1 zł
2 600 000 zł

DWURNIK Edward (1943 Radzymin - 2018 Warszawa)

Kudowa, 2008 r.

olej/płótno, 73 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'KUDOWA | KUDOWA | 2008 E. DWURNIK'
opisany, sygnowany, datowany oraz nr katalogu autorskiego na odwrociu: '2008 | E.DWURNIK | "KUDOWA" | NR: IX - 1404 - 3904'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Niech żyje wojna, 1992 r.

olej/płótno, 146 x 97 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1992 | E. DWURNIK'
opisany na odwrociu: 'NIECH ZYJE WOJNA | 37 | XIX | 1778 | E.DWURNIK | 1992'

Kraków, 2012

akwarela, tempera, papier; 55 x 46 cm;
sygn. i dat p. d.: E. Dwurnik 2012 oraz opisany l. d.: KRAKÓW;
opisane na odwrocie: "KRAKÓW" / 20-22.05.2012 / spis NR:2615 / 55x46;
stemple na odwrocie: AKWARELA / DWURNIK; NA PAPIERZE / NR: 12981 (numer dopisany odręcznie).

Proszę bardzo, 1972

olej, płótno, 114,5 x 146 cm
opisany p.g.: >> PROSZĘ BARDZO<< 77, sygn. na odwrocie: E. DWURNIK 1972 NR końcowy 191, na blejtramie: V-17-191, na odwrocie papierowe nalepki: autorska z opisem pracy i datą 10-11.V.1972; wystawowa BWA w Legnicy; wystawowa Teatru Galeria Studio, wystawowa BWA w Łodzi, wystawowa BWA w Szczecinie, wystawowa Galerii 72 w Chełmie, wystawowa BWA w Białymstoku, wystawowa BWA w Lublinie, wystawowa BWA w Opolu

Chwała bohaterom, 1987 (dyptyk)

olej, płótno, 210 x 150 cm (każdy)
opisany u dołu: CHWAŁA BOHATEROM, opisany na odwrocie: A/ 1188A/ 1987/ DWURNIK/ "CHWAŁA BOHATEROM"/ "A"/ NR: NR: XVI […] - 198[…]/ 1188 oraz B/ 1188B/ 1987/ DWURNIK/ "CHWAŁA BOHATEROM"/ NR: XVI 1987/ 1188

Ruskie do domu, 1990

olej, płótno, 100 x 140 cm

Czerwone tulipany, 2018

olej, płótno, 30 x 30 cm,
sygn. p.d.: 2018 / E. Dwurnik, opisany na odwrocie

POMARAŃCZOWE TULIPANY, 2017

akryl na płótnie, 30 x 30 cm

Łódź, 2002 r.

litografia barwna/papier, 34,2 x 43 cm (zadruk)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'EDwurnik 2002' oraz opisany ołówkiem u dołu: 'E/A Łódź'

Most Siekierkowski

inkografia/papier, 60 x 45 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: ‘Dwurnik’ oraz opisany l.d.: ‘3/50'

Kraków (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
55x46 cm

Czerwone tulipany (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
29.5x21 cm

Grucha i jabłko (2012)

sygn. dat. p.d.
akwarela, tempera, papier
29.5x21 cm

Z cyklu Kraków (1967)

sygn. dat. p.d.
ołówek, papier
29.8x42 cm

z cyklu Paryż, 1967 r.

ołówek/papier, 32,5 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘E.DWURNIK 67’ oraz pieczęć autorska p.d.: ‘RYSUNEK | E.DWURNIK |2448 | 1967’
na odwrociu pieczęć autorska z opisem: 'Mr Andre DIEBOLD | 59, Avenue des Vosges | 67 STRASBOURG | FRANCE'

Wenecja, 1997

inkografia/papier, 50 x 70 cm w świetle passe - partout
edycja 6/100
sygn. p.d.: "E. Dwurnik" oraz opisany l.d.: 6/100"

San Francisco, 2007

inkografia/papier, 70 x 50 cm w świetle passe – partout
edycja 4/100
sygn. p.d.: "E. Dwurnik" oraz opisany l.d.: „4/100"

Wadowice, 2013

akryl, płótno; 40 x 40 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: 2013 / E. DWURNIK / WADOWICE;
na odwrocie napis autorski: 2013 / E. DWURNIK / „WADOWICE” / NR: IX [w prostokącie] - 1760 /
4869 -.

Kraków - Rozmowy, 2007

rysunek, papier; 29,5 x 41,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g. wzdłuż krawędzi: DWURNIK ' 7 oraz okrągła pieczęć p. d. z napisem w otoku:
RYSUNEK / E. DWURNIK i z numerem: 851 (ołówkiem).

Słowianie, 1986

akwaforta, sucha igła, papier; 73,5 x 58,5 cm (wymiar arkusza); 63,5 x 49,5 cm (wymiar odbitki);
opisana, sygn. i dat. u dołu: akwaforta, sucha igła, 6/10, "Słowianie" E. Dwurnik 86. (ołówkiem).

liczba obiektów: 1062