1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

Z ziemi lubelskiej I (1947)

sygnowany, datowany l.d.
olej, tektura
21x23.6

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kościół św. Katarzyny

chromolitografia/papier, 29,5 x 40 cm
sygnowany p. d.: "Kraków Czajkowski Stanisław 1911"

Wiejska zagroda, 1918

olej, dykta;
54,5 x 96 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Stanisław Czajkowski | 1918;
na odwrocie napis: ST. CZAJKOWSKI | WIEJSKA ZAGRODA 1918 | 54,5 x 96 | BX 3568; po lewej stronie napis: N. 62 | 861

DROGA Z PUŁAW DO KAZIMIERZA, 1953

olej na płótnie,
105 x 135 cm
sygnowany l.d. "STANISŁAW / CZAJKOWSKI / 1953".

Ganek starego dworu, dwudziestolecie międzywojenn

olej, tektura,
35 x 50 cm
sygnowany l.d.: ST. CZAJKOWSKI

niesygnowany
olej, tektura
23x31.5

Kazimierz nad Wisłą (1920)

sygnowany, datowany l.d.
olej, tektura
24.5x32.7

Dworek w Nakryszkach

olej, tektura, 27,5 x 34,5 cm;

Pejzaż, 1947

olej, tektura, wym.: 18 x 23 cm
sygn. l.d.: Stanisław Czajkowski

Staw

olej, płótno,
77,5 x 95,5 cm

Samotne drzewo

ołówek, papier, 23,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy)

Przed dworem

olej, płótno, 75 x 101 cm
Na odwrocie na krośnie tytuł obrazu: Dworek administratora / w Nakryszkach oraz inicjały artysty z nr inw.: St.Cz. inw. 383

Nad wodą

Olej, tektura, 33,2 x 44,2 cm; w św. p.p.
Sygn. l.d.- St. Czajkowski
Na odwrocie próby barwne oraz inicjały artysty z nr inw.: St.Cz. / inw. 281 (dwa razy w dolnych rogach)

Taras w Wilanowie

Olej, tektura, 26 x 34 cm;
Sygn. l.d.- ST Czajkowski 1934

Pałac na Wyspie w Łazienkach, 1936

olej, tektura; 24,5 x 32,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936 na odwrocie napis: „Pałac na wyspie w Łazienkach” | 1936; numery inwentarza: St. Cz. / inw. 200; nalepka: Obraz Stanisława Czajkowskiego p.t. Pałac na wyspie Łazienki | technika olej nr katalogu 446 brał udział w Wystawie Pośmiertnej | Artysty w gmachu Zachęty, grudzień 1980 - styczeń 1981.; na nalepce pieczęć: CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | Pl. Małachowskiego 3 | 00-916 Warszawa | Tel. 27-68-(?) | napis długopisem: Nutula(?)

Staw w Borkach o zachodzie, 1939

sygnowany po lewej stronie u dołu: STANISŁAW CZAJKOWSKI | BORKI 1939; na odwrocie napis: „Staw w Borkach o zachodzie” | 1939 Nowogródzkie; oraz oznaczenia według inwentarza: St.Cz./ inw.125

Portret kobiecy

niesygnowany
olej, tektura
39.5x34.8

Fragment zagrody (1927)

sygn. dat. p.d.
olej, tektura
25x33

Wiatrak

olej, tektura, wym.: 38 x 45,5 cm
sygn.p.d.: St. Czajkowski

Dziewczyna z Bronowic

olej, tektura, 74 x 50 cm; sygn. p.d.: St. Czajkowski

liczba obiektów: 418