1 zł
2 600 000 zł

PRZEBINDOWSKI Zdzisław (1902 - 1986)

Na targu

olej, sklejka, 17 x 20,5 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski.

*droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kościół Św. Krzyża w Krakowie, 1957

olej, tektura; 61,5 x 50 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski;
na odwrocie opis autorski: 13 X 57 "Kościół Św. Krzyża".

Odpoczynek pątników, 1937

olej, płótno; 50 x 60 cm;
sygn. l. d.: Z Przebindowski;
na odwrocie dwie nalepki wystawowe: Towarzystwo Artystów Polskich Sztuka w Krakowie z tytułem: Odpoczynek pątników; oraz TPSP w Krakowie z tytułem Odpoczynek pątników, z datą 1937 i nr 299 /97.

Teka 7 drzeworytów, 1925-1926

Teka drzeworytów; wym. teki: 367 x 306; grafik śr.: 265 x 204 mm; każda sygn. na bibule, oł. p.d.: Przebindowski.

Pejzaż wiosenny z Kalwarii

olej/deska, 40 x 64 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'Z. Przebindowski' na odwrociu papierowa nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie,

* praca podlega opłacie Droit de suite

Martwa natura

olej/płyta pilśniowa, 60 x 70,5 cm
Sygnowany l.d.:'Z.Przebindowski'

Zatoka z żaglówkami

olej, płótno, 60 x 82 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski.

Chatka kaszubska - Kościerzyna

olej, tektura; 32,5 x 47 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Przebindowski ;
na odwrocie opis autorski: Z. Przebindowski / "Chatka kaszubska" Kościerzyna.

Jesienny pejzaż

olej, płótno, 101 × 109 cm
sygn. l. d.: Z.Przebindowski

OŚNIEŻONE DRZEWA, 1929

olej na płycie, 47 x 55 cm,
sygnowany i datowany p.d.
"Przebindowski/1929".
Na odwrocie naklejona kartka z "Orzeczeniem" w maszynopisie Leszka Ludwikowskiego z Krakowa, datowanym 9.06.1982 r.

Kwitnący sad

olej, tektura, 23,2 x 29,8 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Na przedmieściu, 1936

olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Przebindowski
na odwrocie autorska, papierowa nalepka z odręcznie wypisaną informacją o pracy: Zdzisław Przebindowski / "Na przedmieściu" / R. 1936 (...); nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1938 roku z numerem 331 z nazwiskiem artysty, tytułem obrazu, techniką; ponadto napis: KRAKÓW Z. PRZEBINDOWSKI

Bukiet kwiatów w wazonie

olej, płótno, 70 x 55 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

PEJZAŻ Z OŚNIEŻONYM ŚWIERKIEM, 1929

Olej, sklejka; 55 x 47 cm
Sygnowany p.d.: Przebindowski | 1929
Na odwrocie potwierdzenie autorstwa wystawione przez Leszka Ludwikowskiego w 1982 r.

Drewniany kościółek

olej, płyta, 34 x 48 cm,
sygn. p.d.: Z. Przebindowski

Kwiaty

olej, tektura, 51 x 38 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski, na odwrocie naklejka autorska

Leżąca

olej, płótno, 65,5 × 89 cm
sygn. l. d.: Z.Przebindowski

Pejzaż południowy

olej, sklejka, 52 x 58 cm,
sygn. l.d.: Z. Przebindowski

Pastwisko jesienią, ok. 1970

olej, płótno; 101 x 109 cm;
sygn. l. d.: ZPrzebindowski

Róże kremowe, 1974

olej, tektura; 39,5 x 30,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
na odwrocie nalepka z autorskim opisem: Zdzisław Przebindowski / "Róże Kremowe" / olej 40 x 30 cm oraz napis z lewej u góry 47.74 (autorska numeracja obrazu poz. 47 z 1974 r.)

liczba obiektów: 178