1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Żółte tulipany, 2015 r.

akryl, płótno, 81 × 65 cm
sygn. i dat. p. d.: 2015 / E. DWURNIK oraz opisany na odwrocie: 2015 / E. DWURNIK / "ŻÓŁTE TULIPANY" / NR: XXIII - 791 - / 5517

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kraków, 2016 r.

akryl, płótno, 65 × 81 cm
sygn. i dat l. d.: 2016/E. DWURNIK
oraz opisany na odwrocie: 2016/E. DWURNIK/"KRAKÓW"/NR: IX - 2038 -/5637

Złote tulipany, 2016 r.

olej na płótnie, 30 x 30 cm, sygn.

14-tu kontrabasistów, 2016

olej, płótno; 45,5 x 55 cm;
sygn. p. d.: E. DWURNIK 2016
Na odwrocie napis: 2016 / E. DWURNIK / 14-tu kontrabacis- / [tów = / NR XXIII - 1002- / =6052=

Miasto, 1990 r.

olej/płótno, 59 x 49 cm
sygnowany p.d.: '90 | E. Dwurnik'
opisany na odwrociu: 'E. Dwurnik | 1990'

Miasto z kawiarnią , 1990 r.

olej/płótno, 59 x 49 cm

Lublin, 1993 r.

olej/płótno, 147 x 97 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: '1993 | LUBLIN E.DWURNIK'
opisany na odwrociu: '1993. maj | E. DWURNIK | 1924 | LUBLIN | RATUSZ | IX. 662''

Pomarańczowe tulipany, 2016 r.

olej/płótno, 81 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2016 | E. DWURNIK'

Obraz Nr 167, 2003 r.

akryl, kolaż, technika własna/płótno, 146 x 146 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:'XXV | 167 | 2993', '2003 | E. DWURNIK | Nr 167'

Krynica (2012)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
40x50 cm

Obraz nr 343, 2015

olej, płótno; 30 x 80 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: 2015 / E. DWURNIK / "OBRAZ NR: 343" / NR: XXV -343- / =5239=

Gdańsk, 2016

akryl, płótno, 114 x 146 cm
sygn. p.d.: ‘2016 | E. DWURNIK’ oraz opisany na odwrocie: ‘2016 | E. DWURNIK | "GDAŃSK" | NR: IX - 2103 - 5775’

Wisła, 2016

akryl, płótno, 81 x 65 cm
sygn. p.d.: ‘E. DWURNIK 2016’ oraz opisany na odwrocie: ‘2016 | E. DWURNIK | "WISŁA" | NR: XI - 852 = 5680 =’

Wawel, z cyklu Kraków, 1967

ołówek, papier, 29,5 × 42 cm
sygn. p. d.: E. Dwurnik 67, p. g. okrągłą pieczęć autorska z nr 827

Abstrakcja, 2002-03 r.

akryl/płótno, 150 x 150 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: '2002-2003 | E. DWURNIK | XXV - 113 | 2906'

Czerwone, 2015

olej, akryl, płótno; 70 x 50 cm; sygn. i dat. p. d.: E DWURNIK / 2015
na odwrocie opis autorski: 2015 / E. DWURNIK / "CZERWONE" / NR: XXIII - 743 / 5314

Warszawa, 2016

sygn. i dat. l. d.: 2016 / E. DWURNIK
na odwrocie opis autorski: 2016 E. DWURNIK / "WARSZAWA" / NR: XI - 854 - / - 5737

Portret rodzinny, 1983

olej, płótno; 27,5 x 41 cm;
sygn. p. d.: E.D.
na odwrocie opis: E. DWERNIK 83
praca przed konserwacją

ABSTRAKCJA NR 211, 2004

olej, akryl, płótno
100 x 100 cm
sygn. na odwr. na płótnie p.g.: 2004 | E. DWURNIK | OBRAZ NR: 211 [w ramce]; l.: XXV [w ramce] - 211 [w ramce] | 314 [w ramce]

Do obrazu dołączony autorski certyfikat autentyczności.

BARDZO PIĘKNI PANOWIE, 1978-1985

olej, akryl, collage, płótno
w 1985 przemalowany oraz wklejony olejny obraz (portret-akt Ewy Kuryluk, 1966)
145 x 114,5 cm
sygn. l.d.: 9. - 10. IV 1978 | E. DWURNIK
p.d.: BARDZO PIĘKNI PANOWIE, powyżej: 378 [w ramce]
na odwr. l.g.: E. DWURNIK | 1978. | NR: 144 (XV) [w ramce]
- 378 [w ramce]
2 nalepki na płótnie: - l.g. z danymi obrazu i tytułem cyklu "Sportowcy" [druk wypełniony atramentem]; - p.g.: nalepka-zaproszenie Biura Wystaw Artystycznych w Białymstoku anonsująca wystawę Dwurnika (7 III 1979);
na lewej listwie krosna nalepka informacyjna w jęz. niemieckim z tytułem, danymi obrazu i ceną

Obraz reprodukowany i opisany w:
- Dwurnik. Spis cykli malarskich, oprac. Pola Dwurnik, Galeria Zachęta [Warszawa 2001], s. nlb., [publikacja towarzysząca wystawie retrospektywnej artysty, 8 IX - 7 X 2001];
- Edward Dwurnik Sportowcy 1972-1992, wyd. Osman Djajadisastra, Agra-Art, Warszawa 2011, poz. 144 i 144a, il. barwne s. 264, 265.

liczba obiektów: 1062