 100 x 70 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r., l.d.:`55/60`

Akt, 1997 r.

serigrafia barwna/papier, 91,5 x 70 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1997 r`, l.d.: `50/50`

Akt siedzący, 1999 r.

sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1999 r.`, l.d.: `23/60`

Akt na różowym tle, 1998 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 80,5 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: `Jerzy Nowosielski 1998 r.`, l.d.: `33/50`

Niebieska abstrakcja, 1962 r.

olej/deska, 37 x 35 cm
sygnowany na odwrociu `JERZY NOWOSIELSKI | 1962`

- Galeria Starmach, Kraków
- kolekcja prywatna, Kraków

Akt, 1961 r.

tempera/płótno, 67 x 37 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski | 1961`

- "Jerzy Nowosielski", Zacheta Panstwowa Galeria Sztuki, Warszawa, 21.03-27.04.2003
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy, Zacheta, 21.03-27.04.2003, Warszawa 2003, s. 275, poz. kat. 345

Półakt, 1979 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski | 1979`

- kolekcja instytucjonalna, Warszawa

AKT CZERWONY, 1958

olej, płótno; 73 x 56 cm
na blejtramie pieczątka Państwowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie

CERKIEWKA, 1992

olej, płótno; 75x60 CM
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1992

AKT TYŁEM, 1989

akryl, papier; 50 x 40 cm
sygn. na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI / 1989.

Martwa natura

ołówek/karton, 10,5 x 15 cm
sygnowany p.d.: `J.N.`

Bez tytułu, 1956 r.

tusz/papier, 21,2 x 29,6 cm
sygnowany i datowany p.d.:`J.N. 1956`

Projekt ołtarza

akwarela, ołówek, tusz/papier, 32,7 x 24,4 cm
sygnowany na odwrociu: `Jerzy Nowosielski`

Przedsionek cerkwi, 1965 r.

tempera/papier, 32,6 x 23,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `J.N. 1965`, opisany p.d.: `Kraków`
na odwrociu: `25. Przedsionek cerkwi w Krakowie - 34`

Martwa natura

olej, płótno, 45 × 64,5 cm w świetle ramy
opisany na odwrocie: J. NOWOSIELSKI

Bez tytułu, 1960 r.

ołówek/papier, 29,8 x 20,1 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J.N. 1960'

Grabarka, 1992 r.

ołówek, tempera/papier, 31,8 x 49,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'J. NOWOSIELSKI 1992 GRABARKA'

liczba obiektów: 1183