1 zł
2 600 000 zł

JAXA-MAŁACHOWSKI Soter (1867 Wolanów -1952 Kraków)

Rybacy

akwarela, papier, wym.: 39,5 x 27 cm
sygn. p.d.: Jaxa 1932

cena wywoławcza: Wykup abonament

Burza nad morzem (1931)

niesygnowany dat. p.d.
gwasz, tektura
50x35

Nokturn morski

gwasz, tektura, 33 x 47,5 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: S. Jaxa/ 1923

Adriatyk

tempera, karton, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: S. Jaxa/ 1932
na odwrocie: nalepka z Salonu Dzieł Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego, Kraków, ul. Św. Jana 3, z 1932 r., nr 6956

Łódka Mewa na plaży (1947)

sygnowany, datowany p.d.
gwasz, tempera, papier
35x49.5

ŁODZIE ŻAGLOWE, 1923 r.

Gwasz, tektura; 34,2 x 48,2 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany czarnym gwaszem p.d.: S Jaxa | 1923

POŁÓW NA HELU, 1926 r.

Gwasz, papier naklejony na tekturę; 34,6 x 50 cm
Sygnowany czarnym gwaszem p.d.: SJaxa | 1926
Na odwrocie tektury napis ołówkiem: Połów na Helu

Pejzaż morski - Bosfor

akwarela, gwasz, papier
sygn. p.d.: S. Jaxa
wym.: 33,5 x 49 cm

Burza na morzu

akwarela, gwasz, tektura, 50 x 35 cm; data p.d.: 1921
na odwrocie pieczęć artysty.

Motyw z Wenecji

akwarela, gwasz, papier, 34 x 24 cm;
sygn. p.d.: S Jaxa/ 1937

O ZACHODZIE SŁOŃCA, 1898 r.

Olej, płótno naklejone na tekt; 40 x 50,5
Sygnowany czarnym olejem p. d.: SJ. 98.
Na odwrocie ramy napis ołówkiem: Jaxa małachowski | 20

Capri (1928)

sygnowany, datowany p.d.
akwarela, gwasz, tektura
wymiary: 24.9x34.9

W poświacie księżyca

gwasz, tektura, 50 x 70 cm; sygn. p.d.: S Jaxa / 1947

Tatry - Widok na Kościelec, 1908

olej, płótno naklejone na tekturę,
53.5 x 42 cm
Sygnowany p.d.: S Jaxa | 1908

Tragedia ma morzu

gwasz, papier naklejony na tekturę, 56 x 83 cm; prawy dół: S. Jaxa

"Pejzaż morski"

akwarela, gwasz/ papier
sygn.: S. Jaxa
wym.: 49 x 69 cm

"Nadmorski pejzaż włoski"

olej, płyta pilśniowa
sygn. p.d.: S Jaxa 1921
wym.: 40 x 40 cm

"Laguna"

tempera, papier
sygn. p.d.: S. Jaxa
wym.: 33,5 x 49 cm.
Na odwrocie naklejka z wystawy ZPAP w Krakowie z 1920 r. oraz pieczątki autorskie.

BURZA NA CAPRI

OLEJ PŁÓTNO
wymiary: 74x99,5
SYGNOWANY

MORZE

OLEJ, DESKA
wymiary: 98x67,5
SYGNOWANY

liczba obiektów: 376